Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с показването на снимките на контактите при обаждане/смс
#1
Question 

Добър ви ден,

Версия на Андроида 5.0.2, телефона е руутнат (не виждам това как би повлияло, но все пак). 

Контактите ми си стоят в сим картата (синкване с Гугъл и подобни не харесвам и не ползвам), като част от тях (тези, които ползвам често) са копирани в телефона (и е избрано да се показват само те). Около 10-на от тях имат снимки, като снимките съм ги сложил в папка Images в паметта на телефона (пробвах и в папка Pictures - без промяна) и са асайннати към съответните контакти. В Contacts, в списъка с контакти снимките си излизат. И тук идва проблема - нито при набиране/приемане на обаждане, нито при смс кореспонденция снимката се показва. 

Телефона е след ресет, та варианта нещо да се е омазало отпада. Отделно зачистих данните на Contacts и ги въведох отново - пак без промяна. Някакви предложения къде бъркам?
Цитирай
Аксесоари
#2

Като контактите са в сим картата снимките не се показват. Може да опиташ да ги преместиш в телефона и тогава да сложиш снимки. Smile

Sent from my LG-D855

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#3

(2016-08-11, 11:01:23)krasimiretov написа:  Като контактите са в сим картата снимките не се показват. Може да опиташ да ги преместиш в телефона и тогава да сложиш снимки. Smile

Sent from my LG-D855
Колега, прочети пак поста ми! Изрично съм написал, че контактите са копирани в телефона...

Малко лирично допълнение - допълнителните тестове, които направих сочат следното:

1. Конктактите са в телефона, снимките - и те. Снимките са зададени за конкретните контакти
2. Снимките се виждат в ContactsCall logs и View contact (при кликане на контакт в call log-а), но не и на екрана показващ номера, който си набрал в момента.

Финално, май си помогнах сам (сега остава и репутация да си дам...) - трих кеша на Contacts (не помогна), но след като изтрих кеша и на Phone, нещата някак си се оправиха.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)