Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на OnePlus 3/3Т - Коментари/препоръки
#26

Със същите "настройки" от видеото го докарах до 5:40 sot и 17℅ остатък....Smile
Какви 7-10 часа ги гонят,не разбирам ?
Ако е само на WiFi,вероятно може да се направи 6:30-7:00 часа,но при нормално ползване(WiFi+4G) е невъзможно !!!Smile

[Изображение: cff1031b7aad0ff28654e464c25e5c16.jpg]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами аз днес направих 6:15ч. екран само на Wi-F, стабилно ползване без игри. Горе долу в рамките на ден и половина.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#28

Можете ли да споделите колко % приблизително от батерията ви хаби google play services за едно денонощие? При мен в момента за 20 часа е 7% и не знам дали е нормално.
Цитирай
#29

Не е нормално, това е бъг в андроида и точи доста батерия, при мен сега е 4% за едно денонощие и пак е много. Ако ползваш повече мобилни данни харчи повече и обратното, ако си на вифи харчи по-малко.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#30

Като цяло на мен за вечер ми пада по 2% за около 8-9 часа.

Преди хакове, руутване и т.н. падаше по 4 %, което смятам за нормално. Интернета изключен вечерта. Ако искате да не ви се буди често телефона от гугъл услугите, спрете бакъпването на настройките на приложенията в настройките на телефона.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#31

(2016-08-05, 07:51:31)stenlius написа:  Аз си го зареждам нощем с нормален charge, dash ползвам само когато ми е нужно да се зареди бързо ако ще излизам.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Дали това не вреди на батерията?
Цитирай
#32

И съответно, има ли някой препоръка, какъв POWER BANK да се използва?
Цитирай
#33

Не мисля, че вреди повече от всички други технологии за бързо зареждане в телефоните. Като цяло не би трябвало да ти пука, надали ще го ползваш над година, когато вече може да се очаква спад на капацитета на батерията поради износване. За power bank - за момента няма значение кой ще ползваш, стига да дава 2А ток - аз ползвам тези на Xiaomi 5000/10000/16000 и си работи с тях отлично, зарежда се с около 1,8А ток. Очаква се OnePlus да пуснат банка с поддръжка на Dash charge, иначе Xiaomi пуснаха TypeC банка с QC 3.0 и в двете посоки, но не те устройва за нашите телефони.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#34

Почивен ден + студеното време = цял ден с WiFi на топло

OnePlus 3T с Нугат + Oxygen OS 4.0.1

[Изображение: 1683d28895c4f17e4b41091d7a269248.jpg]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#35

@asbozh без ElementalX и промени по системата?!
Цитирай
#36

Всичко е сток. Разбира се на мобилен нет нещата са различни..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#37

А Facebook и FB Messenger ползваш ли? Big Grin Нещо имаха проблеми с батерията последните 2 дни, даже си признаха. Под проблеми - по-големи от обикновеното с тези кофти приложения. Big Grin Иначе на 4G направих 6 часа и нещо преди седмица, с оставащи 5%, но не съм правил скрийншот. Добре се държи 7. На Wi-fi нямам много наблюдения.

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#38

Ползвам и двете доста активно. Наистина във вторник сутринта имах невероятен дрейн от тях, но вчера нямах проблеми. Много съм доволен. Днес от сутринта съм само на 4Г в офиса, но нямам много време за телефона - часа е 16:30 и съм на 80% батерия с 1 час СОТ.
Цитирай
#39

От десетина дни може би и малко повече нещо месинджъра не е както трябва. Един ден ми свали 30 % от батерията за час и половина след като го изключих от зарядното... Преинсталирах го пооправи се. Оня ден пак беше започнал някакъв дрейн макар и не толкова фрапантен и пак така го излекувах... Като цяло изключително малоумно приложение ама и без него не става Big Grin
Цитирай
#40

Става...с Messenger Lite

Sent from my P021 using Tapatalk
Цитирай
#41

Кое е това приложение Messenger Lite? Фейсбук нямат такова а други с това име бол.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#42

Имат. Тяхно си фирмено, но е налично в Play само за слаборазвитите страни.

