Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кратко ревю на Flyme 5.1.6.0G
#1

Здравейте,сега ще опиша моите впечатления от последната стабилна международна версия Флайм(Флейм)
Само да вмъкна,че телефонът ми е правен за Европа и по подразбиране получи тази версия без трикове по смени на ид и т.н.
Не знам как се държи или би се държала тази версия на тези телефони които са със сменен ид от китайски на европейски! 
1 Бързина: Телефона лети. При отключване само с плъзване нагоре реагира много бързо,отваря почти мигновено всякакви приложения.
Реагира мигновено на нотификации и като цяло няма грам лаг.

2 Интернет: Браузера е феноменален-вградения,4г на Виваком работи супер бързо и без някакви проблеми,Wifi хваща сигнал моментално и гпс е перфектен.

3 Батерия: Държи адски много- вчера за 3 часа работа на дисплей бях на 55 проц батерия(4г(30 мин) Ви фи(30 мин) игри около 10 мин,много разговори)сутринта го свалих от зарядно в 5 и 30,а в 0 и 30 имах 48проц батерия.
Телефона загрява нормално и бързо охлажда при работа.

4 Многозадачност: При версии 5 на Флайм има режим на 2 приложения едновременно да работят на екрана. Страшно готина функция при която екрана се разделя на 2 и можеш да ползваш скайп и фейсбук едновременно,или инстаграм,или видео и други.
Можете да влезете в този режим когато сте в приложение и приплъзнете да отворите отворените приложения и там гледате за всяко дали пише multiwindow,после докосвате приложение с такъв надпис то отива в горната част на екрана а отдолу се появава прозорец с възможни за мулти режим приложения.
Във Флайм 5 има нов,по-красив и функционален изглед на отворените приложения(същия като в стандартен андроид 5.1).
Достъпа до отворените приложения отново става чрез слайд от долу на горе както във Флайм 4.

5 Камера: Определено прави много качествени снимки сравнени с 4 версия на флайм. Но има и още-вече светкавицата остава в положението в което я оставите,ако натиснете хоум бутона но не затворите приложението от отворени приложения,после извиквайки го от отворени приложения светкавицата си е с вашата настройка. 
Много голямо подобрение видях в HDR. Сега ги прави истински качествени и не се виждат отделни части от неправилно свързване както във версия 4 на флайм. Има по-бързо фокусиране(усеща се) и гиф формат. Също вече има резолюция за снимки и видео и 4:3 и 16:9 по избор,а не като преди в 4 версия low,high и т.н
Току що открих още една скрита опция на камерата. С дабъл тап в камера се появява квадратен режим и с дабъл тап(двойно почукване ) се излиза от този режим. Почуквате в полето на камерата,където докосвате за фокус,само ,че вместо докосване дабъл тап.

6 Телефония: Идеално ме чуват и чувам,дори на високоговорител. вече има различни мелодии за звънене на всяка от двете сим(това е новото) и звука през спикъра е супер и при разговор на говорител и при звънене.

7 Юзер център (Лични): Избирате теми,иконки,звук. Много избор и е готино.

8 Нотификации: Ново в центъра за нотификации е яркостта която е отделена. Когато получа нотификация тя идва мигновенно и мога да работя с нея от заключен екран -има за смс(четене/изтриване)за разговор позвъняване или премахване,ако имам пропуснати,а и всички други нотификации са по-добре направени.

9 Рут: Рут достъп не може да се даде чрез настройки,дава грешка в сървъра. Има флайм акаунт но с малко опции.

10 Меню на български: Не е цялостно има много английски,а някои полета в настройки липсват. Аз минавам на руски,където всичко е преведено,оправям настройките и връщам българския.

Плюсове: адски бърза,направена да работи плавно.
Минуси: не добре преведено меню на български и липсата на стандартен рут от настройки.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
Аксесоари
#2

Много благодаря за подробното описание и супер темата. Благодарение на теб разбрах за няколко функции, които не знаех Smile

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#3

Искрени благодарности. Много добро ревю. Спира ме да мина на 5-та основно преводът. Да вземат малко по сериозно да погледнат на нещата и да го оправят.
Цитирай
#4

(2016-07-25, 16:36:54)shotokanarai написа:  Искрени благодарности. Много добро ревю. Спира ме да мина на 5-та основно преводът. Да вземат малко по сериозно да погледнат на нещата и да го оправят.

