Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с флашване Samsung Galaxy S5
#1

Здравейте,


От година и малко ползвам Samsung Galaxy S5. Мой приятел ми го донесе от САЩ. Отключен е с код. Устройството е на TMobile. Преди няколко дни го ползвах като Hotspot router, за да шервам интернет към лаптопа си. Рестартирах го, като не изключих свойството Hotspot. Когато телефонът се включи, изписваше следната грешка: "Secure Fail: Modem...", с червени букви, горе в ляво, а в средата - удивителен знак в жълт триъгълник, като под него надпис: "System software unauthorized by verizon has been detected on your device..." и да се свържа с оператора си за отстраняване на проблема. Опитах сам да го флашна с Odin. Даде PASS всички пъти, но грешката продължаваше да си излиза и телефонът да не се стартира. Дадох го на приятел, който има GSM сервиз. Той каза, че е направил 6 сервизни флаша и нищо. Писал е до Samsung, но засега няма отговор.
Някаква идея какво да направя?

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Съветвам те да флашнеш стоков ROM с 4 файла + pit файл.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

(2016-07-28, 16:27:09)Be6i4 написа:  Съветвам те да флашнеш стоков ROM с 4 файла + pit файл.

ОК, а възможно ли е да ми кажете по какво да позная стоков ROM?
(2016-07-28, 16:27:09)Be6i4 написа:  Съветвам те да флашнеш стоков ROM с 4 файла + pit файл.

Благодаря, но това ми е сложно. Може ли по-подробна инструкция? И още нещо. Опитах да ъпдейтна фърмуеъра със Samsung Kies, но не ми приема серийния номер на телефона. Преписвам го от отзад на лепенка под батерията, но програмата ми казва, че бъркам.
Цитирай
#4

Здравейте пак,

С моя приятел от сервиза опитахме флаш със стоков ROM и pit файл, но не става. Голям проблем е, че нямам сериен номер под батерията и на кутията и не можем да определим точно модела. Някакви нови съвети за тази трудна ситуация?
Цитирай
#5

(2016-07-29, 13:37:38)bogo_bogo написа:  Здравейте пак,

С моя приятел от сервиза опитахме флаш със стоков ROM и pit файл, но не става. Голям проблем е, че нямам сериен номер под батерията и на кутията и не можем да определим точно модела. Някакви нови съвети за тази трудна ситуация?

А вие с какъв ром го пробвате? S5 на Verizon се води G900V, а не като европейската версия G900F. Ако бъркате модела, няма да тръгне.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#6

(2016-07-29, 17:28:41)ivan_vylka написа:  А вие с какъв ром го пробвате? S5 на Verizon се води G900V, а не като европейската версия G900F. Ако бъркате модела, няма да тръгне.

Утре ще го питам коя е версията. Иначе съм пропуснал да напиша, че моделът на моя телефон е SM-G900T.
Ако е удобно, напишете ми кой ром е подходящ, за да кажа на моя приятел.
Цитирай
#7

Ето това трябва да са правилните ромове за tmobile, http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900T/  пробвайте с някой от тях, на щатските мисля че ако искате да флашвате нещо неофициално като recovery например първо трябва да отключите bootloader-а иначе винаги ще плюе тая грешка.
Цитирай
#8

(2016-07-30, 07:05:01)dgd написа:  Ето това трябва да са правилните ромове за tmobile, http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900T/  пробвайте с някой от тях, на щатските мисля че ако искате да флашвате нещо неофициално като recovery например първо трябва да отключите bootloader-а иначе винаги ще плюе тая грешка.

Благодаря много! Пробваме и ще пиша дали става.
Цитирай
#9

Здравейте пак,

Приятелят ми от сервиза пробва и последния вариант, за който ми бяхте писали. Върна ми телефона и не можа да го оправи.
Моля Ви, дайте някакви други съвети и предложения!

Моля Ви, кажете или дайте линк как да отключа bootloader-а. Опитах сам да направя ROOT, но нещо не успявам с един туториал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)