Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сервиз за Huawei P8
#1

Здравейте. Имам следният проблем. Счупих си стъклото на дисплея, но при въпрос към Мтел кой е официалния сервиз на Huawei в България, получих отговор, че такъв всъщност няма и се налага да занеса телефона в кой да е друг сервиз, при което гаранцията отпада. 
Моля, ако имате информация за евентуален оторизиран сервиз за съдействие.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай в Мост, може и да ти помогнат.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#3

Направи запитване до huawei, знам, че отговарят на запитвания във фейсбук.
Цитирай
#4

Разбирам че е взет от мтел. Даваш им го на тях. Да се оправят
Цитирай
#5

(2016-07-25, 17:23:38)denitsasim написа:  Здравейте. Имам следният проблем. Счупих си стъклото на дисплея, но при въпрос към Мтел кой е официалния сервиз на Huawei в България, получих отговор, че такъв всъщност няма и се налага да занеса телефона в кой да е друг сервиз, при което гаранцията отпада. 
Моля, ако имате информация за евентуален оторизиран сервиз за съдействие.

Този отговор от Мтел е меко казано смешен, у нас оторизираните сервизи на Хуауей са три- Булграм, Теленор и К&K Сервиз. Между другото тази информация може да я намериш и в самия телефон- отваряш приложението HiCare, Service, Service centres, задаваш страна България, град София и ти излизат трите сервиза с адресите и телефоните.
Цитирай
#6

И аз имах подобен проблем с на жената п8-цата, пръсна се стъклото на 2рия месец. Е пръсна е силно казано но от край до край линия. Телефонът е закупен от Технополис и техен сервиз е Булграм, цената за поставянето на нов 100% отигинален преден панел е 240 лева. Може да погледнете в интернет как се разглабя този телефон и ще се откажете да сменяте панела. Технически грамотен съм, и след като изгледах видеото ми стана ясно, че от това повече телефон не става или няма да е същият. Отделно парите са сигурно наполовина от пазарната му цена в момента. Продават доста панели от 30 долара но са ментета. Моето мнение е ако може да се ползва да не се сменя. Ако все пак решиш да го сменяш по добре си вземи нов телефон! Поздрави!
Цитирай
#7

(2016-07-29, 13:13:27)Nikolay написа:  И аз имах подобен проблем с на жената п8-цата, пръсна се стъклото на 2рия месец. Е пръсна е силно казано но от край до край линия. Телефонът е закупен от Технополис и техен сервиз е Булграм, цената за поставянето на нов 100% отигинален преден панел е 240 лева. Може да погледнете в интернет как се разглабя този телефон и ще се откажете да сменяте панела. Технически грамотен съм, и след като изгледах видеото ми стана ясно, че от това повече телефон не става или няма да е същият. Отделно парите са сигурно наполовина от пазарната му цена в момента. Продават доста панели от 30 долара но са ментета. Моето мнение е ако може да се ползва да не се сменя. Ако все пак решиш да го сменяш по добре си вземи нов телефон! Поздрави!

Върху телефона падна доста голяма тежест и буквално има дупка, от която пък се разцепи цялото стъкло по дължина и ширина... Какво имаш предвид, че не става повече телефон от това, ако се смени?
Цитирай
#8

(2016-07-29, 14:49:11)denitsasim написа:  Върху телефона падна доста голяма тежест и буквално има дупка, от която пък се разцепи цялото стъкло по дължина и ширина... Какво имаш предвид, че не става повече телефон от това, ако се смени?

Здравей, ето едно подробно клипче как се разглобява п8, процедурата е точно за смяна на преден панел - https://www.youtube.com/watch?v=A4DehZaBbxI

А това, че не става телефон от него вече, имах предвид, че 100% ще има луфтове, ще скърца, няма да е напаснат добре. Като цяло ще има разлика в цветовете на дисплея и "усещането" на тъча. От опит мога да твърся, че няма да ти сложат 100% оригинална част, но ще твърдят, че е такава. А при цена от 200+ лева е неоправдано. Разглобяването на този телефон и такива от неговия клас ( S6 S7 Note 5... под клас разбирай размери - дебелина!!!) са така измислени за да се пести място, почти няма винчета, всичко е лепено и се маха доста "душмански" ако ме разбираш. Преди 8 месеца и аз бях решен да сменя панела колкото и да струва, след като изгледах видеото се отказах! Ако не си перфекционист и не те бърка евентуално разочарование след ремонта, го смени и след това задължително стъклен протектор по 7-8 лева са.
Поздрави!
Цитирай
#9

По повод на въпроса за сервиза на Huawei.
                                          

 
.jpg Huawei serviz.jpg Размер: 70.46 KB  Сваляния: 65

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#10

(2016-08-03, 21:50:59)ronnie72 написа:  По повод на въпроса за сервиза на Huawei.
                                          

 

Все още няма, и може и да няма официален сервиз на марката, това ми казаха след като звънях и на 3-те мобилни оператора които предлагат този телефон! Една голяма верига работи с чешки сервиз на Huawei но там е още по скъпо и процедурата е много бавна, първо се изпраща телефона за диагностика, след няколко седмици се връща със становище и цена за ремонта и ако желаеш пак го изпращаш - горе долу 2 месеца отнема като време.

