Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 3/3Т - OxygenOS ъпдейти - Обсъждане и коментари

Няма смисъл да го чакаш по магазините,нито на изплащане, няма да се случи.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари

Предполагам телефоните с Oxygen си вървят мазно и плавно както всички с чист Андроид? 
Колебая се за няколко неща все още:
- Това, че май ще ми е голям. Бих искал да го разгледам на живо за да преценя, но тук няма как. Виждам, че е с тънки рамки обаче.
- Колко бързо идват новите версии. По принцип не препирам да ги получа веднага както Нексусите, но не искам да се бави като останалите производители с над 6 месеца.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

(2016-10-23, 22:57:49)mita6ki9 написа:  Предполагам телефоните с Oxygen си вървят мазно и плавно както всички с чист Андроид? 
Коле*ая се за няколко неща все още:
- Това, че май ще ми е голям. Бих искал да го разгледам на живо за да преценя, но тук няма как. Виждам, че е с тънки рамки обаче.
- Колко бързо идват новите версии. По принцип не препирам да ги получа веднага както Нексусите, но не искам да се бави като останалите производители с над 6 месеца.

ако си от варна или имаш път насам пиши, ще ти предоставя моя да добиеш малко впечатление Wink

Mi Note 10 Lite
Цитирай

Благодаря, но съм Бургас/София аз. 
По въпроса с новите версии, забелязали ли сте колко време г/д след излизането на версия го пускат и за One телефоните?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

Ако искаш чести ъпдейти като излязат major версии на Andorid - само нексусите и пикселите ще ти го дадат, OPO3 не е телефона. Oneplus си имат ъпдейт цикъл - веднъж месечно пускат официални стабилни OTA ъпдейти с фиксове, ако минеш на beta branch - 2 пъти в месеца има ъпдейти с нови неща /всички обаче все още са на android 6.0.1/ и така.
За голям - ще ти се стори голям спрямо нексуса, ето:
http://j.mp/2ex9phX
Но ще свикнеш бързо, поне е по-тънък.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Не държа да са веднага като нексусите, но поне да не се бавят над 6 месеца като останалите производители. 

Много добър сайт, не го знаех. Благодаря! 


Ще изчакам да видя какво ще представлява One e Plus и без това докато Нексуса се държи хардуерно не смятам да взимам нов. Просто се обезпокоих като видях, че няма добра алтернатива на нексуса ми като дизайн, чист андроид и цена.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

колегия някой да е виждал да продават за ОР3 запушалка за жака за слушалки. Влиза прахоляк вътре и адски ме дразни. За такива като мен които не ползват слушалки тапата е идеално решение, но не намирам

Mi Note 10 Lite
Цитирай

@vladata, универсален жак + тапа за повечето телефони :  Цък

Sent from my MI5

 
Цитирай

(2016-10-29, 20:57:02)vladata написа:  колегия някой да е виждал да продават за ОР3 запушалка за жака за слушалки. Влиза прахоляк вътре и адски ме дразни. За такива като мен които не ползват слушалки тапата е идеално решение, но не намирам

Колега, разбирам, че искаш бърз отговор и е логично при това положение да си зададеш въпроса в най-следената тема за модела, обаче, въпрос от къде да си вземеш капачка за жака в темата за операционната система и ъпдейтите ѝ... малко е несериозно!
Цитирай

(2016-10-30, 01:06:57)numak написа:  Колега, разбирам, че искаш бърз отговор и е логично при това положение да си зададеш въпроса в най-следената тема за модела, обаче, въпрос от къде да си вземеш капачка за жака в темата за операционната система и ъпдейтите ѝ... малко е несериозно!

виж така е спор няма, моя е грешката, че въпросът не е точно за тук въпреки че става дума точно за модела. И ако трябва да съм честен не съм търсил бърз отговор, намерих сам малко преди колегата да посте линка към алито, за което му благодаря! И така, върни се назад в темата и виж колко мнения има които не са само за ъпдеитите и софтуера. Да не говорим за сравнения от сорта на "Пред дилема съм, какъв телефон да си купя?" Недей ведната бърза да ръчкаш с остена, кой прав кой крив. Аз също следя темата откакто е създадена  и виждам, че си от бързите ама карай го по-полека Wink Wink Поздрави

Mi Note 10 Lite
Цитирай

Аз имам силиконов заден кейс на Нилкин(Redmi note 2), който има запушалка за слушалката и за зареждането.Би трябвало да има и за други модели.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай

някой пробвал ли е новия комюнити билд 3.5.5 гледам че има някой къстамизации? преди няколко дни актуализирах фрийдъма че известно време карах със стара версия. В момента е 3.2.7 с елементал.  Първоначално телефонът при разговор буквално полудяваше, вибрира, включва различни програми, камера, светкавица. Но след спиране на гестчърс нещата се оправиха

