Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Marshmallow за А5
#26

Споделете отзиви, ревюта Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

6,0,1 за А5 2016 А510F:
Model

SM-A510F
Model name
Galaxy A5 ⑥
Country
Bulgaria
Version
Android 6.0.1
Changelist
8208732
Build date
Wed, 27 Jul 2016 02:15:03 +0000
Security Patch Level
2016-08-01
Product code
BGL
PDA
A510FXXU2BPG7
CSC
A510FOXX2BPG7

A510F BGL
[/url]


Ето го и за A5 2015 A500FU:
Model

SM-A500FU
Model name
GALAXY A5
Country
Bulgaria
Version
Android 6.0.1
Changelist
8510639
Build date
Thu, 04 Aug 2016 12:03:10 +0000
Security Patch Level
2016-08-01
Product code
BGL
PDA
A500FUXXU1CPH3
CSC
A500FUOXX1CPH1

A500FU

[url=https://mega.nz/#!SZcUBIAS!DmsXXaLE3aAIBtpbi7XKkViKFVsMlFg4UscD305fQYk]

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#28

Аз ъпдейтнах до 6.0.1. Засега мога да кажа,че много добре се държи телефончето по плавно работи.На външен вид няма почти никакви разлики с 5.0.2.Диспечера на приложенията е малко по различен и самите икони на телефона,и когато се заключва и отключва телефона е малко по различно-по яко.

Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#29

Сложих ъпдейта. Първи впечатления: нови икони, нови анимации, по-бърза работа на устройството, по-малко използване на РАМ, малко промени в настройките.

Samsung Galaxy A5 & Sony Xperia M2
Цитирай
#30

Аз забелязах, че иконките на Часовника и С Планера имат анимация при която на Часовника показва точно часът и секундната стрелка се мести когато се мести страниците с иконките, а на С Планера дава точно датата и съкратено наименование на седмицата. В раздела за аларма за събуждане преди на старото алармата за активира беше отдяно часовничето за активирана, а сега е отляво и дизайна май е леко променен. Също има леки промени в Световен часовник, Хронометър и Таймера. Това е което съм забелязъл до този момент в моя Galaxy A5 2016.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#31

Не знам за другите,но аз въобще не съм доволен.Става дума за издръжливостта на батерията.Преди го зареждах на 2-3 дни веднъж,а сега откакто ъпдейтнах до 6.0 всеки ден,при същата употреба и включени функции.
Ще съм много благодарен някой който знае,да каже как да си го върна към 5.0,че ми писна да зареждам...
Телефона е А5 - 2015.

Samsung Galaxy Note GT-N7000
Цитирай
#32

Върни фабрични настройки. Ако не помогне, значи си внушаваш. При мен е точно обратното.

Samsung Galaxy A5 & Sony Xperia M2
Цитирай
#33
Thumbs Up 

Върнах фабричните настройки току що.Да видим какво ще стане.[Изображение: thumbsup.png]

Samsung Galaxy Note GT-N7000
Цитирай
#34

Здравейте колеги. Имам питане.
Има ли някаква разлика между SM-A500F и SM-A500FU (Модели 2015). Според това, което чета двата телефона би трябвало да са еднакви. F фигурира като глобална версия, а FU като такава предназначена само за Европа. Според мене и разликата между двата би трябвало да е само в регионалните настройки (CSC файловете)... Но дали е точно така... За какво става въпрос.
Искам да флашна Android 6.0.1. По принцип съм фен на "чиста" инсталация, а не на флашване на нова върху стара версия. За целта ползвам сервизни 4-файлови ROM-ове. Но не мога да намеря такъв A500FUXX..... От руски сайт съм изтеглил такъв 4-файлов, който е за модел SM-A500F - A500FXX.... Ще има ли проблем ако на модел A500FU флашна ROM предназначен за A500F.
По пътя на логиката не би трябвало да има проблем но все пак да попитам.
Имам Samsung Galaxy J7 2016, модел SM-J710FN. На него безпроблемно съм флашнал (и root-нал) 4-файлов ROM предназначен за SM-J710F, който се различава единствено по CSC настройките. Предназначен е за регион Русия, Украйна и др., но при стартиране може да се избира български език.
Че по тази логика се надявам същото да може да се приложи и при модела A5.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#35

Голяма греда е слагането на Андроид 5 и след това до 6 за А500FU. Bu

1. Дренаж на батерията при WI-FI , представям си какво ще е на 4G.


2  Notification panel  седи като кръпка. Не е на цял екран, вляво и вдясно е с 3-4мм навътре и прозира. Изкачащите нотификации под него са на бял фон.

