Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 8 BETA Обновяван 6.10.27
#1
Wink 

      MIUI 8 BETA Обновяван



[Изображение: d0dfda3ec72260d1.png] [Изображение: 8d610199da0b320b.png]



Важно! За да инсталирате рома трябва да сте увеличили системната директория от тази тема:


Може да намерите линкове за всички ромове в линка отгоре.
Всички ромове са на основа Андроид 4.4.2



1. Източник на моят порт:

Тук съм променил моят източник сега за основа използвам Xiaomi RedMi 1S TD който има същият процесор като нашите телефони.
Предоставям две версии едната е без български език, а другата е с добавен от мен български.


2. Снимки:


                 
         

3. Инсталиране:

Трябва да сте с увеличен системен дял (в началото на темата).
Качвате си го на сд картата. Правите изчистване на дяловете (уипе).
След това го маркирате и започва флашването. След това стартирате системата.


5. Разлики от предишни версии:


С този ром телефона лети. Тук вече имаме пълна поддръжка на видео процесора.
Бъгове не съм забелязал от самият порт, смятам че това е най добрият порт който съм правил.
А самият MIUI 8 понеже е бета може да има частична несъвместимост с някой приложения.
При този работи тетъринга, за разлика от предишните ми такива работи всичко.
Естествено няма NFS и екстрите за почукване и жестове за събуждане на телефона.

БЪГОВЕ:

Вградената галерия е меко казано ужасна в miui 8 снимките ги дава размазани копресирани с две думи много зле ндявам се, че ще си я оправят. Съветвам ви да си качите някаква друга! И има несъвместимост с някой приложения крашват, случвало ми се е с приложението за архиви "rar" предполагам ще има и други. Това са бъгове на самото miui надявам се да си ги отстранят. 



6. Изтегляне:

Без български език:


В тази модификация присъства български език:

7.8.2016
16.8.2016
MIUI8-6.8.11
21.08.2016
31.08.2016
05.09.2016
11.09.2016
22.09.2016
26.09.2016
2.10.2016
18.10.2016
01.11.2016



Благодарности:

За източника който съм ползвал: miui.su
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda
И моя милост: Корекция на камерата, осветлението на бутоните, имплантиране на превода, поправка на паметите за да може да работи и с вътрешната и с външната, поправка на лед индикацията, авто яркостта, редакция на клавиатурата за да може да търси и на кирилица и латиница и още много добавки и поправки.


Приятно ползване!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
Аксесоари
#2

Шиката Президент.!
Цитирай
#3

благодария ти колега,сега се включва и ще го видя , надявам се да е по добър от предишните версии на миуи8
Цитирай
#4

Здравейте! И така автоматизирах вкарването на български език така че ще ви доставя новата бета.  Big Grin 
От тук нататък всички версии ще са на български.



MIUI 8  6.8.4


[Изображение: d58b810a9981a7a0.png]



Поправки:

Оптимизирали са работата на процесора на заден план. Сега не засича толкова като инсталираш приложенията.
Всички приложения работят вече оправили са си бъга. Пълният списък може да прегледате на официалният сайт.
Обаче не са си оправили галерията. Сигурно и нови недостатъци ще има. 


Изтегли





Ако намерите недостатъци моля пишете в темата за да се опитам да ги отстраня.

Пояснение:

Защо са два релийза и каква е разликата между тях?
Значи това са различни групи за модифициране на китайската версия на миуи. Всеки си взима оригиналната версия и си добавя езици, хакове, чисти го и го оптимизира. За това разлика има но е трудно да ви кажа каква е, защото това което слагат и премахват не е публично всеки отбори си има хитрини и си ги пази.
За това е хубаво да се тестват и да кажете кой ром предпочитате да се прави порт на него. На мен ми се струва че този на multirom.me е по оптимизиран от към рам памет, като цяло ми се струва по-добър. Очаквам и вашите мнения по въпроса.

Начин на инсталиране:
Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен. 
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите. 
Там се пазаят и настройките на рома.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#5

Показа ми че имало упдеит , изтеглих го , но се флашна Big Grin
Цитирай
#6

Няма да ъпдейтваш през телефона Big Grin няма да запали да знаеш. Ъпдейта е за друг телефон не за нашият.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#7

MIUI 8  6.8.11 БЕТА


[Изображение: de7090274433c18c.png]



         



Поправки:

Ново приложение за защита, нов интерфейс и на музикалният плеър. Другите подобрения на официалният сайт.