Минавай на 5,във всичко е по-добра, а това с българския да не те бърка,почти всичко е преведено,а това което не е дразни малко но е разбираемо. Ако видиш празно поле просто мини на руски или английски,настрой телефона и давай на български. Не бих могъл да дишам дори Флайм 4.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#5

След такова ъбеждение сигурно ще мина. Но днес утре нямам време,така ,че в близките 2-3 дни ще е и ще пиша отзиви.
Благодаря отново! Smile
Цитирай
#6

Само да кажа, че камерата не помни настройките на светкавицата. Помни но във версия [font=微软雅黑,]5.1.5.0G...[/font]
[font=微软雅黑,]Телефонията...ами какво да кажа - добре се чува ако си на тихо място. При мен има проблем със системата за подтискане на околния шум. Ако съм в колата или пък съм на по-шумно място, почти не ме чуват отсреща. Този проблем го няма при разговор със скайп или вайбър.[/font]
Цитирай
#7

Още си стоя на 4.5.4.2I. Основното нещо, което ме интересува при флайм 5.х.хG е как се рутва, понеже идеята да нямам пълни права върху телефона въобще не ме кефи. До колкото разбрах, във флайм акаунта липсва менюто за руут. Някой, който е рутнал 5...G да каже кой метод се използва.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#8

(2016-07-28, 05:52:37)MadHead написа:  Само да кажа, че камерата не помни настройките на светкавицата. Помни но във версия [font=微软雅黑,]5.1.5.0G...[/font]
[font=微软雅黑,]Телефонията...ами какво да кажа - добре се чува ако си на тихо място. При мен има проблем със системата за подтискане на околния шум. Ако съм в колата или пък съм на по-шумно място, почти не ме чуват отсреща. Този проблем го няма при разговор със скайп или вайбър.[/font]

Аз нямам тези проблеми. Камерата си запазва настройката само ако си излязъл с хоум бутона и не си я изключил от отворени приложения.

Рут може да се сложи не официално :
рут чрез супе су
1)сложих супер су из маркета
2)поставих[Изображение: Gy5S4z2AUz0MeKGTUltcz0tz1gpGz24OaK15Xz1O...4Omz1B.gif]Super-Sume+Pro+v9.1.9.apk ( 5,9 МБ )

3)поставих [Изображение: Gy5S4z2AUz0MeKGTUltcz0tz1gpGz24OaK15Xz1O...4Omz1B.gif]NewKingrootV4.92_C143_B267_en_release_2016_05_30_105203.apk ( 10,68 МБ )
линк към програмите:  http://dox.bg/files/dw?a=2da534d956

после влязох в кинг рут получих права, излязох, нищо не рестартирах, влязох в суперсум в в 2 етапа замених кинг рут на супер су.
когато влязох, почаках,натиснах големия син кръг, въпрос получих, съгласих се, преминах първи етап. после втори път натиснах на синят кръг, съгласих се с въпроса(тук въпроса се задава не в  кинг рут а в супер су), веднага сам се супер су предложи да се  обнови. съгласих, нормално мина,рестартирах телефона,деинсталирах супер сум и кинг рут,рестартирах. Важното е да се използват точно тези версии програми.


Минавай спокойно на 5та версия. Тъпо е да имаш Мерцедес с двигател от трабант.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#9

Ъпдейтнах през ОТА. Еми смесени впечатления. Първо превода - пълна трагедия, менютата да преведени сигурно на 40%. Като се замисля, по-добре да го обърна на английски и да му сложа само БГ локализация. За рут малко импровизирах: първо инсталирах SuperSU, отворих го и като даде грешка го затворих. После инсталирах KingoRoot, стартирах го и избрах one click root.Изчаках да приключи, отново стартирах superSU, разреших да се обнови. Рестартирах телефона и тествам с root checker. Успех. Накрая деинсталирах kingoroot и super user, което първото приложение инсталира. Така си работи superSU, а не Super user на Kingoroot.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#10