Ако някой има инфромация за официален сервиз на марката да я сподели, другите сервизи (споменатите тук) правят всичко от прахосмукачки до телефони и таблети което е несериозно!!!
Цитирай
#11

Булмаг се рекламират, като сервиз, за хуауей. Защо не опиташ при тях. Сменяла Съм тъч на телефон и след това си беше перфектен, изобщо не личеше,  телефона беше друг модел, но сервизна този магазин е добър, питай и тях, става въпрос, за cаn mobile
Цитирай
#12

Вчера звънях в Булграм, вече не ремонтират марката, пратиха ме при К&К. От там ми дадоха цена от 265 лв. с оригинален панел и според тях неразличим от оригиналнияt ! Работят с куриери и наложен платеж, но цената е може би на 50% от нов такъв телефон. Има за 350-400лв втора употреба телефони! Заслужава ли си?
Цитирай
#13

Е, нали точно това посочих в пост №9 - оторизиран сервиз на Huawei е К&К!

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#14

(2016-08-05, 12:24:06)ronnie72 написа:  Е, нали точно това посочих в пост №9 - оторизиран сервиз на Huawei е К&К!

Е, и, някъде да цитирам теб или нещо свързано с теб? И теленор имат сервиз и мтел и технополис, все там... цената е неоправдана!
Цитирай
#15

За цената всеки сам си преценява дали го устройва. А дори да го върнеш на оператор телефона, оттам отново ще бъде препратен до сервиза на К&К.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#16

Не е точно така, Технополис от където е закупен на жена ми телефонът, работят само със сервиз в Чехия. Процедират по следният начин, изпращат телефона до там за диагностика, след около 2 седмици го връщат с цена за ремонта, след това си преценяваш дали те устройва и пак го изпращаш. Транспортните разходи са си за тяхна сметка. Това е информация от зимата, но мисля, че и сега е така в Технополис, за другите операотри си прав и там съм звънял, цената навсякъде е 270-280 с куриера в 2те посоки сгава на 300! В нета се продават без забележки за по 400 лева, всеки сам си преценява.
Цитирай
#17

(2016-08-14, 10:33:06)Nikolay написа:  Не е точно така, Технополис от където е закупен на жена ми телефонът, работят само със сервиз в Чехия. Процедират по следният начин, изпращат телефона до там за диагностика, след около 2 седмици го връщат с цена за ремонта, след това си преценяваш дали те устройва и пак го изпращаш. Транспортните разходи са си за тяхна сметка. Това е информация от зимата, но мисля, че и сега е така в Технополис, за другите операотри си прав и там съм звънял, цената навсякъде е 270-280 с куриера в 2те посоки сгава на 300! В нета се продават без забележки за по 400 лева, всеки сам си преценява.

Стара информация, вече ги пращат в K&K.
Цитирай
#18

Дано с навлизането на П9 цените на частите за П8 да станат по евтини, че 300 лева за дисплей...
Цитирай
#19

(2016-08-19, 20:24:13)Nikolay написа:  Дано с навлизането на П9 цените на частите за П8 да станат по евтини, че 300 лева за дисплей...

Сигурен съм, че ако звъннете в K&K няма да ви кажат 300 лв. Wink
Цитирай
#20

Звънях на 5 август 265 лв. е без транспорните разходи, бях писал ( пост 12 ) като разбрах цената!
Но може за софиянци да е 128 лева знам ли, за хора от дълбоката провинция е 265 твърдо с труда!!!
В един не много известен сервиз ми предложиха два (2) варианта за 130 неоригинален и за 260 оригинален, като неоригиналният не е FHD и стъклото не е горила, и не ми го препоръчаха особено.

Хубаво е да се четът предишните постове иначе става една... Та пробвай, звънни и питай панел за П8 шампанско!
Цитирай
#21

От няколко дни забелязах като вляза в камерата, треперене на екрана ..докато опитва да фокусира всичко ре размества наляво и надясно ... Знаете ли от какво може да е и дали е нещо хардуерно или софтуер..? Дали фабричните настройки ще решат проблема ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)