Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy J7 (2016) - един отличен бюджетен смартфон

(2017-02-17, 01:22:29)plmng написа:  Телефона става все по-добър и по добър по отношение на издържливостта на батерията..... Резултатите - по-долу в скрийншотите.

Въъъъ, това с кой фирм колега?
Цитирай
Аксесоари

Това е с последната версия -J710FXXU2AQA8 от руския сайт 4pda.ru. Тегля директно от там или през приложението SamFirm. Макар и малко по трудоемко винаги инсталирам четирифайловата версия, за да изчисти всичко старо от телефона. Предварително архивирам всички приложения в Titanium Backup и настройките в Smart Switch на компютър и след това за има няма час възстановявам всичко върху чистата инсталация... телефона направо лети. Big Grin
Но и с предната версия (APL8) работеше отлично. Там пък направих друг експеримент. Само за телефонни разговори, Viber и WhatsApp т.е. с минимално ровене и по малко използване на екрана - изкара ме 12 дни.. Stolt ... Скрийншотите са направени два дни по рано...


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Незнам как ги правите тези часове , моя едвам прави 6-7 макс 8 часа работа на екрана. Това за около 3 - 3,5 денонощия .
Може ли да е от xposed-а ? От него да ми пада толкоз бързо батерията?

И не помня къде ама някъде четох че след качване на (APL8) не можело да се върне на по нисък/стар софт - вярно ли е това ?
Цитирай

Как постигам толкова часове ползване... Ще копирам нещо което вече съм писал преди време в същата тема:
"При мене почти всички "услуги" на Google са изключени или замразени в т.ч. и част от системните процеси на Google. Работи само Google Play (за да може да работи трябва да са включени само "Рамка на услугите на Google" и "Услуги на Google"). Всичко друго включващо в себе си думата Google е изключено или замразено. Същото важи за разните ненужни приложения и услуги на Самсунг в т.ч. и Самсунг акаунт...
Замразени са разните му там синхронизации, облачни услуги, фейсбук, Google+ и други подобни.
Локалните бекъпи(Titanium) са ми напълно достатъчни (+ Nandroid backup през TWRP) и не е необходимо да качвам каквото и да било по разни сървъри... Задължителен AdAway за да се спират реклами от всякакво естество... Това пести ресурс и прави операционната система енерго независима от големия брой намиращи се в нея ненужни приложения и услуги...
Ползвам го само за разговори, ежедневно слушане на музика през bluetooth слушалки, накоя снимка (ако се наложи), с WiFi и данни включени от 8 сутринта до 2 през нощта (за Viber и WhatsApp).
Игри не играя, facebook не използвам изобщо..."
Относно понижаването на версиите. Във версия J710XXU2APK2 смениха bootloader-a с втора версия U2. Предходните софтове бяха с първа версия bootloader - U1.
През Odin НЕ МОЖЕ да се понижи версия на софтуер с bootloader U2, до версия на софтуер с bootloader U1.
Това обаче може да се направи ако имате Nandroid Backup (правен с TWRP) на версия на софтуера с bootloader U1 - лично съм го изпробвал на телефона си.
Важна подробност - Nandroid Backup-a трябва да е направен с последната версия TWRP от руския сайт 4pda.ru. С предходните версии на TWRP се получаваше грешка при архивиране на дяла modem и след възстановяването му липсваше WiFi.
Втора подробност - тъй като дяла data на този телефон е шифрован, ако искате да направите успешен backup (на дяла data) и съответно възстановяването му трябва да флашнете през Odin пачнато ядро за съответната версия софтуер изтеглено от 4pda.ru.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Един страничен въпрос- а бекъп на EFS дяла правиш ли? не е хубаво да си играеш с тоя дял щото можеш да си загубиш IMEI.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

Никога не правя частични backup-и. Винаги правя пълен backup на цялата система т.е. на всички дялове в т.ч. и на EFS дяла. Никога до сега не съм губил IMEI при възстановяване. Надявам се да не губя и занапред. Wink

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

От 3 дни съм с него, и за момента отлични впечатления.

