Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мобилния интернет
#1

Колеги, на някой да му се е случвало да има проблем с мобилния интернет на xiaomi 1s с карта на Испански оператор ? Телефонът е с последния мулти ром и в Испания не могат да му настроят мобилният интернет (не можело да се свърже). Телефончето е на роднина и се опитвам да разреша проблема. Някакви идеи ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди имаше приложение GlobalAPN, което инсталираше желаните настройки в телефона и нещата тръгваха
Сега можете да сверите това, което пишете с това, което ви дава, например, това приложение: https://play.google.com/store/apps/detai...pnsettings

Друго - в кой слот слага картата за нета - по-добре да е в сим 1.
След прилагане на настройките някои телефони искат и рестарт.
Цитирай
#3

Картата я сложих лично аз във слот 1 - WCDMA - тук съмненията отпадат. За рестарт не се бях сетил и ще се чуем да го споделя. Колкото за настройките опитвали са се да ги вкарат служители в някакво офисче  (от това най-много ме е страх). Няма причина да има проблем с нета. А възможно ли е когато картата се е конектнала към бг оператор и след обратно към испанския - това да направи някаква колизия? Вече не зная какво да си мисля.
Цитирай
#4

ами по принцип най-лесния вариант за избягване на "колизията" е да се ресетнат APN настройките.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#5

Благодаря. Утре ще се чуем по xiaomi video call, когато е в обхвата на домашния рутер. В приложението има remote assistant. По този начин ще гледам какво натиска и ще му помагам (не е много на ТИ с телефоните, но с тези приложения като video call, viber , skype се справя). Ще направим ресет на точката за достъп и се надявам да разрешим неудобството.

Днес направихме няколко проверки. Зададохме възстановяване на точката за достъп, зададохме предпочитан тип мрежа да е 3G, рестартирахме телефона - но има нещо друго което ме притеснява. Когато беше в БГ на телефона се появи едно R в кръгче (предполагам защото испанската карта няма роуминг). Това R продължава да си стои. Картата си е активна - провеждат се разговори, изпращат се и се получават смс-и, има платена такса за интернет, но такъв няма. Някакви идеи как да изчезне това R ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)