.png Screenshot_2016-09-04-16-43-48.png Размер: 147.02 KB  Сваляния: 28


3. Браузерът е доста орязан. Няма дори възможност за избор на цял екран. Винаги имате лента с часовник, която дразнещо се прелива в бяло. Дори не можеш да изключиш зареждането на снимки.

4. Не заключвам екран, при което не мога да видя на кой оператор съм. Big Grin  На 4.4 това излизаше под нотификациите.


Някой ако знае сигурен начин за връщане до Кит Кат,моля да сподели, или сервиз, в който да извършат връщането?
Цитирай
#36

От 5.0.2 съм връщал към 4.4.4. Тук съм го описал:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=76404
Не знам от 6.0.1, какво ще се случи точно, но си мисля, че не би трябвало да има проблем. Със сервизен 4 файлов ROM през ODIN би трябвало да се получи. При такова флашване реално се форматират основните дялове и не би трябвало да има проблем. Само в ODIN трябва да е маркирано Phone bootloader update, тъй като иначе не стартираше доколкото си спомням.

P.S. От вчера съм го флашнал (по всичките му там правила с пълен Wipe) и не мога да кажа със сигурност, но определено ми се струва, че 6.0.1 харчи повече батерия отколкото 4.4.4.... А нали уж трябва да е обратно...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#37

Май ще прибегна до твоята тема, само дано не е проблем от 6 към 4.4.

Егати консумацията! 7 часа с едно зареждане и почти никаква работа - малко нет и скайп. Sad


[Изображение: attachment.php?aid=12946]


   
Цитирай
#38

Отвори Екран и Интернет и направи скрийншоти да видим, колко време са били отворени и колко ma/h e "глътнал" всеки от двата посочени.
И аз наблюдавам някои подобни аномалии, които ми се струват малко алогични. Заредил съм го сега до 100% и съм го пуснал в нормална употреба без да го въртя излишно. Знам му горе долу 24h-та консумация с 4.4.4 - така,че утре към 20 часа ще видя как се е променила работата му и консумацията най-вече.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#39

Започнах да го зареждам.

Екран - 3ч 29м, 494 mAh
Интернет - 1ч 15м за процесор, 1ч 51м обща връзка и 320mAh
Цитирай
#40

От това което виждам на екрана и от това което си написал долу-горе се получават нещата. На скрийншота имаш заснети сумарно 63% батерия (в тези 63% влизат и тези 17%, които са в батерията) - като ma/h според написаното сумата им е около 1525 ma/h (батерията, когато е full и ако е нова е 2300 ma/h). Вероятно имаш и други незаснети процеси, като консумация, а и при такъв кратък период не всички записани стойности са съвсем верни. Важното е че ако доизточиш батерията екрана ти ще достигне 4 часа. Това е един от важните показатели и тези 4 часа за този телефон с тази батерия и тази отчетена консумация на други приложения си е нормална стойност. Така, че мисля, че нямаш място за притеснения.
Телефона при мене се ползва от друг, член на семейството. Наколко разговора на ден, включени Wifi и данни от 7 сутринта до 7 вечерта само за до имат връзка WhatsApp и Viber, които почти не се ползват... и това е. Зареждам го два пъти на седмица - сряда и неделя. Забелязал съм, че времето на екрана между две зареждания рядко достига 2 часа... Така, че при такова минимално използване да държи едва три дни... Сега след флашването на 6.0.1 забелязвам, че дори когато не се използва батерията му пада по-бързо без да има отчетени някакви консумиращш процеси. Но може би трябва да минат няколко цикъла за да се видят, как точно стоят нещатата...
Така, че според мене изчакай някой ден - сега с новия Андроид може би го ползваш повече време и за това да ти се струва, че яко дърпа батерия...
Но има и друго - винаги първата Операционна система е разработвана точно за този хардуер и може тя да се окаже най-удачната. Особено при среден клас и по нисък клас телефони следващите да са не съвсем добре разработени и да се окажат просто... козметика... При все, че нямам впечатления точно Samsung да пускат неудачни подобрения.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#41

Снощи го изключих на 61%, а сега е 47%.  Сумарно консумацията отгоре е 800mah. Как сметнахне до 1500? Остават10% батерия, като най-много да стигне 1000mha. Батерията е читава. Очевидно има повече консумация от неизяснени процеси (на заден фон), както се оплака и друг потребител, но в друга тема. Вие реално не го използвате. Често се налага да изпозвам навигация, 30-40мин разговори, но не мисля да нося външна батерия, само защото някой от Самсунг не си е свършил работата  за Андроид 6, инсталиран на нискобюджетен телефон. Решението е само едно, връщане към Кит-кат. Сещам се за мнение на потребител "Не го пипай, щом всичко е наред." Излезна прав. Smile

