Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy J7 (2016) - един отличен бюджетен смартфон

Само format data е достатъчно. Один-а сам си изтрива останалото

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
Аксесоари

(2016-12-14, 11:48:28)fuckinggood написа:  @plmng: Колега други смартфони в същия клас се справят 200 пъти по добре с камерата ....
Колега, ти тоя форум го обърна на махленска седянка.... Като си се вторачил в тази камера - то не бе плюене не бе чудо... Като не ти харесва, не я ползвай... Но не вкарвай в заблуждение околните. С риск да се повторя ще го напиша пак:
"Що се касае до основната камера - снимките с нея са съвсем поносими. Дори такива направени при достатъчно количество светлина, може да се каже, че са доста добри. Естествено, като при всеки смартфон от този клас при ниска осветеност, не може да се очаква кой знае какво. При все, че със включена светкавица близки снимки също се получават що годе в рамките на поносимото."
"Който иска наистина добри снимки едва ли ще ги прави със смартфон... Колкото и рекламата да се опитва да ни внуши, че със смартфон могат да се правят истински, добри снимки... За това си има други устройства.... Смартфонът е само едно компромисно решение..."
Толкова. За смартфон от този клас и с тази цена....
Аз моето твърдение, че снимките, който прави не са толкова лоши съм го подкрепил със факти... В един предходен пост.
Щом твоите се получават толкова лоши, размазани и т.н..... Огледай се... Може би причината не е в камерата на смартфона... а в този който държи устройството и снима с него.. Wink

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Да камерата при слаба светлина е доста зле, но при добра осветеност си се справя чудесно, като за телефон...

ПП. Между другото вече 2 месеца съм с APD5 софта - брутален е от към батерия. Под 6 пълни денонощия и 10 часа активен екран не съм падал. В момента съм на 4 денонощия и 6 часа и 4 часа активен екран - остатъчен заряд 66%... Който по някаква причина не е доволен от батерията да пробва с APD5
Цитирай

Smile Два месеца тая тема за батерията не сме я пипали. При тебе помня се получаваше осезаема разлика в издържливостта и в отчитането на консумацията при различните версии.
Направих си труда като се почне от APG2, API1, API6 и сега APK2 да ги качвам за по две седмици - първата за да се "напасне" софта и втората за "отчитане". Не съм следил точността на отчитането на консумация, а само крайния резултат. Общо взето със всичките версии положението е приблизително едно и също...
Телефона го ползвам без зареждане една седмица - от неделя до неделя - при най-лошия случай остатъка в батерията е бил 32%, в най-добрия 40%.
Да не вкарам някого в заблуждение... - игри не играя, не синхронизирам нищо, facebook не използвам изобщо... Телефонът е рутнат с инсталиран антирекламен софтуер от xda - AdAway, с включени от 8 часа сутринта до 2 през нощта Wifi и Data в режим "умна мрежа", като в 90% от времето смартфона е закачен към Wifi. Мрежата се използва за браузване през Dolphin браузър, няколко приложения следящи времето, WhatsApp и Viber. Backup-ите ми са локални на SD карта... т.е. не ползвам облачни услуги. Голяма,част от неползваните приложения са спряни или замразени .... Основно смартфона се ползва за разговори и слушане на музика през bluetooth слушалки (около два часа дневно) и някоя снимка, когато се наложи...
Така, че при мене всички софтове "дърпат" почти едно и също количество енергия...
Относно версията J710FXXU2APK2. За нея пише, че е със bootloader - втора версия и връщане към предходна версия не може да се прави. Вероятно през ODIN е така - не съм пробвал през него...
Преди два дни се опитах да върна Nandroid backup направен през TWRP на версията J710FXXU1APG2. Акцията се оказа полууспешна... Boot, recovery, system, data дяловете се възстановиха напълно успешно. При възставовяването на modem дяла нещо се прецака... Но все пак версията успешно се понижи до APG2... или полууспешно Smile  Нямах време и се върнах на APK2.... Когато имам време ще опитам отвово само с възтановяване на boot, recovey, data и system дяловете и ще съобщя успешна ли и процедурата по "понижаването"

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

И аз да споделя за батерията - от два дни се върнах на най стария APD5 - засега 4ч. и 50м. екран - батерията е на 61%. Горе долу ми сваля около 20 % на денонощие. В началото бях много скептичен към телефон Samsung понеже няколко години ползвах само HTC апарати , но вече 2 месец - не мога да си кривя душата - телефона е перфектен Storstark за тези пари в каквото и да е отношение.
Цитирай

