Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy J7 (2016) - един отличен бюджетен смартфон
#76

Мда точно така е, един беше написал за J5 това и сега ще го преведа:
Внимание за всички... Самсунг са направили нови marshmallow буутлоудъри започващи с бейсбенд J1(това са 2те последни букви от бейсбенд версията) които НЯМА да ви позволят да направите буутлоудъра по-стар.. ще покаже някаква грешка като about.mdn fused...което значи че вече няма как да се махнете от Marshmallow (щот J5 има и Lollipop)завинаги освен ако нов бейсбенд не излезе...така че бъдете внимателни когато ъпгрейдвате от lollipop на marshmallow (или в случая от Marshmallow до Marshmallow) Big Grin

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте, видях че преди мен са писали и още няколко човека за това, но сега декември като пуснат коледните намаления ще си взема апарат с план от виваком. Въпросът е, че не съм решил още кой да бъде. Колебая се между Huawei P9 Lite и Samsung Galaxy J7 2016. Бих бил благодарен ми препоръчате един от двата..
Телефона ще се ползва главно за фейсбуук, инстаграм и там всичките социални мрежи, слушане на музика, гледане на клипове в тубата и тук там някоя игричка, но не от тежките. Цената е долу горе една и съща, обаче има някои разлики в телефоните. Например Huawei-а резолюцията му е 1080x1920 докато на самсунга му е 720х1080. Също така и предната му камера е малко по-слаба(не че ме вълнува толкова много). Само че до сега не съм имал Huawei устройство, а нямам и познати, които да изкажат мнение, та не знам дали са издръжливи и дали получават ъпдейти често.
Та ако ми кажете кой от двата е по-добър избор ще сте златни. Благодаря ви предварително!
Цитирай
#78

(2016-11-25, 22:07:07)mitko7411 написа:  ...така че бъдете внимателни когато ъпгрейдвате от lollipop на marshmallow (или в случая от Marshmallow до Marshmallow) Big Grin
Значи, ако версията се окаже бъгава или проблемна, както се очертава да е тая, няма да може да се върнем на някоя добре работеща от предходните....  Е този ъпдейт ще го пропусна за сега...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#79

^Ако последните 2 букви са J1, в твоя случай не са, не мисля, че е лошо да пробваш.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#80

Досегашните версии бяха J710FXXU1APхх, новата е J710FXXU2APхх. Това U2 заменящо U1 било сигнатурата на новата версия на bootloader-a. Ще изчакам някой ден да видя при руснаците какви са отзивите за новата версия и наистина ще пробвам.
Ще направя един пълен Nandroid backup през TWRP на сегашната, ще флашна новата и след това ще пробвам през ODIN да върна сегашната, или да възстановя Nandroid backup-a за да видя какво ще се получи.
И да се обърка нещо, ще префлашна отново новата 4-файлова и толкова....

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#81

ммм късмет, аз мисля че по никакъв начин неможе да се даунгрейдне буутлоудъра, ако е направен да не се даунгрейдва.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#82

Как е камерата на този телефон!
Цитирай
#83

serhi камерата е ужасна за мен както и при j5 2016 . Те са е сложили колкото да има , а се цани за теелфон който е 2016 год. Иначе батерията е номер едно .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#84

Да се коментира изобщо селфи камерата, все едно, че е основна камера е неудачно. Поне за мене селфи камерите изобщо са една от най-големите манипулации на този свят... да си снима човек мутрата от 50 см. разстояние... си е тъпо по начало.
Що се касае до основната камера - снимките с нея са съвсем поносими. Дори такива направени при достатъчно количество светлина, може да се каже, че са доста добри. Естествено, като при всеки смартфон от този клас при ниска осветеност, не може да се очаква кой знае какво. При все, че със включена светкавица близки снимки също се получават що годе в рамките на поносимото.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#85

Само да кажа, че ако не сте си избърсали камерата от пръсти, снимките ще са много замазани и грозни. Аз винаги си я бърша и снимките стават сравнително добри.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#86

Само да кажа ,че s4 прави 300 пъти по добри снимки от това чудо . А телефона е на 3 години и повече . Просто това камера не става , ако ще да си го избърсал със златна кърпа отзад . Стават бледи почти висчки , обектите са размазани направо за мен си е ужас .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#87

Чак толкова ли,13 мегапиксела камера все пак
Цитирай
#88

To тва ако е 13 то вземи един телефон от 2012 ще снима по доббре с 8 от тоя

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#89

(2016-11-30, 21:59:31)Serhi написа:  Чак толкова ли,13 мегапиксела камера все пак
Понякога едно крайно и тенденциозно мнение, като това на колегата @fuckinggood може да доведе до доста заблуди.... Нормални снимки си прави смартфона... Пускам няколко. Дори не са с максималните MP - снимам във формат 16:9 (което е 9,59 MP)... Изводите, лоши ли са, оставям да си направите сами...

И още няколко....

За средния ценови клас в който се намира смартфона, мисля че снимките които прави са повече от добри. Wink


Прикачени файлове Миниатюри
                       
           

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#90

Извода ми е че телефона е добър и камерата е добра,днес или утре ще се ходи във Вивата за Samsung J7!Благодаря на колегата plmng за изчерпателната информация!
Цитирай
#91

@plmng, ти ли си ги правил тези снимки? Аз мога да кажа, че са страхотни! И моя J5 2015 горе долу такива снимки прави, имам една снимка ама ай ся Big Grin

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#92

Smile  Ако има невярващи да си свалят снимките на компютъра и да им видят EXIF Metadata-та. Там излиза цялото инфо за снимката (Най-лесно е с Fast Stone Image Viewer).
Снимам на автоматичен режим без никакви допълнителни настройки.
Плюс това за да ги вкарам в лимита от 1024 KB, наложен при качване на прикрепени файлове, съм намалил качеството на снимките значително (при някои до 35% от началното - нормално са около 3,5 - 4,5 MB).

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#93

Помогне те ми: как се активира хардуерния бутон за влизане в settings когато съм в някое приложение и няма такъв тъч бутон?
Цитирай
#94

То хубаво макро режим става , ама покажи нещо с повечко цветов някой пейзаж и да не е слънчево тогава да видим тия 13 мпкс

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#95

Хаха, колега  ти май обърка понятията... Smile  Тук говорим за добрите качества на един смартфон от среден клас. Нищо повече.
Който иска наистина добри снимки едва ли ще ги прави със смартфон... Колкото и рекламата да се опитва да ни внуши, че със смартфон могат да се правят истински, добри снимки... За това си има други устройства.... Смартфонът е само едно компромисно решение...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#96

Тука някои индивиди търсят под вола теле,ами за тия пари какво повече!
Цитирай
#97

Видях го в Технополис за 529 лв. това добра цена ли е. ?
Цитирай
#98

А как се маха досадното съобщение - "SE for Android has been turned off...."
Предварително Благодаря
Цитирай
#99

@plmng: Колега други смартфони в същия клас се справят 200 пъти по добре с камерата . Това може би от 3 години насам е най  оаканата камера която може да съществува . Дори една снимка не може да качиш в соц мрежи толкова е размазана . p8 lite го размазва от към камера  и още други модели . Единствено хубаов както казах е батерията и това ,че е хубав екрана .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

Наистина камерата не е от най-хубавите - предишния ми апарат HTC OneMax беше само 4мп а снимаше доста по добре , но все пак това е телефон , за снимки си има фотоапарати.

Едно запитване - като флашвам през ODIN със 4 файлови "прошивки" трябва ли преди това да направя през TWRP-то wipe cache/dalvik , format data и т.н или няма нужда ?
Предварително Благодаря
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)