Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy J7 (2016) - един отличен бюджетен смартфон
#1

Здравейте! От седмица съм притежател на този телефон и реших да споделя впечатленията си. Отлични. Очакванията ми бяха надминати и то многократно - във всяко едно отношение.
Недостатъци (според критиците на модела):
1. Липсва подсветка на сензорните бутони.
2. Липсва отключване с пръстов отпечатък.
3. Липсва автоматично регулиране яркостта на дисплея.
4. Липсва светлинна индикация за пропуснати повиквания.
5. Дисплея е с резолюция HD 1280 x 720, а не с FHD 1920 x 1080.

Ще започна подред.
През едноседмичния период на експлоатация не е имало и един случай при който да съм усетил липсата на отсъствието на подсветка на сензорните бутони.
Отключването с пръстов отпечатък - въпреки, че предходния ми телефон имаше тази екстра, мисля, че  и без нея може да се преживее...
Автоматичното регулиране на яркостта на дисплея при изменение на външната осветеност:
Напълно решим проблем - решава се и то отлично с приложението Velis Auto Brightness (напълно безплатно - изтегля се от Google Play). Много лесно за конфигуриране, работещо напълно безпроблемно и с изключителна точност. Използва предната камера на телефона и не ползва никакъв енергиен ресурс.
Индикация за пропуснати повиквания:
И този проблем се решава с приложение от Google Play - NoLED. Светлина индикация върху заключения дисплей, придружена със звукова сигнализация (по желание). Индицира както пропуснати разговори и SMS-и, така и пропуснати съобщения или повиквания от наличните месинджъри (WhatsApp, Viber и др.)
Резолюции на дисплея:
За много хора липсата на FHD дисплей е недостатък, но според мене HD Super Amoled дисплея е едно от основните предимства на този телефон. По начало не съм превърженик на високите резолюции на дисплеите на смартфоните.
При този размер (5,5") не е кой знае колко различима разликата между HD и FHD, особено ако двата телефона не са един да друг.
3300mA/h батерия съчетана с тези резолюции е идеален въриант за няколкодневна експлоатация без зареждане.
Като се вземе предвид и процесора Exynos 7870 (създаден по 14 nm технология, което го прави изключително икономичен) с койго разполага този телефон и операционната система Android 6.0.1 ще ви се изясни това, което ще видите на приложените снимки. За информация смартфона е с непрекъснато включен WiFi и данни в периода 08:00 часа сутринта - 02:00 часа пред нощта (18 часа на денонощие).
По среден стандарт за смартфоните Samsung 1(един) час дисплей се равнява на 15% от консумираната енергия от батерията. При този телефон 1(един) час дисплей консумира по малко от 8% батерия.
Телефона поддържа OTG през USB, което също е предимство.
Камерата му също не са справя зле. Снимките които прави са значително по-добри, с много по-добра фокусировка, по добър баланс на цветовете от тези направени с 16MP камера на предходния ми телефон.
До сега не съм имал смартфон, който при направата на повече снимки, особено при такива външни температури да не започне да грее. При този телефон изобщо не съм усетил и минимални наченки на осезаемо повишение на температурите..
Заключение:
На пръв поглед телефона е със значителни хардуерни липси но на практика е толкова добре оптимизиран, софтуерът е толкова добре напаснат към наличния хардуер, че тези липси изобщо не се забелязват...
Вижте стойностите на Система Android - 2% и OS Android - 2%. До сега не съм имал телефон при който тези стойности да са по ниски от 8%, 10%.... 16%. Тук те не превишават 2% - това показва, колко добре Samsung са си свършили работата, дори и при един бюджетен смартфон.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега не е логично да дадеш 500лв. за телефон и да си играя да свалям някакви програми от маркета. Които не се знае колко време ще работят коректно.Поне тази прословута лед индикация да му бяха сложили.За мен като техен фен с този модел ме разочароваха тотално.
Цитирай
#3

И куп ненужни странични приложения, за сметка на стокови такива във всеки един друг телефон. Всяко странично приложение в малка или по-голяма степен си изисква ресурси. А и не съм сигурен, че приложение, което не е обновявано от 2013 г. все още може да работи коректно и без бъгове сега.

