Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 8 BETA Обновяван 6.10.27
#26

Колега , при 6.8.18 подсветката за известия не работи, също така и оргиналния еквалайзер не работи ,сега ще сложа новия и се надявам да е по-добре.

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Здрасти! За подсветката при пропуснати в този работи в предишният имаше проблеми нашият път на датчика има малки разлики.
Да те питам връщал ли си от облачната им услуга бекъп на приложенията и настройките, все си мисля че заради тях прави мизерия с този датчик. Другият вариант за да не работи е че редактирам смалита в services.jar за да работи коректно светлината на бутоните понеже източника на порта няма такава опция. Може заради това да прави проблем. В един работи в друг не още не мога да разбера защо така се получава.
За еквалайзер няма да заработи от този източник това си е проблем от miui, на предишните ми портове когато донора беше Xiaomi Redmi NOTE 1 MTK WCDMA си работеше коректно. Варианта е да си качиш стрничен от магазина или през рекъварито някой в другия ми порт ще сложа някой еквалайзър да си има.

Друго което е на библотеките от оригинала ни за звукът е много тихо чисто се чува но много е тихо ако пък оставя библотеките от порта става добре силен е но при разговор не се чува добре играх си доста за да постигна някакъв баланс ще видим какво ще излезе.
libcustom_nvram.so  в system/lib отговаря за настройките за звукът в дата/наврам  а за да не излиза при wifi мрежите наврам ерор като мрежа трябва да смениш с нашият файл в system/bin/ nvram_agent_binder за да работят коректно сензорите задължително при порт смени файловете в system/bin memsicd, memsicd3416x това ти го давам като информация понеже няма да я срещнеш при руснаците това си е специфично за нашите телефони. При тези двата последни файла ако не са от нашият порт по някога се получава задържане на памет и рама се пълни до дупка и телефона цикли. Как ми остане малко време и ще направя темата много имам за писане по темата с портовете.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#28

Ами не съм връщал , то аз не слагам кой знае кво , при този 6.8.25 подсветката пак не работи , за еквалайзера ще си сложа випер4 ,няма да барам нещо по рома , ще чакам твоя пост , Иначе вс др в рома е супер ,браво

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Цитирай
#29

Изключително странна работа. При мен подсветката работи коректно с този последния. Има някакъв проблем ще се опитам да го реша

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#30

Сега видях при този новия , че подсветката работи само при сток приложенията на андроида , но с фейсбук или месинджър или такива подобни не ..

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Цитирай
#31

Определено има нещо не както трябва трудно ще го реша този проблем. А този последният порт пробвах нови неща и не съм хич доволен от резултата, сече при анимацията по някога има и други дефекти на следващият ще си оправя нещата. 

Стабилната версия излезе но за този източник който ползвам за порта стабилна версия прави само miultirom.me обаче там искат  някакви бубилки да имаш иначе не можеш да го теглиш ццццццц.


П.П. Колега за да включиш лед уведомлението трябва да отидеш в настройки/приложения/изтеглени/ да чукнеш на приложението и на първият ред Известия:Показване от там го включи по-подразбиран е изключено.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#32

MIUI 8  6.9.1


[Изображение: 274d51daa1059025.png]







Поправки:

Измененията на тази версия може да намерите на официалният сайт.


Изтегли




Ако намерите недостатъци моля пишете в темата за да се опитам да ги отстраня.

Пояснение:

Ще качвам само релийзът на мултиром, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен.
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите.
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: multirom.me
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#33

MIUI 8  6.9.8


[Изображение: 8830515edd5ba78b.png]







Поправки:
Тази версия работи по-добре от предишните две, не лагва анимацията.
Измененията на тази версия може да намерите на официалният сайт. Може да видите изменеията тук:


Изтегли




Ако намерите недостатъци моля пишете в темата за да се опитам да ги отстраня.

Пояснение:

Ще качвам само релийзът на мултиром, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен.
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите.
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: multirom.me
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#34

MIUI 8  6.9.15


[Изображение: c89158b56811c33a.png]







Поправки:
Измененията на тази версия може да намерите на официалният сайт. Може да видите изменеията тук:


Изтегли




Този път направих и един порт на miui.su
Този ром има един недостатък, приложението за времето не може да се локализира автоматично трябва ръчно да го направиш. И темите са вързани за сървъра на китайците. Но пък аз смятам, че се държи малко по стабилно. Тествайте и споделете вашите впечатления.