 LG Optimus L5 II,lenovo s90, Samsung galaxy J7
Цитирай

Здравейте! Имам ужасен проблем с моя J7(16) спрях много приложения и пакети на Самсунг и Гугъл с Package Disabler Pro, с цел пестене на енергия, но се отвори голяма беля, сега Андроид не ще да включи, стои си един надпис "samsung" и нищо не се случва. Включвам го към компа, но пак нищо не се случва, компа не го открива. Притеснявам се много за телефона. Моля Ви, помогнете Sad

Случва се нещо. Задържах всички бутони и телефона влезе в режим Odin, почна да сваля, но нищо не открива, аз и на ПЦ нямам нищо за него, и сега накъде?!
Цитирай

(2017-06-10, 08:37:54)petio1986 написа:  Задържах всички бутони и телефона влезе в режим Odin, почна да сваля, но нищо не открива, аз и на ПЦ нямам нищо за него, и сега накъде?!

Просто си го пуснал в download режим, при който можеш с Odin да си го "преинсталираш".
Ако искаш да излезеш от този режим - задръж бутона за включване/изключване за 10 - 15 секунди, докато се рестатира.
Ако искаш да го занулиш (връщане на фабрични настройки) тогава влез recovery режим (а не download както е в момента).
За recovery трябва да задържиш Vol+, Home и Power, след което да отидеш на онзи ред, където пише wipe data/factory reset - това ще ти изтрие всичко, което си качвал допълнително на телефона и ще стане като нов от магазина (софтуерно имам предвид).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2017-06-10, 12:02:31)centur написа:  Просто си го пуснал в download режим, при който можеш с Odin да си го "преинсталираш".
Ако искаш да излезеш от този режим - задръж бутона за включване/изключване за 10 - 15 секунди, докато се рестатира.
Ако искаш да го занулиш (връщане на фабрични настройки) тогава влез recovery режим (а не download както е в момента).
За recovery трябва да задържиш Vol+, Home и Power, след което да отидеш на онзи ред, където пише wipe data/factory reset - това ще ти изтрие всичко, което си качвал допълнително на телефона и ще стане като нов от магазина (софтуерно имам предвид).

Изглежда, че само преинсталацията работи. Нищо, и без това исках да го направя някой ден. Ще ми дадете ли линкове на най-новия ъпдейт за този модел телефон, по възможност изчистен вариант, и програмата Один.
Благодаря!

И инсталацията не се получи, какво става с този телефон не мога да разбера...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2017-06-10, 13:50:38)petio1986 написа:  ... какво става с този телефон не мога да разбера...

Ами нямал е късмет, горкият  Sad  . Попаднал е на неграмотно ЗадАпаратно Устройство.

Пиши на Be6i4 , дано да го оправи. И друг път не пипай, където не ти е работа. Това не е компютър, да го преинсталираш както и с каквото ти падне.
Цитирай

(2017-06-10, 13:50:38)petio1986 написа:  Изглежда, че само преинсталацията работи. Нищо, и без това исках да го направя някой ден. Ще ми дадете ли линкове на най-новия ъпдейт за този модел телефон, по възможност изчистен вариант, и програмата Один.
Благодаря!

И инсталацията не се получи, какво става с този телефон не мога да разбера...

Тук колега >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1404183

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте, тази сутрин телефона ми седеше на масата и без да искам го бутнах и падна, след което като го вдигнах от земята беше изключен. Опитах се да го пусна, но без успех. Махнах му батерията и я сложих отново, но пак не можа да се включи. Пуснах го в зарядното и на екрана се появява картина на зареждаща се батерия, но е за част от секунадата и екрана пак изгасва. Това премигване на екрана се повтаря и телефона не може да се включи по никакъв начин. Дали някой от вас има представа на какво може да се дължи това ? Sad
Цитирай

(2017-09-17, 13:15:43)farfon написа:  Здравейте, тази сутрин телефона ми седеше на масата и без да искам го бутнах и падна, след което като го вдигнах от земята беше изключен. Опитах се да го пусна, но без успех. Махнах му батерията и я сложих отново, но пак не можа да се включи. Пуснах го в зарядното и на екрана се появява картина на зареждаща се батерия, но е за част от секунадата и екрана пак изгасва. Това премигване на екрана се повтаря и телефона не може да се включи по никакъв начин. Дали някой от вас има представа на какво може да се дължи това ? Sad

Възможно е батерията де не прави добър контакт с телефона, на мен често ми се случва с един полу-развален телефон.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

Не мога да открия Мтел+ менюто,за да проверя баланс,минути на прима картата.Търсех нещо като настройки на Сим-карта,но не откривам,а през приложение не мога да я изкарам на екрана.Някакви идеи??!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)