Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси за Samsung Reactivation Lock и FRP Lock
#1

Става въпрос за А5 2К16 (5.1.1), но не пиша в неговия раздел, тъй като важи за всички (или поне новите) Samsung. Имам няколко въпроса относно този Reactivation Lock. Свързан ли е с Knox и какво представлява по-точно и едното, и другото?
Телефона ми има пръстова защита и код, ако някой му направи hard reset ще може ли да го ползва, или ще му поиска емейл? Доколкото съм виждал в др. у-ва с 5.1.1 искат и пак не тръгват, дори след reset докато не удариш първия региситрран имейл и парола.
Но ако направиш флашване какво става, може ли да се ползва телефона, или има някаква защита и пак няма да пусне без мейл и парола?
Откъде се активира RL , или си е активен поначало?
Цитирай
Аксесоари
#2

Устройство което има Reactivation Lock в менюто като го включиш се заключва след ресет и след преинсталиране. Инсталацията преминава успешно заедно с ресета, но иска първия акаунт да се въведе. А новите устройства които нямат Reactivation Lock в раздел Защита се активира само като въведеш някакъв вид защита при отключване. Един вид направил ли си устройството да се отключва различно от плъзгане на екрана се заключва автоматично. Това включва и пръстов отпечатък.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Стигам до това: http://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00040928/
Но менюто е до SIM Alert, няма Reactivation Lock опция отдолу. Има си вкаран Samsung акаунт. Значи ли това , че няма начин да се локне у-вото с RL?
А без него, ако се направи не hard reset, а флашване през Kies (или там с каквото се флашваха, че не се занимавам с това) ще иска ли пак мейл, или след флаш всичко се нулира нацяло и примерно крадец ще може да ползва у-вото?
Цитирай
#4

Не бе човек... ти си сложи шаблон или пин за заключване на екрана и Google вече ти е заключил телефона към gmail-а ти. После, ако направиш ресет или преинсталираш само този gmail ще ти иска.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Т.е. дори флашване няма да спаси телефона от искане на мейл , така ли?
А, супер тогава.
Цитирай
#6

Да така е от 2 месеца може би. Google си актуализираха политическата защита точно в тази насока. Другото интересно нещо е , че направиш ли ресет на устройството и после установиш, че не си помниш паролата. Естествено ще седнаш на компютъра за да си я промениш, но за да можеш да се логнеш в същото устройство със същия акаунт, но вече с променена парола ще трябва да изчакаш 72 часа за да успееш. Това е с цел през тези 72 часа, ако някой друг има претенции към същото устройство със същия акаунт. Като това важи само за Android устройства , а не Windows.

Да ти кажа, че на почти всички устройства има успешен baypass на FRP Lock в домашни условия.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Помня си регистрацията, разбира се. Е, предполагам си има някакви методи за заобиколка, но все пак е успокоение, че нито reset, нито flash ще направят у-вото ползваемо без мейл и парола.
Вече за bypass и аз знам, че имаше-гледах някакви на GS6. Всяко действие си има противодействие, вчера четох как с 3D принтер американските служби отключили iPhone с пръстово заключване, пък какво остава за обикновен мейл. Щом може да се защити, значи може и обратното.
Цитирай
#8

Ти я помниш както и повечето, но има хорица не разбират даже какво е акаунт и при покупка на устройство още в магазина продавача им си измисля gmail само за да активира устройството. После се случва нещо и хората правят ресет, но идея си нямат какъв е бил стария акаунт.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

Това което си гледал за 6-та има и за 7 вече заобикаляне(не съм тествал и не съм сигурен дали работи 100%). Но пък от друга страна като знаеш че руут и ресет или флаш не помага е успокоително донякъде Wink

Sent from my LG-D802
Цитирай
#10

S5, S5 Active, S6, S6Edge, A5 (2016), S7, S7Edge, J5, Note 4, Grand Prime SM-G531F, ... има и още... съм отключил лично, аз през последния месец само с едно и също приложение или с OTG кабел или с SideSync.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Добре, а след reset намирането по карта работи ли още? Примерно, някой го краде, прави му reset и му иска мейл. Телефона ще може ли да се локализира все още по карта чрез Device Manager или Find my Phone (или както там беше на англ. услугата на Samsung).
Цитирай
#12

Не знам не съм пробвал предполагам или само Google могат да го проследят или никой докато не пуснат нет най-малкото поне. Че има лог има за това стартира винаги с включен GPS и прави скрита снимка с предната камера, но кой има достъп до този лог не знам. Изпраща се без да оставя следи, но къде отива също не знам.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

A, темата ми станала важна. Йей.

