Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията не се зарежда и на 30 %
#1

Здравейте , 

Имам телефон Lenovo A6000 а , и с него следния проблем.
Дисплея на телефона е счупен , много здраво , но въпреки това си работи когато има батерия.
Телефона има проблем със зареждането на батерията, когато е сложен да се зарежда , то той достига до 30 % за 5 - 6 часа и до там.
Изпробван е с поне 10 зарядни и едно и също .Върнахме го до първоначален режим и пак същото.
Възможно ли проблема да идва от дисплея ?

Благодаря ,
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвал ли си с друга батерия?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#3

Не съм пробвал с друга батерия.
Цитирай
#4

(2016-07-28, 10:20:09)redark написа:  ...Дисплея на телефона е счупен , много здраво , но въпреки това си работи когато има батерия...
Просто си е за сервиз без излишни експерименти.

 
Цитирай
#5

И моя имаше проблем със зареждането, но ми казаха, че нещо се е разпоило в платката, иначе ми го върнаха оправен за 25 лева
Цитирай
#6

Хубаво наистина в сервиз да го погледнат. Иначе при мен беше правило едни щуротии на 2-3 пъти ми се е случвало да се зарежда доста бавно от изтощена батерия до 100℅.

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#7

Телефона е в гаранция , но от Леново отказват да го погледнат заради дисплея .
Сложих му нова батерия и пак си е същото .
А може ли да е в буксата проблема , защото още като нов с неговото зарядно кабела си играеша в буксата , а не стоеше плътно.



Поздрави
Цитирай
#8

И при мен малко се мърда, мисля че ако беше от буксата, нямаше изобщо да се зарежда, не знам, щом не искат да го оправят, заради дисплея, може би ще трябва да го дадеш на извънгаранционен ремонт.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#9

Да , но не си струва ремонта .Този телефон си е на детето ,а желанието  бе да се оправи . Да в сервиза на Леново ми казаха 300 лв за ремонт , не знам тези добре ли са.Аз ако знам , че е от дисплея , ще си го сменя сам , но едва ли е само от там.Цялата марка е зле . Зле направен телефон ,като нов буксата си беше хлабава и на това го отдавам.От 4 часа е на 55 % и не мърда на горе , а леко смъква.
Много съм разочарован от марката Леново.
Цитирай
#10

(2016-07-29, 14:03:44)redark написа:  Да , но не си струва ремонта .Този телефон си е на детето ,а желанието  бе да се оправи . Да в сервиза на Леново ми казаха 300 лв за ремонт , не знам тези добре ли са.Аз ако , че знам е от дисплея , ще си го сменя сам , но едва и не мърда на горе , а леко смъква.
Много съм разочарован от марката Леново.ли е само от там.Цялата марка е зле . Зле направен телефон ,като нов буксата си беше хлабава и на това го отдавам.От 4 часа е на 55 %

Наистина не си струва поправката,но проблема с буксата си е твой,моята е здрава и въобще не е хлабава.Сложи му някой ром с кернел да държи повече батерията,та дори да стига до 50% да изкарва 3 часа активно ползване.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#11

(2016-07-29, 14:03:44)redark написа:  Много съм разочарован от марката Леново.
Това, че не сполучи  с въпросния телефон, определено не може да важи за марката като цяло. Във всеки бренд има такива телефони и Lenovo не е изключение в случая.

 
Цитирай
#12

То всички телефони на Леново не са сполучливи... Понеже нямат хубава поддръжка... То не стига че правят 1 ъпдейт на 1-2 месеца а то и несполучливи... Уж по нови ъпдейти ама пълни с бъгове...
Цитирай
#13

Кои други телефони на Леново имат бъгав ъпдейт до по-нова версия?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#14

Явно не си чел достатъчно за да разбереш.
Цитирай
#15

(2016-07-29, 17:13:42)Slackwere12 написа:  То всички телефони на Леново не са сполучливи... Понеже нямат хубава поддръжка... То не стига че правят 1 ъпдейт на 1-2 месеца а то и несполучливи... Уж по нови ъпдейти ама пълни с бъгове...

Купувайте телефони за 200-250лв и очаквайте поддръжка...имаме късмет че въобще пуснаха ъпдейт до лолипоп,не знам къде ги виждате тези бъгове,стока си е ок,самият чипсет е боза и е лагав на почти всеки ром.Все пак,намери друг (не някъв незнаен китайски боклук телефон който да има такива характеристики и въобще да получи някаква поддръжка.Евтините самсунги,еичтисита и т.н. са много по-зле.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#16

Нищо му няма на чипсета, проблема е в ромовете, а и при всички марки има по някой проблемен или дефектен. Иначе и аз съм съгласен, че не може да се очаква повече от телефон за тези пари, има и по-нови телефони на тази цена, които са с по-слаби процесори или още стоят на тази версия, а стоковия лолипоп нали, ако се инсталира през компютър на чисто, няма проблеми.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#17

Не искам да се заяждам, но пак се обаждате неподготвени. Щом стоковия лолипоп му няма нищо защо не го ползвате... И не е това че за тези пари или че е китайска марка няма какво повече да се очаква. Например марката doogee има модели пак на същата цена и с много по добра поддръжка.
Цитирай
#18

(2016-07-29, 21:34:04)Slackwere12 написа:  Не искам да се заяждам, но пак се обаждате неподготвени. Щом стоковия лолипоп му няма нищо защо не го ползвате... И не е това че за тези пари или че е китайска марка няма какво повече да се очаква. Например марката doogee има модели пак на същата цена и с много по добра поддръжка.

Защото батерията държи само 3-4 часа на него и става лагав след извесно заради келявия чипсет.На медиатек мт6582 лолипоп и маршмелоу вървят 100 пъти по-добре.Именно заради това съм с киткат ром.Защо не стоковия киткат?Vibe ui-a е много тъп на него.
Doogee e по-неизвестна марка която я няма в магазините а само онлайн.Онлайн всичко е по-евтино,плюс че неизвестните марки винаги държат по-ниски цени.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#19

Нищо му няма на чипсета, това че на теб ти е лагвало и ти е падала бързо батерията, не значи, че при всички е така, аз като бях на него, без да спирам процеси се държеше нормално и батерията държеше много. Snapdragon 410 си е много добър процесор, не разбирам какво се оплаквате...

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#20

И аз имах същия проблем със зареждането. /показва,че се зарежда а стои с часове на едни и същи проценти,или качва проценти но супер бавно/.
Оставих го в сервиз и се оказа, че се е счупила USB буксата. Поправиха го срещу 15лв.
Цитирай
#21

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=95259

Пичове да разбирам ли, че и тук става въпрос за разпояване на буксата към платката? Не си спомням какво точно писах в темата, но преди леко да се намокри имаше лек удар..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)