Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на OnePlus 3/3Т - Коментари/препоръки
#1

Предлагам тук да се обсъжда всичко свързано с батерията на OnePlus 3.

  Аз ще съм първият Smile

  Ползвам телефона от около 3 седмици и за сега съм доста приятно изненадан от държанието на батерията. Изкарвам около 7 часа на екран когато съм изцяло на Wi-Fi и около 5 часа с ползване на мобилен интернет. Не ползвам никакви специфични настройки или програми за пестене на батерия,GPS на висока точност, автоматична яркост, BT и NFC изключени. Другото нещо което много ми харесва е, колко бързо се зарежда телефона, това вече е супер.

Ако желаете ще кача и скрийншотове с моя SOT.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
Аксесоари
#2

Напълно доволно си е 5 часа на мобилен, още повече 7 на Wi-F. рутнат ли е?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#3

За 20 дни ползване:
На работа и  вечер вкъщи с непрекъснато включен Wi-Fi,dark mode,черен тапет,яркост 85-90 процента,NFC и локация-изкючени,30 минути разговори,малко месинджъри,много браузване и  много youtube-това за 24 часа без зареждане и 5 часа SOT.
През почивните дни със същото ползване,но  на 4G - 4 часа SOT.
Резултатите ми са доста по-ниски от колегата siankatabg.Може да пробвам автоматична яркост,но ми харесва да гледам яркия дисплей.

OnePlus 3 64Gb
Цитирай
#4

Пишете и с какви версии на софтуерите сте - OOS или друга и номер на версията. Аз правя около 3 /понякога до 4/ часа SOT със смесено ползване wifi + 3G и 24 до 36 часа стендбай, автоматична яркост и 2 сим карти. ООS 3.2.2, не съм рутвал или отключвал буутлоудъра. Във форума на OP има тема за SOT и един пич тества с филми 720p - от 100 до 55% - 6 часа SOT, флашнал е CM13 и с него прави 6 часа от 100 до 65%. Колкото повече се ползва телефона нон-стоп, толкова по-дълъг SOT вади, стендбая го мори много.
Яркост на 30-35% оказва голямо влияние върху батерията, а на закрито е предостатъчна.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5

(2016-08-04, 07:05:21)remixa92 написа:  Напълно доволно си е 5 часа на мобилен, още повече 7 на  Wi-F. рутнат ли е?
Руутнат е да, но това няма голямо значение, защото не ползвам никакви програми за пестене.

На мобилни данни харчи доста повече и не рядко sot-a е на половина, защото сигнала при 4г не ми е никак хубав. Както и да е, телефона го ползвам главно за браузване, тапаталк и ютуб както се вижда от снимките долу. Те са от преди няколко зареждания, но горе долу е същото и сега.

Първите мисля, че са от oos 3.2.2, другите са от 3.2.1.

Забравих да кажа, когато ползвам wifi, сменям режима на картата на 2g, защото както казах сигнала е лош и точи доста Smile



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#6

И аз така правя. Само да ви питам зареждате ли го през нощта. ППредставлявали проблем да се зарежда цяла нощ с този Dash charge.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#7

Аз го зареждам и през нощта когато батерията ми е малко преди лягане. Според мен няма никакъв проблем да се зарежда така.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#8

Аз си го зареждам нощем с нормален charge, dash ползвам само когато ми е нужно да се зареди бързо ако ще излизам.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

На мен смесено 5:20 предимно Wi-Fiс малко 4G. Това мисля че ми беше втория заряд.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#10

(2016-08-11, 12:42:14)remixa92 написа:  На мен смесено 5:20 предимно Wi-Fiс малко 4G. Това мисля че ми беше втория заряд.

На Freedom OS 6:24 SOT със 2/3 Wi-Fi ползване. С Greenify и някои туикове.
Доста добре предвид стабилното ползване през това време без игри.
Може би само на Wi-fi ще видя за пръв път 7ч. SOT от Oneplus One на KitKat насам.