(2016-07-29, 17:51:42)kyosev написа:  Ъпдейтнах през ОТА. Еми смесени впечатления. Първо превода - пълна трагедия, менютата да преведени сигурно на 40%. Като се замисля, по-добре да го обърна на английски и да му сложа само БГ локализация. За рут малко импровизирах: първо инсталирах SuperSU, отворих го и като даде грешка го затворих. После инсталирах KingoRoot, стартирах го и избрах one click root.Изчаках да приключи, отново стартирах superSU, разреших да се обнови. Рестартирах телефона и тествам с root checker. Успех. Накрая деинсталирах kingoroot и super user, което първото приложение инсталира. Така си работи superSU, а не Super user на Kingoroot.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk
Как се слага бг локализация?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#11

More locale например

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#12

Продължавам да имам отвратителни проблеми с китаеца и скапания ъпдейт. За н-ти път инсталирам ъпдейта,правя хард ресет,сменям APN-и,WAP настройки и какво ли не и и-нетът ми е ужасно бавен. Иначе изглежда по-красив,но е абсолютно неизползваем. Утре пак ще върна старата версия и го паскам към баща ми или го продавам преди да го счупя
Цитирай
#13

(2016-08-03, 23:33:05)groti написа:  Продължавам да имам отвратителни проблеми с китаеца и скапания ъпдейт. За н-ти път инсталирам ъпдейта,правя хард ресет,сменям APN-и,WAP настройки и какво ли не и и-нетът ми е ужасно бавен. Иначе изглежда по-красив,но е абсолютно неизползваем. Утре пак ще върна старата версия и го паскам към баща ми или го продавам преди да го счупя
Е моя нет е бърз(4г) и не лош (3г)(даже бърз),но апарата си е европейски и там честотите са правилните. Твоя ,ако не е ,е възможно да имаш проблеми.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#14

Привет. Не знам дали сте видяли , но на страницата на Flame има нова версия за телефоните ни. За съжаление нямам много възможност да видя какви са промените, защото на мен ми го извести страницата им във фейсбук. Може да проверите и който го сложи нека сподели какви са промените, за да знаем дали си струва да го слагаме

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#15

Има време вече да ти показва...и се държи откъм батерия доста по - добре...
Аз, обаче, имам друг проблем с месинджъра - не ми показва когато някой ми е писал. Въобще не известява...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#16

(2016-08-26, 08:16:00)RiseOfTheLycan написа:  Има време вече да ти показва...и се държи откъм батерия доста по - добре...
Аз, обаче, имам друг проблем с месинджъра - не ми показва когато някой ми е писал. Въобще не известява...

Същото е и при мен за whatsapp. Показва ми новото съобщение чак като вляза в приложението ръчно

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#17

Все някак трябва да се оправя това не може да нямам решение...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#18

(2016-08-27, 02:41:37)RiseOfTheLycan написа:  Все някак трябва да се оправя това не може да нямам решение...

За колегата който попита за нотификациите: Приплъзваш пръст от долу на горе на дисплея,появяват се отворените приложения ,задържаш с пръста върху това което искаш винаги да получава нотификации и се появява катинар заключен и готово,няма да пропуснеш нито една нотификация. 

От там също се пуска мулти уиндоус(2 прозореца на един екран) В някое приложение сте,приплъзвате към отворени приложения,четете на кое в дясно горе пише мултиуиндоус и докосвате него,екрана се разделя и ви дава достъп до приложения работещи в мулти режим.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#19

На мен с катинара не ми се оправя...изгася ли дисплея и край

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#20

Проблема с нотификациите при коя версия го имате? 5.1.6 или 5.1.8? Когато преди година си купих телефона и аз имах същия проблем с нотификациите (беше 4 версия на флеим). Вече не помня откъде съм го прочел, но тогава сложих Notification Listener и проблема се реши.

Huawei P30
Цитирай
#21

5.1.8 последната...аз до сега съм нямал...имах и този проблем и с 5.1.6

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)