Аз не разбирам само защо като включва локационите услуги , имам Samsung профил и пуснат Find my phone, и като вляза в My Samsung на сайта не ще да го локализира. Всичко е направено по настройките, обаче пак не го намира. Device Manager на Google го намира, но не и Samsung услугата.
Цитирай
#14

Здравейте,и мен ме интересува нещо с това заключване,ако е възможно да ми го обясните.Преди няколко дни купих на жена ми телефон от олх. Направих му ресет за да изтрие всичко което е в телефона,въведох си и нейния гугълски акаунт и всичко си е ок.Мисълта ми е сега ако реши стария собственик.Може ли да го блокира по един от описаните в горните постове начини и да не може да го използвам? Samsung A5/2016 е телефона.Благодаря предварително.
Цитирай
#15

Не може щом си с друг акаунт.

Изпратено от моят SM-N910F

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

Всъщност лока не е ли по самсунг акаунт? Всъщност щом в началото не е поискал парола значи телефона е с премахнати акаунти, тоест е отключен.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#17

FRP Lock автоматично се включва щом се зададе заключване на екрана различно от плъзгане заключва се към google акаунта. Reactivation lock е към Samsung акаунта и се включва ръчно , ако присъства в Настройки >> Защита.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Спокойствие, горе долу само на нексус устройствата, които получават месечни ъпдейти, където естествено, поправят всяко заобикаляне на RL... Обаче, това до следващият открит метод за заобикаляне. До кога ще продължи това, не знам.
А за другите производители, с техните бавни ъпдейти, няма проблем за заобикаляне Smile

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай
#19

Аз пак да попитам.Ако нямам  зададено заключване,нито с пин нито с парола.Или съм имал но съм го премахнал в последствие.Пак ли телефона ще е заключен към google акаунта. И след ресет ще поиска да му се въведе първият акаунт с който е бил стартиран.Или ще мога да си въведа който акаунт си поискам. За samsung s7 имам в предвид.  
 Задавам този въпрос защото един приятел си закупи днес  и той samsung S7 само че ейдж втора употреба. Отидохме да го разгледаме телефона и нямаше никаква защита на екрана нито пин нито парола, човека си го ползваше и имаше активен gmeil. Понеже свалихме една игра от маркета да видим дали му работи нета.След това го занули до заводските настрйки и му го даде.След като се бях информирал от форума за това заключване на акаунта.Го накарах да си въведе неговият си акаунт да не би да се окаже че е заключен към стария акаунт.И докато сме там и не сме дали парите да го оправим. Но уви прие  новият акаунт на приятеля ми,без никакви проблеми.И затова се интерисувам да не би тази опция да работи само когато телефона има,активиран пин или парола?
Цитирай
#20

i770514  Точно така...щом влезеш в Настройки >> Акаунти >> Google и натиснеш горе в дясно >> Още и натиснеш Премахване на акаунта няма да ти е заключен и ще можеш да си го продадеш нормално. Ако в това време си имал някакъв вид заключване на екрана то ще те подкани да си въведеш пина или шаблона/отпечатък ... etc за потвърждение или един вид отключване. Можеш да провериш всеки Samsung като влезеш в Download Mode и раздел FRP Lock трябва да стои на Off. В Download се влиза така >>







Тук на тази снимка е заключен >>


[Изображение: 8b59ec14d4110ab6.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

А ако влезеш в download и се чудиш как да излезеш трябва да задържиш едновременно vol+, vol- и power. Просто за информация защото на старите модели можеше да извадиш батерията или просто да задържиш power.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#22

Може и само с Намаляне и Power

Изпратено от моят SM-N910F

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#23

А на мен ей сега ми се е*а майката.С такъв голям мерак го взех тоя телефон .....та взех че го блокирах.нито gmeil знам нито нищо.сега просто имам едно красиво чудо.
Какво мога да направя от сега нататък?

S9+
Цитирай
#24

След като въведох заключване с пръстови отпечатъци на моят А5 2016 в даунлоуд мод се появи frp lock:on. В рековъри мод дадох възстановяване на заводските настройки и телефона си стартира без да ми иска никакви пароли. Общо взето тоя factory reset protection e пълен т***к в сравнение с reactivation lock към самсунг акаунта при Ноут4 където си бачка без проблеми.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#25

То работата е там, че не можеш да въведеш друг gmail ... ако си въведеш този с който си бил заключване няма да усетиш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)