Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 3/3Т - OxygenOS ъпдейти - Обсъждане и коментари
#51

Защото по дефаут с Елементал кернел ми е 133 когато не правя нищо и ме съмнява Ui лага на някои места да не е от това.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари
#52

Не, това е минимума на който може да работи, но ако не си сменял adreno-tz governor-a няма изобщо да падне под 214, защото той така работи. Ако искаш да пада на 133 може да ползваш simple _ondemand, но има оплаквания от него.

Незнам къде имаш лаг, но дори на 133 mhz gpu-то не усеща изобщо натоварване от системния интерфейс. В интерес на истината на G3 с доста по-слабо gpu и 2к резолюция го ползвах на около 80 mhz без проблем(не помня колко точно беше).

Другаде ти е проблема Smile

П.с. - Най-лесно и безопасно можеш да провериш това което ти казвам, като сложиш минимума на 624 mhz(на пълна мощност) и провериш пак за лаг. После естествено си го върни Smile

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#53

При спускане на нптфикейшън шейда целия ннаведнъж, при изкарване на резънт табс понякога. Това при Action llauncher 3.8.5-3.9 Beta 11. При стоковия също.

На msm-adreno-tz ми е по дефаут и падаше до 133 на idle.  А little Ibig cluster на колко ти е минимум?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#54

Аз нямам абсолютно никакъв лаг при тези неща, незнам от къде идва проблема ти. Аз също ползвам еlenentalX ядрото с настройките по подразбиране. От вчера съм с компилиран от мен с -О3, но и преди това нямаше проблем.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#55

Там е работата че се усеща като се направи 2-3 пъти подред. първия път няма проблем.
колко е минимума на който работи нмалкотои голямото  ядро на процесора?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#56

307 mhz и на двата клъстера, но и това не би трябвало да е проблем?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#57

[Изображение: 945da63c14c58b911dae4bb2d0f26600.jpg]
нова лаунчер засича подобен бъг

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#58

След много тестове стигнах до извода, че проблема  идва от лаунчера (Action Launcher)  както и от спецификата на слайп далн жестъра, който при стоковия не сваля целия нотификейшън шейд, особено като се има предвид че става когато си поиска.
Решението е да се се смени с двойно дръпване. 

ПП: На вас като излезе ъпдейт на някое приложение в Плей стора след колко време автоматично ви се ъпдейтва. Щото въпреки, че не съм хибернирал нищо свързано с плей стора, не съм го сложил на оптимизирано приложение за батерия, пуснат е автоматичния ъпдейт и пак не идват никакви ъпдейти автоматично. Да не би гугъл апп-а като се хибернира, той да е свързано и с плей стора и да чупи нещо ?


Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#59

здравейте колеги, от няколко дни и аз съм горд собственик на 1+3 , но вече се натъкнах на първия проблем ако може да се нарече така. А той се изразява в следното. Ползвам го с 2 сим карти- теленор/ с тарифен план за дейта и разговори/ за първа и виваком/ предплатена/ за втора.  През повечето време ползвам wifi и дейтата  я държа изключена. Без да съм рестартирал телефона 2-3 дни искам да си пусна дейтата, но не тръгва. пробвах от различни места да я пускам/ и през настроики и през шорткъти все едно - опцията  е включена а интернет няма. Чак след рестарт дейтата тръгва и така след известно време пак същата ситуация. Да се  е случвало на някой или някой да посъветва какво да тествам в случая?
пп. не казах че става дума за OxydenOS 3.2.4
Цитирай
#60

Пичове, на вас бачка ли ви Otg-то на 3.2.4. Тъкмо пробвах с преносим ххардуерс отг оригинален от OnePlus One и с преходник от MicroUsb към USB-C, но не го засич. OTG е enabled.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#61

(2016-08-31, 12:18:53)remixa92 написа:  Пичове, на вас бачка ли ви Otg-то на 3.2.4. Тъкмо пробвах с преносим ххардуерс отг оригинален от OnePlus One  и с преходник от MicroUsb към USB-C, но не го засич. OTG е enabled.