Изтегли




Ако намерите недостатъци моля пишете в темата за да се опитам да ги отстраня.

Пояснение:

Ще качвам само релийзът на мултиром, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен.
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите.
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: multirom.me
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda


Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#8

@shikata6
ако искаш мога да ти помогна с нещо,иначе не ми харесва че всички теми са на китайски , иначе браво отлично си се справил
Цитирай
#9

Здравей! Помощ винаги ще искам, даже се радвам когато някой ми помага с каквото и да е. Пиши тук направо ако искаш и можеш да ми помогнеш или на лично, ако е нещо по този ром. Ще се радвам на това!

А за темите и мен много ме дразни това но няма начин поне аз не съм открил, глобалната версия предлага другите сървъри за теми, ром за този модел телефон има само китайска версия глобален ром за него няма. Ще се опитам да редактирам приложението но едва ли ще успея понеже ще е свързано със системата.

А приложението за теми е хакнато ако не се лъжа и на последната версия и може да се инсталира странични теми и тези с точките. Има редакция по-отделно примерно само заключващият екран или иконките от отделни теми. Единственият недостатък е китайските йероглифи.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#10

Този ром мисля да го кача сега,за да го пробвам ,защото преди няколко седмици пак минах на руския за пръв път (до сега съм бил с сръбския) в предишния ром и всички останали твой ромове гледам ДПИ то е 220 а ппц оргиналния е 240 ,качеството на изображението е лошо,гледам има много ромовe за мтк 6582 на ядро 3.4.67 но не знам как да ги портна ако можеш да ми покажеш как става ще съм ти благодарен,сега чета в 4пад правят ново ядро за идола 3.10 до колкото разбрах,имаше и други грешки но за сега ги забравих.
Цитирай
#11

Сега dpi за нашият телефон на 5 инчов екран с нашата резолюция е 220 това си е реалното за нашите телефони има онлайн калкулатори можеш да тестваш и да се обидиш сам https://www.sven.de/dpi/ ако го сложиш 240 ще изглежда гадно според мен иначе лесно можеш да го поправиш в build.prop
"ro.sf.lcd_density=220" тук си сложи 240 и нямаш проблеми, щом ти харесва тази резолюция но не е нашата със сигурност.


А за ядрото дълбоко се съмнявам, че някой ще го портне за нашите драйвери. Разгледах го обстойно аз също се занимавам с ядра мисията ми се струва невъзможна. Но знае ли човек дано успеят! Всъщност те чакаха да пуснат настройките или иначе казано изходният код за нашето ядро с идеята да се види какви драйвъри са активирани и да може да ги активират при компилацията на новото само че е малко вероятно да успеят, дано не съм прав.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#12

Аз го правя с програма от магазина,този ром е по-хубав от предишния
Цитирай
#13

Няма смисъл просто си редактирай файла в зипа преди да флашнеш. В папка system най долу е този файл build.prop отвори го с текстов редактор и смени стойността затваряш и флашваш.

А за портване всичко което трябва да научиш е тук в тази тема: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=623850

Но има едно ако, всеки ром и телефон с еднакви процесори много често им се различават датчици и доста други неща за това точно правило за порт от един към друг телефон няма просто трябва да се пробва и мислене за да схванеш връзките в системата. Ако искаш пробвай се, аз ще ти помагам ако имаш от нещо нужда.
Всъщност мога ти дам на готово всичко но няма да ти е от полза, идеята е да извървиш сам надграждането за да може и да схванеш как бачкат библотеките и кое е най подходящо спрямо порта който ползваш.

1. Първо се почва от ядрото трябва да сложиш нашето ядро то е основата след това в рам диска трябва да се преработи така файловете за да съответстват и на порта и на нашите датчици. Сега примерно камерата и датчика за близост и лампичката за уведомлението да са с нашата директория, рамдиска се намира зедно с ядрото. След това вече в системата пак в зависимост от порта трябва да нагласиш вътрешната и външната памет. И ако запали вече почваш да си играеш с библиотеките за сензорите който имаме и така нататък.