Пояснение:

Ще качвам само релийзът на мултиром, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него, а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен.
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите.
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: multirom.me
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#35

MIUI 8  6.9.22


[Изображение: 573d5dae35ae71bf.png]


         




Поправки:
Направил съм аудиото малко по силно сега е като оригиналното.
Изменен е статус бара с ново меню за бързите бутони в менюто има изменения, сега паролите за скрити съобщения, снимки и д.р. е в едно меню. Направил съм добавки и корекции на превода на колегата. Този билд работи доста стабилно харесва ми.
Измененията на тази версия може да намерите на официалният сайт. Може да видите изменеията тук:


Изтегли





Пояснение:

Ще качвам само релийзът на мултиром, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него, а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен.
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите.
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: multirom.me
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#36

MIUI 8  6.9.29


[Изображение: 2ef29488c5e1272d.png]






Поправки:
В този билд съм напрвил доста промени при порта би трябвало да работи добре. 
Сменил съм уиджета за времето и съм го превел. Корекции и допревеждане на рома от Т. Младенов. Може да видите изменеията тук:


Изтегли





Пояснение:

Ще качвам само релийзът на мултиром, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него, а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен.
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите.
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: multirom.me
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#37

За първи път да ми хареса как работи плавно и момчетата от мултиром проекта са оставили един бъг. След всеки рестарт на телефона потребителските приложения си зареждат на ново делвик кеша което не пречи на системата но пък дразни, че зарежда бавно. Жалко!!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#38

Ще го оправят колега.Предполагам,че от водката така се е получило. Big Grin Иначе найстина,много добре работи рома.То и заради това, че е портнат както трябва.Браво за порта!
Цитирай
#39

Ще чакаме другият ъпдейт. Портнах миуи.су обаче там темите са на китайският сървар и времето не си намира локализацията този бъг така и не го оправиха вече толкова версии. Този уиджет харесва ли ви? Другият път ще го синхронизирам с превода на колегата, ще му метна и английски език. Някой ако има някакви идеи за нещо да сподели.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#40

(2016-09-02, 21:29:33)shikata6 написа:  Как ми остане малко време и ще направя темата много имам за писане по темата с портовете.

Ето моята идея Big Grin Big Grin Visslar
Дори и след това което научих от теб,все още ми куца малко работата.Твойте портове по-гладко работят Big Grin
Цитирай
#41

Сега излезе най накрая новият им ром. Същите бъгове от предишният им, не мога да чакам след всеки рестарт да зарежда делвик кеша всеки път. Има и нов не можеш да продължиш ако нямаш миуи акаунт. Затова прекратявам портовете си от тази група. Значи много ме дразни тяхната реакция след като им писахме една дузина хора те не намериха дори за нужно да ни отговорят. То не бяха випове вип ромове стабилните и те се плащат в което няма нищо лошо щом така са решили но на мен ми идва в малко повече. Наглостта и арогантността на тази група е безкрайна. За това започвам ромовете на миуи.су. Там бъговете поне в последната версия са с автоотчитането актуализиране на времето има някакъв проблем то не работи. Другата разлика която е с темите който са на сървъра на китайците. Но като цяло е бъркано по малко в нея и е по-стабилна по добре работи.

MIUI 8  6.10.13


[Изображение: ae53205608adc9fc.png] [Изображение: 560dce3ddd95f0ae.png]






Поправки:
Поправил съм приложението за времето при облачно време излизаше фона на криво. Синхронизирал съм уджета.
Може да видите изменеията тук:


Изтегли



Поправка на заключващият екран автоматичното превъртане е изключено.
Изтегляте го поставяте зипархива в телефона влизате в рекъварито и го инсталирате.



Пояснение:

Ще качвам само релийзът на miui.su, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него, а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен.
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите.
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: miui.su
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#42

Така открих един досаден и кофти бъг в тази бета на миуи.су. Екрана за отключване и заключване се върти автоматично. Ако изключиш автозавъртането няма проблем та почнах да се ровя да видя дали мога да го отстраня, като гледам май ще успея.


П.П. Готово отстраних проблема!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#43

MIUI 8  6.10.27


[Изображение: bf4aa5e9035cbb41.png]






Поправки:
Оправих локализирането в рома сега времето и другите приложения се локализират нормално. Другите добавки на официалният сайт.


Изтегли






Пояснение:

Ще качвам само релийзът на miui.su, много ми идват и двата ако имаше кой да ги тества нямаше да има проблем но така кофти работа.
Ако някой се чуди защо правя всичките тези врътки, а невзема на готово европейската версия и я портна за нашият телефон.
Защото рома за този телефон "Xiaomi Redmi 1s TD" се правят само за Китай, няма глобална версия за него, а той е най близък до нашите телефони.


Начин на инсталиране:

Хубаво е начисто да се инсталира рома.
Изчистване на системния дял и дата дяла.
Ако все пак искате да го ъпдейтнете не съм пробвал дали ще се получи. Трябва да се пробва, всъщност сигурно ще стане но се омазват нещата според мен.
Другият вариант е да си направите бекъп на приложенията в облачната им услуга и после да я възстановите.
Там се пазят и настройките на рома.


Благодарности:




За източника който съм ползвал: miui.su
За превода на български: Т. Младенов и miui bulgaria https://github.com/tmladenov/MIUI-V8-BULGARIAN
За графичните корекции за нашата резолюция: 20thCENTURYFOX от руския форум 4pda
Благодаря ви момчета да сте живи и здрави!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#44

Колеги счупи ми се екрана на телефона. Ще видя дали ще го оправям дали си заслужава. До тогава няма да правя ъпдейти!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#45

shikata ще доживеем ли 5.0 ром за нашите кошници Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)