И аз вчера пробвах с микроусб кабел и оригиналния преходник, като съм го пуснал ОТГ-то и не го засича...
Цитирай
#62

Дано е от Os

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#63

С какво пробваш - нали знаеш, че трябва да е само fat32 файловата система, освен ако не си инсталирал софтуер като ParagonHFS или stickmount, имаш руут и си пуснал поддръжката на NTFS?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#64

Ами нямам представа каква е файловата система, не съм форматирал. На Oneplus One без никакво пипане го четеше външния хард. А сега като го вържа към телефона даже не светва харда, т.е не получава никакъв ток.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#65

Сега пробвах - и при мен не работи с преходника, пробвам с директна OTG флашка. Не се случва нищо, от преходника е - трябва да си вземем директен USB Type-C OTG adapter.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#66

Да. Според мен това е до софтуера, трябва да го оправят с ъпдейт. Пък и като гледам няма все още OTG с USB C

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#67

колеги как сте решили проблема с липсата на вибрация при silent mode. Тествах 2-3 .apk -та от официалния форум, работят но след промяна на слайдера от silent на all notification, остава само на вибрация и трябва ръчно да се пусне звука, не го връща на колкото е бил.....

пп. някой да е тествал MIUI 8 рома от xda?
Цитирай
#68

За OnePlus 3 излезе нов ъпдейт до 3.5.1 : http://www.androidpolice.com/2016/09/02/...s-3-3-5-1/

 
Цитирай
#69

http://www.androidpolice.com/2016/09/04/...r-updates/

OnePlus 3

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#70

Здравейте,има ли възможност за инсталиране на бг меню на ONEPLUS 3 ?
Цитирай
#71

(2016-09-04, 06:55:19)vladata написа:  колеги как сте решили проблема с липсата на вибрация при silent mode. Тествах 2-3 .apk -та от официалния форум, работят но след промяна на слайдера от silent на all notification, остава само на вибрация и трябва ръчно да се пусне звука, не го връща на колкото е бил.....

пп. някой да е тествал MIUI 8 рома от xda?

Root + Xposed framework + Custom slider app from Playstore = Може да си назначаваш почти каквато искаш функция на всеки от етапите на слайдера.

ПП: Някой знае ли успешен фикс за автоматичния брайтнес, който постоянно скача от мин. на макс. и стоковият въобще не е калибриран като хората.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#72

(2016-09-05, 05:26:47)aiwara написа:  http://www.androidpolice.com/2016/09/04/...r-updates/

OnePlus 3

По тази тема вчера четох няколко теми в официалния форум и това се било случило, защото голяма час от екипа, който работел над Oxygen OS бил напуснал. Дано това не се отрази на честотата и качеството на ъпдейтите за устройствата. Макар че каквото четох, китайският ром (Hydrogen) е по-качествен и с по-малко бъгове, но повече customized, демек по-далеч от стоков андроид. Някой ползвал ли го е, за да сподели впечатления?

Нов community build
Някаква идея кога ще излезе предишния като OTA или още си тестват?

[url=http://www.androidauthority.com/oxygenos-community-builds-oneplus-3-x-716621/][/url]

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#73

(2016-09-13, 07:44:55)remixa92 написа:  Root + Xposed framework + Custom slider app from Playstore = Може да си назначаваш почти каквато искаш функция на всеки от етапите на слайдера.

ПП: Някой знае ли успешен фикс за автоматичния брайтнес, който постоянно скача от мин. на макс. и стоковият въобще не е калибриран като хората.

аз минах на freedom os и в момента всичко работи с изключение на един кофти бъг 
- при сайлънт моуд и включено зарядно процентите за заряд на батериятя не се изписват коректно. При смяна от сайлънт на нормален ведна ги коригира. Следващия ром който смятам да тествам е MIUI 8 но още не са изчистили доста от бъговете

Mi Note 10 Lite
Цитирай
#74

Някой изкуши ли се да пробва OOS 3.5.2 от официалния сайт? В темата в XDA 2-ма 3-ма много ласкаво се изказват... Освен, че визуално поне според мен е доста по-добре, казват че по бърз ставал телефона и батерията се държала по добре и бъговете били изчистени... Smile Някой да има лични впечатления? Smile
Цитирай
#75

(2016-09-16, 14:12:19)numak написа:  Някой изкуши ли се да пробва OOS 3.5.2 от официалния сайт? В темата в XDA 2-ма 3-ма много ласкаво се изказват... Освен, че визуално поне според мен е доста по-добре, казват че по бърз ставал телефона и батерията се държала по добре и бъговете били изчистени... Smile Някой да има лични впечатления? Smile

С 3.5.2 съм от вчера. Телефона определено е по бърз с този ром. За батерията още не мога да кажа нищо. Бъгове несъм открил освен че като натисна и задържа пауър бутона не ми излиза буут меню а директно се резтартира телефона. Рома е почти готов за ОТА.

OnePlus 3 64Gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)