На 22.12 си купих J5(6). В понеделник от виваком ще купуваме телефон на детето. За около 260 лв. са J5(6) и P9 lite. Дилемата е кой от двата? Синът ми категорично е за самсунга . Може би ще купя P9 lite за себе си а самсунга ще е за детето... Китаеца е определено по-добър като характеристика и екстри но дали ще е толкова издържлив и стабилен като опростения самсунг... нещо му нямам доверие а всъщност много го искам... Онзи ден го подминах а сега е пак пред очите ми... Моля за компетентно мнение от човек който е добре запознат и с двата модела... Предварително благодаря! Весели празници на всички!

Samsung Galaxy S2 Plus , Alcatel One Touch Idol 2 , Samsung Galaxy J5(6)
Цитирай

Ако играе някакви много тежки игри p9 lite иначе и самсунга е добър. А за издръжливост никой телефон не е перфектен, винаги трябва да имаш стъклен протектор и кейс.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

(2016-12-24, 13:48:35)georgiognev написа:  Дилемата е кой от двата?
За подобен тип дилема има тема за избор на телефон/устройство. Тук едва ли ще има много мнения по този въпрос.

 
Цитирай

(2016-12-01, 00:44:42)plmng написа:  Понякога едно крайно и тенденциозно мнение, като това на колегата @fuckinggood може да доведе до доста заблуди.... Нормални снимки си прави смартфона... Пускам няколко. Дори не са с максималните MP - снимам във формат 16:9 (което е 9,59 MP)... Изводите, лоши ли са, оставям да си направите сами...

И още няколко....

За средния ценови клас в който се намира смартфона, мисля че снимките които прави са повече от добри. Wink

Къде са размазаните снимки бе явно някой хора който пишат тези смешни коментари са 12 годишни тъ*анари.
Цитирай

Защо не мога да открия екранна снимка никъде?
Цитирай

(2017-01-11, 22:26:21)mitev75 написа:  Защо не мога да открия екранна снимка никъде?

Задържаш едновременно Home бутона и Volume down Smile
Цитирай

За екранна снимка при самсунг моделите е: задържаш едновременно Home и Power!
Колегата явно нещо се е объркал!  Wink

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

Предостатъчно потребители вече имат моделите на J серията и мисля ,че е време да се отделят всички теми в общ раздел,както има A серията на марката Samsung.Незнаех къде да публикувам мнение,затова пиша тук,понеже и аз ползвам J7 2016.

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай

(2017-01-12, 14:14:39)pecaata написа:  За екранна снимка при самсунг моделите е: задържаш едновременно Home и Power!
Колегата явно нещо се е объркал!  Wink

Моя грешка да - Home и Power Smile
Цитирай

(2016-12-16, 14:17:13)plmng написа:  ...
Относно версията J710FXXU2APK2. За нея пише, че е със bootloader - втора версия и връщане към предходна версия не може да се прави. Вероятно през ODIN е така - не съм пробвал през него...
Преди два дни се опитах да върна Nandroid backup направен през TWRP на версията J710FXXU1APG2. Акцията се оказа полууспешна... Boot, recovery, system, data дяловете се възстановиха напълно успешно. При възставовяването на modem дяла нещо се прецака... Но все пак версията успешно се понижи до APG2... или полууспешно Smile  Нямах време и се върнах на APK2.... Когато имам време ще опитам отвово само с възтановяване на boot, recovey, data и system дяловете и ще съобщя успешна ли и процедурата по "понижаването"
Това съм го писал преди близо месец... Оказа се, че неуспешното възстановяване на дяла modem се дължи на грешка във TWRP версия ТВРП 3.0.2-3 от 4pda.ru. Руския разработчик е оправил грешката във въпросното TWRP и вече при Nandroid Backup дяла modem се backup-ва и възстановява успешно. Изходни данни в този линк:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry57089916
За да не се получи грешка - изтегляне на TWRP - от тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry52595535
За информация:
Тъй като дялът data на нашия телефон е шифрован, за да можете да му направите успешен Nandroid Backup е необходимо да флашнете пачнато ядро според версията на софтуера, който имате на смартфона си. Такова ядро изтеглятеот тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry54768119
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry54779760
Всичко написано по горе съм изпробвал на личния си телефон - работи.


Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Здравейте.. с J7 съм от вчера ми изтекоха мб за мобилния нет и попринцип когато изтекат ми пускат 128 kbps слаб интернет... но сега след като изтекоха не ми пускат..... просто нямам мобилен интернет и това е .... случвало ми се е и друг път но 2-3 часа най-много 3 след като изтекат бързите мб и се минават 3 часа и имам слаб нет сега от 1 ден нямам... някакви идеи от какво може да е.
Благодаря Предварително

Samsung Galaxy J7 2016
Black
Цитирай

Най-добре се свържи с оператор! Проблема в случая не е от телефона. Ако беше от него, нямаше да имаш въобще нет.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

Нашия телефон има или няма компас?
Питам защото съм от няколко седмици с ром "Graceup..." и има някакво едж приложение с компас ама когато и да го включа все сочи на нулата.
Та да не е от ром-а или самия телефон си няма компас.
Цитирай

В стоковите ROM-ове компас няма. Но и да се качи външно приложение едва ли ще работи. Според приложението Sensor Box този телефон има само Accelerometer, Proximity и Sound сензори - всякакви други липсват.
Я пусни моля те линк към този ROM и драсни няколко реда, най-вече относно това, какви бъгове си забелязал и какво евентуално не работи. Че на руснаците нищо не мога да им разбера от полемиките по темата - всеки пише за някой от custom ROM-овете, които са пуснати, ама кой за кой ROM пише им загубвам края...
Така, че дай малко инфо моля те

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2017-01-26, 13:41:27)plmng написа:  Я пусни моля те линк към този ROM и драсни няколко реда, най-вече относно това, какви бъгове си забелязал и какво евентуално не работи. Че на руснаците нищо не мога да им разбера от полемиките по темата - всеки пише за някой от custom ROM-овете, които са пуснати, ама кой за кой ROM пише им загубвам края...
Така, че дай малко инфо моля те

Объркал съм се . Ром-а се води FunsterRom (ако не се лъжа бета версиите се водеха GraceUx нещо си ...) на DaniilPisanik.
(май е порт от Note7 , докато другия ром който представлява интерес за мен е порт от А5-2016 - "Evo-GraceRom 1.3")
Автора спря "разработката"/портването му понеже доколкото разбрах си е взел ново устройство Galaxy A8 и явно вече няма инстерес , НО някъде прочетох че се хвали че е подкарал AoD на нашия апарат но не иска да даде ядрото. 
Бъгове не съм забелязал за десетте дни които съм  с него. Обаче не ми допада времето работа на екрана - изкарва ми едвам 6-7 часа при 3 денонощия. Докато с фабричния стигах до 8-9-10 часа екран .
Ето линкове в 4pda 
rom-a :  http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2...e=57462980
и последвалите add-on-и 
1.0 - http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2...e=57462980
1.1 - http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2...e=57462980
Тази вечер ако не се обърка ще слагам рома на max35000 от xda форума -   [ROM][MM][Galaxy J7⑥][A5-2017-Port]Evo-Grace V1.3
Цитирай

Здравейте колеги,въпреки че се писа на предните страници,да попитам,някой има ли проблем с NOled на J5 2016 г?
По-конкретно с индикирането на Viber събития.Тествах програмата първо на моя телефон Note 4 и работеше безотказно.Свалих я на J5,всички други събития ги показва,няколко пъти я изтривах и свалях,но резултата е все същия.Телефона е операторски,но мисля че няма отношение това.
Цитирай

Преди два дни писах нещо по въпроса в една друга тема на същия раздел:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1368522
Missed Notification  Reminderr работи безотказно на няколко мои устройства точно с приложенията Viber и WhatsApp.
Prof Reminder e най доброто приложение за индициране на пропуснати повиквания и SMS-и, но за Viber и WhatsApp e необходимо да се ползва платената му версия.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Благодаря, ще опитам и с другата програма ако не стане ще купя "Prof  remainder"
Цитирай

Някой тествал ли е новия ъпдейт? Как се държи тела с него, има ли някакви по-значителни промени?
Цитирай

Телефона става все по-добър и по добър по отношение на издържливостта на батерията..... Резултатите - по-долу в скрийншотите.


Прикачени файлове Миниатюри
               

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)