ПС. М/у другото се сещам ,че навремето имах един Самсунг Innov 5. Той също страдаше от дренаж на батерията, но с помощта на чужд форум, бяха намерили ненужните процеси , които точеха батерията. След "килването им",  телефонът заспа. Smile
Цитирай
#42

Екран - 20% - 494 ma/h
Интернет -13% - 320 ma/h
Сума Андроид и Скайп - 13% - 320 ma/h
Оставащ заряд в батерията - 17% - 420 ma/h - изчислено по просто тройно правило
Сума % - 63    Сума ma/h - 1554
Непоказани на скрийншота или неотчетени 37% - 912 ma/h - изчислено по просто тройно правило

Общо 100% - 2466 ma/h Big Grin  - че то даже излезе, че батерията е с по висок заряд от заводския.
Така, че всичко ти е съвсем наред. Има грешки при отчитане и поради краткия период не всички записани стойности са съвсем верни...
Притеснителна е тази консумация която води до падане от 61 на 47% - вероятно има причина, трябва да я откриеш...

В 20 часа вечерта го заредих до 100% - в 10 сутринта беше 90% - в 11 -87%.... и отчиташе само 3% използвани за работещи процеси....
И 53 минути работа на екрана при положение, че не е бил включен и 3 минути. Но се оказа, че има причина за това!
Използвам приложението NoLed - една разхождаща се икона по екрана с която индицира пропуснати разговори и съобщения от Viber и WhatsApp.
Оказа се че тази сутрин няколко ранобудника са писали по Viber - NoLed индикацията се е задействала и е държала екрана включен. Самата програма не консумира почти нищо и не е отчетена като процес, но екрана е бил включен доста време от "разхождащата" се икона на Viber по него и се е дърпало от батерията..
Така, че вероятно и за падането на твоята батерия с доста голям процент има причина и може тя да не е в 6.0.1

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#43

Вероятността  100% падане на батерията с 14% е благодарение на Андроид 6. Нищо не е исталирано след минаването от Кит Кат на 6. Единственият вариант е да "извадя" батерията. Остава в изключено състояте да провежда сам разговори и сърфира в интернет. Big Grin Ще го пробвам още няколко зареждания/дни и ще го нося на сервиз,  за да му баят и  върнат, както беше преди.  И без това  Marshmallow е като някаква кръпка за А500.

ПС. Пробвайте без noLed как ще е.Вероятноста е малка за намаляване на консумацията.
Цитирай
#44

Това съм и направил. NoLed-a съм го спрял и съм го дал телефона на ползователя да си го ползва нормално. Ще видя как се държи батерията в следващите 24 часа и ако пада пак така ще връщам 4.4.4. Ще пусна инфо дали има някакви проблеми при връщането... Така, че изчакай - какво пречи да си върнеш 4.4.4 и сам през Odin.
А това, че нищо не е инсталирано след като си флашнал 6.0.1 не е гаранция че някое приложение не се чуства комфортно в новия Андроид и може да не работи коректно. Аз за това след нова инсталация правя пълен Wipe и всички приложения ги инсталирам отново. Случва се да върна backup на някое приложение направен в Titanium и товa приложение до не работи добре... За това най сигурния вариант е всичко начисто за нова сметка... Трудоемко но поне изненадите се свеждат до минимум
Както е написал колегата в поста след мене - почти 100% съм убеден,че причината не е в 6.0.1...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#45

Аз обнових Galaxy A5 2015 със Android 6,и телефона се държи по добре от всякога.Андройда не ви е виновен,ако беше така всички до един щяхме да ревеме...но не! Също го сшожих и на Galaxy A5 2016 и там е N1
Цитирай
#46

(2016-09-05, 11:27:11)plmng написа:  В 20 часа вечерта го заредих до 100% - в 10 сутринта беше 90% - в 11 -87%.... и отчиташе само 3% използвани за работещи процеси....

Заредих го сутринта в 11 часа на 100%. След вече 5 часа без много ровичкане, стойността е 88%. 4G и данни включени. Без да го използваш  и да ти харчи. Big Grin
Цитирай
#47

@airbus, направи ли фабрични настройки след като обнови до 6.0.1?

Аз съм още с lollipop и искам да попитам с новия андроид оправен ли е бъга с total connection time когато се изполва мобилен интернет, понеже на мен това най-много ми изтощава батерията. С киткат не знам как е било, понеже телефона като го купих си дойде с lollipop.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#48

Не съм правил фабрични настройки. Има мното неща и е голямо приключение.
Цитирай
#49

Ами може би в това се крие проблема - след такъв ъпдейт винаги е препоръчително да се върнат фабричните настройки.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#50

Направо си е задължително да се дадат фабрични,Не че нещо,но докато се чудите и пишете тук и търсите решение дайте фабрични и се радвайте на Android 6.Аз веднага след ъпдейта дадох и няма яд!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)