 
Цитирай
#4

Руснаците имат една приказка:
"На вкус и цвет товарищ нет"
Това, че вие не харесвате този телефон, не го прави с нищо, ама съвсем с нищо по лощ. В много случаи вградените в ОС приложения са "толкова добре написани", че просто пак се налага да ползвате такива от маркета.
За сега всичко, което съм споменал работи отлично, липсват бъгове... а относно ползването на допълнителни ресурси.. Пуснал съм едни скрийншоти - там всичко е видно - кой какво и колко ползва от енергийния ресурс.
Тук не става въпрос за сравняване с качествата на флагманите на Samsung. Но за телефон от бюджетен клас е един отличен телефон. А за качествата на процесора, който са сложили в този телефон, изобщо няма да споменавам отново...  Wink
Относно приложението NoLed. Това, че последната му версия е от 2013г. не го прави неработещо или лощо работещо. Както на втория телефон в подписа ми, където работи безотказно почти година и половина, така и на този телефон. Както на 5.0.2, така и на 6.0.1...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#5

Колега цена от 500+ вече не е  точно бюджетен телефон. Бюджетен телефон за мен е около 300/350лв вече.А относно приложението за известяване ще ти кажа защо държа на него.И при мен твоя вариант не става. Постоянно получавам  смс по сред нощ,заради дейността с която се занимавам.На теб приятно ли ще ти е да ставаш по 5 пъти през ноща да се събуждаш.А не мога да го изключа звука защото,не знам кой на какъв зор е и кога ще му потрябвам.
Цитирай
#6

Колега, тук опираме до лични потребителски предпочитания и това, че точно този телефон на тебе не ти върши работа е въпрос на съвсем друга тема...  Smile
Относно цената... Твърдя, че телефона си струва тези 500 лв. Колкото и на пръв поглед да изглежда, да кажем... необосновано висока... за (според някои) орязания хардуер. За секунда не съм съжалил, че съм дал тези пари.
А дали е бюджетна или не Smile  Там няма да споря - напоследък понятията в тая посока са доста размити.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#7

Някой да знае как да отключа LTE на този модел ?
Цитирай
#8

Колега, какво имаш предвид с това "да отключа LTE"? В менюто на настроики - Мобилни мрижи - Мрежов режим - задаваш LTE/3G/2G (авто свързване). При налична 4G мрежа тела се свързва приоритетно и си индицира че има 4G обмен на данни.
Това е.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#9

Ако не става означава, че сим картата ти е от старите и трябва да я подновиш с новите.
Цитирай
#10

Имам s4 mini  в менюто не ми показваше LTE връзка четъх в XDA и през роот екслорера промених 1 файл и ми се показа LTE  гледам други модели се отключва LTE с код, сегашния ми J7 в менюто ми показва само WCDMA/GSM само WCDMA и само GSM  картата е нова
Цитирай
#11

Здравейте , днес и аз съм горд собственик на телефона до сега го разцъквам , да ви кажа доста добре за сега.
Впечатления от камера , и батеря , приложения , работят идеално без проблеми и засечки.

Samsung J7 Black
Цитирай
#12

Здравейте, от четвъртък и аз съм собственик на J7 2016. Много ми харесва телефончето, хубав дизайн, добра изработка и супер батерия Smile Единственото, което леко ми липсва е добавяне на шорткът за определени менюта директно на екрана - например за Smart Manager, Батерия и други. Та има ли някакво приложение или начин с който да си изведа шорткъти - не е болка за умиране но все пак Smile
Цитирай
#13

Здравейте, обмислям покупката на J7 2016. Изчетох всичко, но нищо не казвате за разговорите. Моделът няма втори микрофон за обиране на страничните шумове и как е положението с говоренето при по-шумни места и обратното. Как се чува, как ви чуват и все такива неща около тях. Благодаря предварително за впечатленията и поздрави.
Цитирай
#14

Колега, аз от разговорите съм довошен , дори в колата като пусна музика , озвучаването е перфект...

Samsung J7 Black
Цитирай
#15

Проблеми с разговорите не съм имал никакви, а вече за 1 седмица му направих над 3 часа разговори
ПП.. хора нормално ли е "Батерия в готовност" да ми е основен консуматор с цели 33%. За 2 денонощия и 10 часа от как е свален от зарядно потреблението от това е 350 mAh
Цитирай
#16

Здравей те на всички. Имам проблем с j7-та. Не ми работи  LTE . Вие имате ли този проблем! В региона където съм има LTE. Абонат съм на Мтел.
Цитирай
#17

