Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 3/3Т - OxygenOS ъпдейти - Обсъждане и коментари

Някой с OTA ъпдейт вече?

 
Цитирай
Аксесоари

(2019-05-28, 22:52:29)NoMaD написа:  Някой с OTA ъпдейт вече?

При мен го няма още. Кво става с тоя ъпдейт ??

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Може и на ръка, ама иска ми се да е "по царския път".

 
Цитирай

Да ама нещо не е както трябва . Финалната версия на Pie за  Oneplus 3 излезна преди един месец  Как така още никой в България не го е получил ?

Пп: Явно проблемът е че са спряли OTA ъпдейта до 9.0.2 заради бъгове и преди няколко дена са пуснали 9.0.3

https://piunikaweb.com/2019/06/08/oneplu...ks-inside/

Тъй че дано скоро го получим. Не ми се зарежда ръчно през ADB щото отдавна съм го дал тоя телефон на бащата вече.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

С VPN би трябвало да е достъпен от Канада и Германия. Във форума им има директни линкове, може и през Oxygen Updater-a.

Защо ще го зареждаш през ADB? Сваляш zip-a и Local Upgrade през System Updater-a.

В последната версия изглежда са оправили проблема с data corruption при обновяване на отключен бутлоудър, надявам се няма да е нужно да се прави ресет, за да мине ъпдейта.

Аз няма да инсталирам веднага. За момента последната стабилна версия работи много добре, а тук освен смяната на цифрата на андроида не виждам нищо друго, което би ми било от полза.
Цитирай

Днес вече получих Pie 9.0.3 ОТА. 

Инсталирах го и изчистих кеча през рековърито. За момента не виждам проблеми и няма кой знае какви промени.
Най-на края след три години поне автоматичната яркост е оправена. Добавена е и адаптивната батерия на Pie  тъй че живота на батерията трябва да се подобри. Като за последен ъпдейт толкова. Доживяхме.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 2 потребители изказват благодарност на remixa92 за това мнение:
  • GH0STFACE, nistel_87
Цитирай

Започнали са да разпространяват 9.0.4. Отново ще е доста бавно и най-вероятно ще почакаме, докато достигне до нас.

Имах доста проблеми с подкарването на 9.0.3. Първоначалната инсталация беше доста бъгава. Телефонът лагваше, забавени и насичащи анимации, силно загряване на апарата дори и в покой. След втората инсталация повечето неща се оправиха, но се наложи изтриване на всички нужни дялове през TWRP. Заводският Factory Reset, който се показва със съобщение за неуспешно декриптиране на данните при първо стартиране изглежда не работи добре.

Проблемът с източване на батерията обаче остана. Процентите намаляват значително по-бързо в сравнение с 5.0.8 при еднакви настройки и използване. Не мога да разбера на какво се дължи. Много е изписано и в техния форум, но май никой няма отговор.

Всичко останало работи нормално. GCam 6 няма сериозни засечки. Private DNS. Настройките за основни и акцентни цветове са много по-гъвкави от преди. Сигурно има още неща, но или не си спомням, или не ги използвам.
Цитирай

С 9.0.4 всичко се нормализира. Standby drain-а спря и всичко работи нормално.

Ако има значение, свалих Full OTA .zip файла от статията на XDA. Флаш през най-новия TWRP (върху 9.0.3. без триене или factory reset), флаш на Magisk, wipe Cache and Dalvik и готово. Забелязах, че сега телефонът се рестартира значително по-бързо от предната версия на ОС-а. Общо взето съм доволен от ъпдейта, не съм попадал на засечки до момента.
[-] 2 потребители изказват благодарност на totto за това мнение:
  • nistel_87, vladata
Цитирай

Преди няколко дена излезна 9.0.5 с секюрити пач за август и оправени бъгове.не вярвах че ще има ъпдейт след 9.0.4 за тоя телефон.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Би трябвало да има ъпдейти до ноември, или по-точно последното обновление трябва да дойде през октомври. 9.0.5 тегля в момента, като навъртя няколко дни ще пиша как е. Засега не съм имал проблеми с 9.0.4.
Цитирай

Нещо не ми харесва телефона след ъпдейта до Андроид 9(oxygen 9.05).
Преди беше безупречен, сега на моменти му идват в повече натоварванията ми, леко се забавиха разни операции. Вярно не съм му правил hard reset още. 
При вас така ли е?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

И аз имам подобно усещане....нищо конкретно, просто като цяло като че ли телефона стана по-муден, но аз не съм правил никога хард ресет и за мен си е направо чудо, че след толкова ъпдейти и ползване. до момента не е показал никакви пропуквания.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай

Не съм забелязвал забавяния на 9.0.4 и 9.0.5. Не е рестартиран от последния ъпдейт и работи нормално. С какво натоварвате телефона? Може ли конкретен пример, за да опитам и аз?

Хард ресет може и да не се наложи. Изтрийте кеша на приложенията (бързо става с Files by Google) и евентуално системния кеш през recovery. След всеки ъпдейт задължително трия Cache и Dalvik през TWRP recovery. Същото може да се направи и през заводското.

Настройте анимациите (Window, Transition и Duration) на .5х scale от Developer Options.
Цитирай

И при мен има забавяне на 9.05. Усещам го най-вече при задействане на recent бутона. Поне половин секунда минава, докато покаже активните прозорци - не са повече от 3-4. И един прост пасианс, първите 3-4 секунди направо цикли. Трил съм системния кеш и този на прилижението, но не помага. Същият пасианс на едно старо сони м2 си върви гладко. Хард ресет май не съм правил при инсталирането на 9.05, но не знам дали ще помогне.
Всъщност забавяне има при стартиране на почти всички приложения, веднъж заредени си работят бързо. Опера например като я цъкна, седи 4 секунди бял екран, докато зареди спийд диала.
И ми се струва, че телефона загрява много повече от преди, при същото ползване.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Забравих всъщност най-същественото - блутута на телефона се бъгна яко след последния ъпдейт. В смисъл работи си, но му е много мъчно да открива устройства наблизо. Пример - опитвам се да се свържа с автомобила - преди ставаше почти веднага, сега ами не го открива - като ида на последно свързвани устройства и избера колата, се свързва почти веднага. Подобно е положението и с блутут колонки, с които съм се свързвал преди това - не ги открива и това си е, избера ли ги обаче от списъка на преди свързвани, няма никакви ядове. А най-странното е, че примерно телефони с включен блуту ги открива веднага. С автомобила на един приятел пък не иска да се свързва, нито го намира, нито се свързва като го избера от списъка. Някаки идеи или съвети на какво може да се дължи.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай

Не съм забелязал никакво забавяне при 9.0.5

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Ще получим един последен ъпдейт. Квото беши беши. Все още се справя много добре за годините си и от към производителност и от към батерия.

https://www.xda-developers.com/oneplus-3...rity-patch

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Сложих 9.0.6  засега не виждам проблеми. Малко го насилих с Oxygen Updater, че нещо много се забави OTA

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Промени някакви има ли въобще, освен секюрити пача?

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

От днес
[Изображение: Screenshot-20191129-194737.jpg]

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)