Ако ми остане време ще направя една тема за тази работа, че не е мястото тук. Там ще разискваме кой какви проблеми има.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#14

Тоя руски много не разбирам , ако можеш това което ще ми дадеш за идола , а за портването ще се опитам да видя някое клипче в тубата

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Цитирай
#15

Поздравления за амбициозното начинание!
Пожелавам ти успех! Благодаря за коментара в последния ми комит в гитхъб.
Жив и здрав!

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#16

Колега аз ти благодаря за превода на MIUI8. Това е човекът благодарение на който имаме български език! Все така да ни радваш с превода! За мен е от голямо значение това да си ползвам рома на родният си език! Поздрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#17

благодаря колега Smile

Sent from my 6037Y using Tapatalk

В тубата не върви повече от 360п , не се включват аудио ефектите , с сложени слушалки пак не става

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Цитирай
#18
Big Grin 

След близо 16 часова борба и аз съм с МИ на Идолчето. 
Изглежда много прилично и симпатично.

Поздравления за труда на shikata6!

Buga Buga Buga
Цитирай
#19

Колко време държи батерията с този ром?
Цитирай
#20

Според мен батерията е като при оригинала може и малко по-добре да се държи! Да ти давам статистики е безполезно защото всеки ползва различни програми. Но ако искам да постигна добри резултати може с лекота да се постигне понеже рома предлага много интересни функции в тази насока.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#21

Аз с почти максимална употреба , карам цял ден с този ром

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Цитирай
#22

MIUI 8  6.8.18


[Изображение: 8d64112f330a3582.png] [Изображение: e4efe70895f4cf25.png]





Поправки:

Темите вече са на английски като глобъл версията. Оправени са доста дребни грешки. Другите подобрения на официалният сайт.


Изтегли




Ако намерите недостатъци моля пишете в темата за да се опитам да ги отстраня.

Пояснение:

Ще качвам само релийзът на мултиром, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен. 
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите. 
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: multirom.me
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda


Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#23

И аз ти благодаря, shikata6! 
Вече втора седмица карам с 6.8.11 и наистина се е получило добре. Темите наистина са китайски, но аз не ги ползвам и не ме бърка.
Рома изобилства от настройки - всичко може да е къстъм и това е супер.

Имам следните коментари:
1. Не откривам в настройките на разработчик информация дали  върви на ART или dalvik. Тъй като опитвам да инсталирам iGO nextgen навигация, а тя изисква dalvik и не ми се получава досега. Имам руут достъп.
2. Гугъл услугите се синхронизират, но след като отключа телефона. gmail не сигнализира за нови съобщения. Трябва да си проверя специално пощата, за да се получи. С вайбър е същото-пуснати са на автостарт, но не идват без изрична проверка. Възможно е това да е от MIUI. При вас как е?
3. Двойното почукване се губи като функция и все още по навик го правя. Има ли опция да се импортне и то?

Поздрави!
Цитирай
#24

Здравей!
Средата колега е делвик само такава е в миуи с този Андроид 4.4.2 опитвал съм се да пусна арт за тест и не става. 

За Гмайла отиваш в настройки/батерия/управление на изп. батерия/ от тук задаваш кое приложение да работи на заден план в системата. Доста хитра придобивка същото е и за вайбър и всички останали който искат да работят на заден план. Аз ползвам вградения имейл при него няма проблем понеже е системно. Навигацията на иго всички версии работят без проблем в момента съм с две на авик и подарака и двете работят.

Другото което искам да ви кажа ако ползвате облачното принтиране на гугал приложението трябва да го сложите в системата system/app/ защото в настройките опцията няма да работи.

Двойното почукване е лесно да се активира може да се направи init.d скрипт с лекота за жалост не мога да намеря къде точно лежи файла. В главната директория в папка sys/ там идва зададено в ядрото но не по начинът който го правят другите. Като съм по свободен ще разгледам соркода на ядрото за да видя как са го написали ако открия начина активацията е лесна.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#25

MIUI 8  6.8.25


[Изображение: afeea3aae112cad1.png]



     
.png 1.png Размер: 25.97 KB  Сваляния: 20




Поправки:

Измененията на тази версия може да намерите на официалният сайт.


Изтегли




Ако намерите недостатъци моля пишете в темата за да се опитам да ги отстраня.

Пояснение:

Ще качвам само релийзът на мултиром, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен. 
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите. 
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: multirom.me
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN

За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda


Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)