Дай повече данни. Имал си, а сега нямаш? Или изобщо не си имал?... Или си си взел нов тарифен план и си.. ударил греда - защото не всичките им планове имат 4G.
По принцип виж дали ти е включена опцията - LTE/3G/2G.
Понеже не знам, каква ти е точно ситуацита, когато отговорш ще ти дам допълнителни насоки ако се налага.
Но най сигурния начин е следния - слагаш друга карта на същия оператор, която си сигурен, че е с работещ 4G и така разбираш какъв ти е точно проблема.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#18

Много благодаря за помоща. Проблева е бил от тарифнят ми план. Но сега имам друг пролем,не мога да си настроя Velis Auto Brightness. Пробвах много пъти но всеки път греда. Моля за помощ.
Цитирай
#19

Тук съм писал по въпроса:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=85528
Влизаш в настройките - manual graph edit - задаваш тези стойности които са на първите два скрийншота и ги запомняш като нов профил с някакво име.
Програмата работи отлично, но се оказа, че консумира и немалко батерия.
Най добрия вариант е когато си в помещение яркостта да ти е настроена от плъзгача на около 15-20% и програмата да не е включена. Пускаш я само когато си навън.
И тук съм пуснал скрийншоти по темата:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=52937556
Иначе е отлична програма, работи безотказно при всякакво осветление.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#20

Само да питам приложението NoLED работи ли коректно на J7,защото на NOTE3изобщо не бачка?
Цитирай
#21

Пробвал съм я и на J7 и на A5. Единствено на A5 със KItKat работеше напълно коректно. И на J7 и на A5 (и двата със 6.0.1) екраннната индикация работи, но звуковата се включва когато си иска. И друго - понеже де факто при пропуснато обаждане NoLed пуска екранна индикация, което означава, че екрана е включен, дърпа малко повече батерия.
За известяване на пропуснати обаждания ти препоръчвам Prof Reminder - отлична програма за известяване на пропуснати обаждания и SMS-и. Може да не се включва екренна индикация, а само звуково напомняне. В този случай програмата не дърпа никакъв енергиен ресурс. Лошото при нея е че за пропуснати известия от програми на трети производители (Viber, WhatsApp), трябва да ползваш платената версия. Но програмата си заслужава парите.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#22

Здравейте. Малко оффтопик ще напиша тук, ама не харесвам тези J модели(включително и моят J5 2015) защото имах един ZTE Blade III който е изключително слаб телефон по характеристики, но имаше лампичка за нотификации, бутоните светеха, имаше сензор за яркост, имаше компас, имаше много работи. Имаше и втори микрофон отгоре, а тези всичките самсунги нямат такива работи. И немога да разбера, овърклокнал съм си телефона на 2073MHz процесор и 720MHz видеокарта, и пак на GTA-SA имам много повече лаг от уж по-слабия ми таблет.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#23

Аз пък си купувам телефон, не за да му меря екстрите, а за да ми върши работа. За моите критерии J7 e идеалния смартфон. В момента след 5 дни 21 часа 11мин работа -  1 час 45 мин разговори, 2 часа и 57 мин екран, 18 дневни снимки (доста добри) и незасечено време на слушане на музика през блутуут слушалки в батерията има още 53 процента.
WiFi и данни включени от 8 сутринта до 2 през нощта (за Viber и WhatsApp). При по усилена експлоатация издържа 5 дни със екран от 12 до 14 часа.... Чуваемост и от двете страни отлична, въпреки липсата на втори микрофон...
Така,че едва ли има смартфон с по-добра автономност и качество по-добро от средното при разговори, снимки, слушане на музика в този клас.
Че както казват руснаците - На вкус и цвет товарищ нет.... Кой каквото си харесва това да ползва.
Моето мнение е, че дори да ми се наложи отново - пак бих купил този смартфон... А критиците да си го критикуват колкото си искат...
А да се сравнява J7 с ZTE Blade III (имам един такъв в музея ) си е доста неуместно... J7 e светлинни години напред... само 14 nm-вия процесор е достатъчен...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#24

Не критикувам телефончето, аз всъщност бих избрал J7 2015 вместо J5 2016, защото моя извод е, че J5 е много слаб телефон, аJ7 много мощен , защото е 8 ядрен. Само че можеха да ги добавят тези екстри в такъв мощен телефон, какъв е проблема..

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#25

Между другото изложили са се малко от самсунг тази година и по-високата А серия няма лампичка за нотификации и мен това ме спира малко имам N3 и там има ама пк този с тази автономност направо върха!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)