Ето тук го има за сваляне: http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/...-download/

Ето и инфо: http://www.androidpolice.com/2016/10/03/...g-markets/

По мое мнение, доста леко.
Косури
-липсват чат главите
-няма гласово обаждане, само чат
-липсват стикерите
Цитирай
#43

Благодаря, ще го имам в предвид. Засега ще си остана с нормалната версия заради разговорите, но ако още малко го завлачат този месинджър ще сложа Lite сигурно.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#44

(2016-08-18, 15:57:21)numak написа:  Да споделя впечатление от първия ми цикъл 100 - 10... Дуал сим режима УНИЩОЖАВА батерията!!! Big Grin Имам 3 часа диплей и Cell Standby пак е изял повече! Вярно, че едната карта ми е само дата на 4г и то без да се стискам защото имам 30гб и изобщо Wi-Fi не съм пускал, но все пак... Като ми занулят сметката ще пробвам да деактивирам едната карта и да пускам повече Wi-Fi където има та да видим как ще е Smile

Аз щях да попитам същото, тъй като преди 1 седмица сложих втора сим карта с 4G и старата също я държа, тъй като мисля да си я ползвам докато изтече договора, но забелязах, че батерията пада светкавично бързо и днес вече реших да ви питам дали наистина е от дуал сима, значението на 4G-то и как да подходя към проблема. От 15.00 до 22.00 батерията от 90% падна на 4% с минимум SOT (дето му викате вие, ма не знам къде да го видя :Big Grin ) и просто е много притеснително. Една от главните причини да взема този модел беше издръжливата батерия... 

P.S. Прилагам скрийншот на battery consumption-a


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#45

Има нещо гнило в цялата работа...

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#46

A, ей сега успях да проверя - SOT-a е 1h 46 min. Според мен това е скандално просто...
Цитирай
#47

Нещо се е бъгнал теефона... Прави фактори резет и ще се оправи. Аз ползвам телефона от самото начало на дуал сим и с нормална употреба си карам по 2 дни. Сега като погледнах андроид система ми е свалил 2% а при теб 30%... Определено нещо не е наред, но с едно фабрични смятам, че нещата ще си дойдат на мястото Wink
Цитирай
#48

Кой е оператора на 4Г, не е много Ок обхвата, при мен е само на зелено (светло и тъмно) при теб има и без обхват?
Аз на Боб (4Г) и 2-ра на мтел (настроена 2Г/3Г без нет), ако не играя карам 2 дни може и повече, разликата е че на 1-ви слот е сим с нета

One+ 3Т
Цитирай
#49

Определенио проблема му е в обхвата. Доста жълто има по диаграмата.

В началото го ползсам с един сим...от скоро с 2. Разлика преди и сега няма никаква в батерията.
Цитирай
#50

Рядко изказвам толкова рязко и категорично мнение, но в конкретния случай го правя... Не, не е от обхвата! На виваком съм. Смея да кажа, че имат много добро 4г ако не и най-доброто. От скрийна на последния ми цикъл ясно се вижда че като не съм на Wi-Fi си има спадове в 4г сигнала (жълто) и въпреки това си карам по 2 дни без проблеми и то основно на 4г. В този цикъл по изключение ползвах повече Wi-Fi. Както казах и малко по-горе според мен проблема е, че по някаква причина Андроид Систем е свалил 30%. В моите цикли този процес никога не е изразходвал повече от 5 6%... И отново се повтарям: според мен един фактори резет ще оправи ситуацията Wink

EDIT: Пак погледнах скрийна на колегата. Андроид систем, андроид ОС и Гугъл сървисис са му свалили сумарно над 50% от батерията при конкретния цикъл. Смятам, че това изобщо не е нормално.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)