Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Marshmallow за А5
#51

(2016-09-05, 15:57:45)airbus написа:  Не съм правил фабрични настройки. Има мното неща и е голямо приключение.
На практика изход нямаш. Всъщност имаш и той е само един. Наложително е да направиш едно връщане на фабричните настройки и нова инсталация на всичките приложения. Така всичко ще ти е начисто и съм сигурен, че нещата ще се подобрят значително. Друтият ти изход е да върнеш КитКат, но даунгрейд можеш да направиш само с 4-файлов сервизен ROM, флашнат през ODIN. А при това флашване ще ти се затрие всичко инсталирано, така, че и в този случай пак трябва да инсталираш всичко наново... Първият вариант е значително по приемлив според мене.

(2016-09-05, 15:13:45)airbus написа:  Заредих го сутринта в 11 часа на 100%. След вече 5 часа без много ровичкане, стойността е 88%. 4G и данни включени. Без да го използваш  и да ти харчи. Big Grin
Като видях това 4G, че ми светна нещо. Ти наблюдавал ли си колко стабилна ти е 4G връзката? Че когато не е стабилна и се губи често, това превключване и търсене на стабилна връзка е голям консуматор на енергиен ресурс... Да не би от там да ти идва това "ядене" на батерия...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#52

Стабилна е връзката на 4G.  3 чертички сила на сигнала, без да сменя на 3G. Тази сутрин като го включих  нямаше изразходван заряд през нощта, но докато видя пощата за 2 минути дръпна 4% при сърфиране. Наблюдавам колко сумарно ще е изхарчил без работа и процесите на заден фон, които са  регистрирани.
Цитирай
#53

И аз имам проблем. Някой обръщал ли внимание за колко време се зарежда телефона, на мен ми отнема доста повече. Имам върнати начални настройки. Иначе с изразходването нямам ядове.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Цитирай
#54

Оставих го тези два дни на тест. Използван е 30-40 минути. Забелязах рязко спадане на заряд с 4-5% след двете включвания сутрин.

                                                  mAh     %
  1. Skypе                              606      28
  2. Екран                              251      11
  3. Интернет                        217     10
  4. OСАндроид                     132       6
  5. Батерия в готовност     128       6
  6. Google play                     109       5
  7. Система Андроид            97       4
  8. Устройсто неаактивно    71      3
  9. RSS reader                        40      2
  10. Travel                                22      1
  11. Приможениeто Google     20      1
                                  Oбщо:   1697     77

   
Цитирай
#55

Днес минах на 6.0.1 и на пръв поглед всичко е добре, но като вляза при батерията, където пише кое приложение колко % е използвало, всичко ми е на някакви безумно високи проценти. Екрана примерно ми е на 100% от самото начало, а не както на 5.1.1 да се качва от 0 нагоре. 
Това някаква новост ли е, която аз очевидно не разбирам, или нещо ми се е бъгнало при ъпдейта?
Цитирай
#56

Здравейте. Искам да попитам защо все още нямам ъпдейт до новия андроид? Със галакси А5(2015) съм. Благодаря предварително за отговора Smile
Цитирай
#57

Привет!

При мен все още текът  тестове. Установих, че трябва  да избягвам 4G , дори когато е налично. Консумира повече, дори когато не работя с телефона. Днес се сетих, че с Кит  Кат с включено пестене на енергията и при пълен заряд, изчисляваше издръжливост 3-4 дни. С  Marshmallow  макс 44 часа, без активни програми и данни и т.н. Това без да съм задавал фабрични настройки след обновяването до Marshmallow .

Дори виждам, че и от gsmarena го постигат с Кит Кат. Smile

[Изображение: gsmarena_001.jpg]
Цитирай
#58

Тези изчисления за това колко часа ползване остават са пълен та**к. Изобщо не им обръщай внимание. Важен е крайния резултат - колко ще ти издържи телефона. Аз след като го освободих от NoLed приложението, което държеше включен екран след всяко пропуснато обаждане мога да кажа, че нещата, определено са по добре - спокойно изкарва четири дни. Според мене най добре е човек да спре да се взира и слугува на един GSM - колкото изкара толкова.
Има една приказка - техниката е за това да ни служи, а не за да и робуваме...
В една друга тема за друг модел на Samsung в един руски форум, един потребител се тръшка, че не признавал, ако телефона му не издържал една седмица... Че е получил много добър отговор от друг потребител... Ще ви пусна директен линк да го прочетете, че иначе ако се преведе се затубва колорита...  

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=52947449

да не се получи грешка - отговорът на vos'moy към reGOGO

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#59

Мерси да препратката, която е за J7.  За мен е важно телефонът да изкарва повече време без зареждане. Не робувам операционната система да е последната версия, а да издължа повече. Повечето робуват да са в такт с "модата", независимо от минусите. Smile


Върнах фабричните настройки, но сега батерията не показва колко часове време остават. Реалено не забелязвам промяна в работата, както и в консумацията на батерията. Общо взето ненужна операция.

Някой да се знае ръководство за връщане  oт Marshmallow до Kit Kat?
Цитирай
#60

След като си върнал фабричните настройки, според мене най добре е да изчакаш няколко дни без да се връщаш към КитКат. Системата сама ще се оптимизира след известна употреба и ще се забележат осеземо подобрения по отношение на консумацията. Естествено не могат да се очакват чудеса. Човекът който ползва телефона (A5) определено е по доволен от сегашната му консумация. Не, че нещо сме променили в цикъла му на зареждане, но преди четвъртия ден понякога беше критичен и заряда достигаше почти до нула, а сега максимум пада до 20%.... така, че има известен резерв по отношение на по продължително ползване с едно зареждане...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#61

Не знам как го докарвате до четвърти ден. В момента на 91% без никаква работа и всичко изключено - показва само 35 часа оставаща батерия. Ако започна да говоря, накича всички програми и ден няма изкара.
Цитирай
#62

(2016-09-10, 21:28:37)airbus написа:  Някой да се знае ръководство за връщане  oт Marshmallow до Kit Kat?