Mi Note 10 Lite
Цитирай

Днес го флашнах 3.5.5 върху 3.2.7 стоков - работи си, запази данните, обаче хората започнаха да се оплакват, че ме чуват лошо, накъсвало - аз също започнах да чувам по-зле и да ми се губи част от разговора. В момента бекъпвам и ще направя отново sideload на 3.5.5 и фактори ресет за да видя как ще се държи при чиста инсталация.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2016-11-01, 12:41:57)stenlius написа:  Днес го флашнах 3.5.5 върху 3.2.7 стоков - работи си, запази данните, обаче хората започнаха да се оплакват, че ме чуват лошо, накъсвало - аз също започнах да чувам по-зле и да ми се губи част от разговора. В момента бекъпвам и ще направя отново sideload на 3.5.5 и фактори ресет за да видя как ще се държи при чиста инсталация.

колега при теб приложението на YouTube работи  ли на 3.5.5?

Mi Note 10 Lite
Цитирай

Здравейте,
Интересува ме, как се държи телефона при офицялен софт. Малко се обърквам като чета темата. Не мога да разбера проблемите, които се описват, дали са свързани с оксиджен ос или със сготвени версии.

Android addictive 
Цитирай

Аз нямам абсолютно никакви проблеми при последната официална не-бета версия: 3.2.7. Държи се прекрасно!

OnePlus 3 64Gb

Цитирай

(2016-11-07, 09:56:40)vladata написа:  колега при теб приложението на YouTube работи  ли на 3.5.5?

Да, на чистата инсталация всичко си работи както трябва, телефона се държи супер. Батерията също държи прилично - на нивото на 3.2.7 е.  Dialer-a не ми харесва - като дизайн и разположение на бутоните и вече я няма батерията в notification bar-а - преди с дърпане излизаше и с 1 клик отиваш в менюто за батерията, сега трябва да се влиза в настройките. Но цялостно си става за ежедневен РОМ, но според мен си трябва sideload и връщане на фабрични.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Моя съвет е да се седи на стабилния ром,има доста благини и почти няма смисъл от custom ROM.
Аз лично съм с официалната бета (Community Build) вече три седмици ,няма големи бъгове.
Доста е постен в сравнение със стабилния ,но пък има нови възможности който още няма в стабилния.
Най-много ме дразни гнусното качество на звука през слушалки.
Цитирай

Качеството на звука през слушалките е много добро, да нямаш някакви "подобрители"? Чува се силно и ясно - пробвал съм с 3 вида тапи и го ползвам телефона да си слушам в колата. Ако го усилиш до край леко криви, на една или две степени намален е отлично, а може да ти пръсне главата.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Не мога да се съглася с тебе,сигурно слушаш с някой плеър който няма поддръжка на Hi-Res. Външност единствения плеър който може да го прaви e Poweramp alpha-build-703/704
При стабилния ром когато активирам Hi-Res (Internal DAC) звука е чуден.
Цитирай

(2016-11-07, 12:31:54)кром написа:  Здравейте,
Интересува ме, как се държи телефона при офицялен софт. Малко се обърквам като чета темата. Не мога да разбера проблемите, които се описват, дали са свързани с оксиджен ос или със сготвени версии.
Стейбъла си е перфектен във всяко едно отношение...Smile


Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

Изглежда доста добре Smile
Цитирай

(2016-11-08, 19:04:42)chitalov написа:  Не мога да се съглася с тебе,сигурно слушаш с някой плеър който няма поддръжка на Hi-Res. Външност единствения плеър който може да го прaви e Poweramp alpha-build-703/704
При стабилния ром когато активирам Hi-Res (Internal DAC) звука е чуден.

Това не съм го тествал нито на стабилният нито на CB, но не вярвам да има чуваема разлика, освен ако не слушаш 24/96 или 24/192 loseless парчета или телефона по подобие на звуковите карти не ресемплира всичко до 48KHz. Аз лично слушам само Spotify от телефона /свалям си локално парчетата в extreme quality, което е 320kbit OGG/, самият той не звучи аудиофилски защото скапват динамиката при компресията, но е предостатъчен за този апарат. Ще пробвам с Hi-Res функцията, предполагам, че прави bit perfect streaming и се избягва ресемплирането, ако има такова - това дава чуваема разлика. Всичко друго "Hi-Res" е маркетинг, особено ако прави upsampling до 24/192 при положение, че масовата музика е 16/44.1 Wink.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Да естествено,че ако слушам с Spotify няма да чуя разлика,проблема идва когато активирам DAC.
Горещо препоръчвам да пробвате Hi-Res в комбинация с добри слушалки е страхотно .
Ето за въпросната функция в Poweramp v3
experimental Hi-Res output for 24bit 96/192khz phone internal DAC and USB DACs where supported by device
[Изображение: photo_2016_11_09_18_58_04.jpg]
за повече инфо тук
Цитирай

Android N се задава

OnePlus 3 64Gb

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)