Сложил съм Elemental X кернел, но не съм правил никакви туикове по него за пестене на батерия все още.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#11

Не, че ме интересува кой как си ползва устройството, но ми е интересно, защо ползваш greenify?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#12

Много мразя да ми стоят приложения, които ползвам един път в месеца постоянно на заден план. Но в ообщи линии съм го настроил така, че да не ми се бърка в мултитаскинга.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#13

Да споделя впечатление от първия ми цикъл 100 - 10... Дуал сим режима УНИЩОЖАВА батерията!!! Big Grin Имам 3 часа диплей и Cell Standby пак е изял повече! Вярно, че едната карта ми е само дата на 4г и то без да се стискам защото имам 30гб и изобщо Wi-Fi не съм пускал, но все пак... Като ми занулят сметката ще пробвам да деактивирам едната карта и да пускам повече Wi-Fi където има та да видим как ще е Smile
Цитирай
#14

Мда, и аз смятам, че с две сим карти батерията се топи осезаемо по-бързо, не мога да направя СОТ дори близо до колегите, които правят по 5-6 часа. Аз правя около 2,5-3, ако го ползвам много активно правя по около 4 и малко.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#15

Не искам да се заяждам с никой, ама 5-6 часа тоя телефон според мен може да постигне в някакви стерилни условия със всичко спряно колкото да се постави някакъв рекорд. Ако се ползва като смартфон няма начин според мен или най много ако се откачи от кабела и 6 часа да се суайпват хоумскрийните Big Grin
Цитирай
#16

Е ти от де знаеш, имаш ли го?

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#17

Колега numak, щом не искаш да се заяждаш, поне вземи се информирай малко.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#18

(2016-08-20, 23:32:35)MMJ написа:  Е ти от де знаеш, имаш ли го?

Имам го естествено, за да изказвам подобни мнения Wink

Ремикса, кажи от къде да се информирам, че да почне и моя да прави по 6 7 часа Smile
Цитирай
#19

Пусни му 40% яркост и го цъкай нон стоп - wifi примерно, ще направиш толкова. А ако пуснеш видео да гледаш, ще направиш и 7-8 часа.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#20

Така съм съгласен Smile Аз и в моето мнение написах, че ми се вижда възможно тези цифри да се постигнат само с нонстоп игра с телефона, за да се изключат другите консуматори. Но При нормално ползване за ден и половина два, с разговори стендбай малко браузинг малко гейминг 3 часа и нещо са максималното което може да постигне според мен. Иначе ако се декативира всичко дето може да се деактивира изключи се записването на екрана и се сложи една снимка да се гледа при яркост 10% може и 15 часа да направи Big Grin
Цитирай
#21

Без нищо да се деактивира е напълно възможно само на Wi-fi да се правят 6-6:30ч. Екран в рамките на един ден и около 5ч. екран на 4G.
Това без игри. Това ако е рутнат, използва се грийнифай да спира процесите на заден план, които точат батерия без да се използват. За предпочитане Къстъм РОМ като Freedom OS Примерно с някой пипнат kernel като Elemental.

В противен случай, че не се пипа нищо пак спокойно може да се прави около 5:30 екран на Wi-fi само и предполагам около 4:30ч. на 4G.
Всичко, което го пиша съм го тествал и съвпада почти напълно с това, което пишат по чуждите форуми колко горе долу изкарва батерията.
Използвам телефона за браузване, фейсбук, youtube, музика, говорене, чатене, четене на статии в интернет, имам много акаунти за имейл и други, които се синхронизират постоянно.

Като не знаете как да си оптимизирате използването на телефоните и самите телефони не си представяйте мнението като миродавно.

ПП: Можеш да следиш тази тема ако искаш, за да се информираш:

http://forum.xda-developers.com/oneplus-...058/page36

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#22

Аз такива времена не мога да направя...Smile Не знам вие как ги постигате,но при мен нещо не се получава:


[Изображение: 8bc6124e7881165ca9d0a669fb10ad79.jpg]


Не се оплаквам,но 6+ часа SOT за мен са мираж.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#23

С Freedom Os ROM, Kernel Elementalx и Greenify правя спокойно 6:20ч. само на Wi-Fi. В повечето дни смесено ползване 5:40ч.-6ч. Нормално.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#24

https://youtu.be/ZSa-9aWmTFk
Яко се запалих по това чудо!

Sent from my Lenovo TAB 2 A7-30DC using Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#25

Това може да стане само ако далнклокнеш процесора както той казва и ако леко го ползваш. Според мен няма смисъл след като със стоковите настройки прави 6-6:20ч.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 12 гост(и)