Аз връщах два пъти от 6 на 5.11 с Один. Имай предвид че веднага след флаша / който трие всичко/ трябва да направиш фактори ресет от рекъвърито, защото телефона изпада в бут луп. Влизанете в рекъвърито е леко приключение при изпаднал в бут луп телефон и нямаш възможност да извадиш батерията, но става, аз успях 2 пъти, изисква желание.
Успех.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#63

Ами изкарва го човека четири дни, да. То зависи от начина на експлоатация. Общо взето телефонни разговори, WhatsApp и Viber - Wifi и данни включени с опция умна мрежа от 7и15 сутринта до 20 часа вечерта, но рядко достига до час екран дневно. А на твоя скрийншот гледам за има няма 9-10 часа си направил 3ч и 29 минути екран, интернет 1ч и 51 мин, скайп...събира се. При такава експлоатация няма как батерията да не се издуха за ден с каквато и версия на Андроида да си. От тази батерия и хардуер не може да се очаква повече.

P.S. Към airbus е отговора.

(2016-09-11, 09:14:43)Mikk написа:  Аз връщах два пъти от 6 на 5.11 с Один.....
Колега за инфо питам само. Сервизен 4 файлов ли използваш или еднофайлов. Ако е четирифайлов дай един линк към него.
При флашване маркираш ли опцията Phone bootloader update.
Връщал съм от 5.0.2 към 4.4.4  с четирифайлов сервизен и се получаваше само когато опцията е маркирана...
Само че... май ти пишеш за друг телефон - вероятно A5 2016. За първата версия на A5 няма 5.1.1

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#64

(2016-09-11, 09:22:03)plmng написа:  
Колега за инфо питам само. Сервизен 4 файлов ли използваш или еднофайлов. Ако е четирифайлов дай един линк към него.
При флашване маркираш ли опцията Phone bootloader update.
Връщал съм от 5.0.2 към 4.4.4  с четирифайлов сервизен и се получаваше само когато опцията е маркирана...
Само че... май ти пишеш за друг телефон - вероятно A5 2016. За първата версия на A5 няма 5.1.1

Сервизен 4 файлов ли използваш или еднофайлов - Един файл от СамМобиле

При флашване маркираш ли опцията Phone bootloader update. - Не

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#65

(2016-09-11, 09:14:43)Mikk написа:  Аз връщах два пъти от 6 на 5.11 с Один. Имай предвид че веднага след флаша / който трие всичко/ трябва да направиш фактори ресет от рекъвърито, защото телефона изпада в бут луп. Влизанете в рекъвърито е леко приключение при изпаднал в бут луп телефон и нямаш възможност да извадиш батерията, но става, аз успях 2 пъти, изисква желание.
Успех
[quote pid='1323127' dateline='1473578083']
С  този метод  ще стане ли  връщане до 4.4 за А500FU ?
[/quote]
Цитирай
#66

Колегата го е правил с еднофайлов, за това изпада в bootloop. Тегли четирифайловия сервизен 4.4.4 слагай го в ODIN според описаното, това което съм ти посочил в предходен пост - задължително маркираш в ODIN - Phone bootloader update...
Даунгрейд е задължително да се прави със сервизен ROM - иначе се получават големи усложнения...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#67

Гледах в тубата успешно го правят с един файл.Чистят партишът и т.н. Снощи видях проблем при гледане на клип от тубата. Преминават цветни вертикални черти. Инсталирах няколко прилножени, но отново дренаж при изключен телефон. Батерията пада с близо 10% в изключено състояние.
Цитирай
#68

От вчера и аз съм с 6.0.1. На пръв поглед всичко работи по-бързо при мен, за батерията не мога да кажа още. А някой знае ли защо не могат да се ъпдейтнат системните приложения от google play?

[Изображение: f80005a0a1e28fbd81e2bf0629e6ddf0.jpg]

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#69

И при мен не е съвместимо.  Сигурно щото сме със старата версия А5.  В някакъв съветски сайт има апк http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry50387355. След инсталирането не мога да намеря тези настройки. 6-цата е доста бъгава.
Цитирай
#70

Не знам, аз засега нямам проблеми с 6-цата, а дори не съм правил фабрични настройки. Единствено facebook messenger ми прави мизерии нещо.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#71

От инвестно време забелязвам, че има интернет H+, но не зарежда нито една страница. Явлението се решава след рестарт. При вас забелязвате ли такъв проблем?
Цитирай
#72

Аз нямам такъв проблем нито с 3Г, нито с 4Г. Но когато съм на 3Г често ми се случва да ми спира интернета за по 15тина секунди (от H+ става на H и свети само едната стрелка) и ако някой ми звънне през това време му казва, че телефона ми е изключен. Но не знам дали това е от оператора(на виваком съм) или от телефона, понеже същото нещо съм го виждал и на други телефони работещи с други оператори...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#73

Нов 6.0.1 за А5 2016:
Model
SM-A510F
Model name
Galaxy A5 ⑥
Country
Bulgaria
Version
Android 6.0.1
Changelist
8208732
Build date
Fri, 11 Nov 2016 10:52:00 +0000
Security Patch Level
2016-11-01
Product code
BGL
PDA
A510FXXU3BPK4
CSC
A510FOXX3BPK4

Свали

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)