Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

смяна на заден капак на Z2
#1

Преди време ми се появиха дразнещите петна по покритието на лещата на камерата. Качеството на снимките осезаемо спадна. Четох по разни форуми как да се справя с проблема и реших да почистя лещата. Почистих я до там, че я унищожих. Веднага си поръчах нова, но докато чаках видях, че в Ситител имат нов гръб (включително с леща) за телефона. Обадих се да питам дали е оригинален и дали ще ми стане телефона пак водоустойчив при смяна. Казаха - да. Занесох телефона и го оставих да подменят задния панел в техен доверен сервиз. Като направих после теста за херметичност със сензора за налягане се оказа, че херметичност НЯМА.
Отидох в друг сервиз - на Гладстон и Самуил, препоръчан ми от приятел. Исках да ми сложи стария гръб на телефона и да монтира новото стъкло за камера на него. Човека ми отказа. Съвсем коректно ми обясни, че за да стане водоустойчив трябва да се подлепи панела със специална лепенка (М3), изрязана за нашия модел телефон. О.К. Поръчах си такава лепенка. Дойде. Монтираха ми стария гръб с новата леща и новата лепенка и О ЧУДО - ИМАМ ВОДОУСТОЙЧИВОСТ!
Лещата и лепенката ги поръчах от Алиекспрес, като из между многото идентични оферти избрах тези с най-много поръчки и положителни отзиви.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Дай линк от къде ги поръча от кой търговец?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)