Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за Lenovo Vibe K5 NOTE.
#1

Здравейте на всички. Има ли някой мнения за Lenovo Vibe K5 NOTE

https://www.vivacom.bg/bg/residential/us...-note.html

Изглежда с много добри параметри, но някой да го е тествал вече?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз го разцъках 3 дена. Толкова изкара с едно зареждане Big Grin
Върви адски мазно. Но нямам още кой знае какви наблюдения. Не съм го товарил кой знае колко. Браузване, фейс, мейл, музика. Всичко е ОК. Свири прилично. Малко тихо ми идва, ама може да е от слушалките.
Забелязвам обаче нещо интересно, което видях и на А7010(К4). Като слушам музика и е включено долби, не мога да регулирам ръчно еквалайзета. Цъкам да вдигна примерно ниските, има корекция и като си махна пръста от екрана, плъзгача се връща пак в първоначално положение. Така беше и на А7020, така е и на този. На А7000 нямаше този проблем. Ако някой е намерил решение да свирка.

p/s. След ъпдейта до 6.0 навигационните бутони вече са осветени. Кефи.
Цитирай
#3

Здравейте! И аз мисля да купя въпросния телефон. Някой знае ли във Виваком имат ли тъмносивата версия?
Skiman благодаря за отзивите. Като цяло има бъгъви модели на Леново, надявам се този да не е между тях. Имаш ли наблюдения над обхвата?! Кой модел имаш с 2 или 3ГБ РАМ?
Цитирай
#4

Коя е с 3 ГБ РАМ. Загуба на обхват за сега не съм забелязал. Ползвам го с 2 сим карти и ползвам интернет и на 2-те. 
Днес цял ден го ръчках. Успях да му "сваля" батерията до 88%. Big Grin Това е по данни около 2 и малко часа екран. А е само на един заряд от край до край още.
Абе бива. Изработката му е доста добра. Моя е черен(сив се води) 
А и след ъпдейта, копчетата отдолу светят вече и могат да се регулират колко и как да светят. 
М/у другото с хардуерни бутони е по-удобно за работа май. Сравнено със Huawei P9, когато копчетата са извън дисплея екрана е с доста по-голяма полезна площ. Дисплея е много добър.
Цитирай
#5

По голяма площ, но хардуерните бутони налагат и по големи размери на корпуса. А и на 5.5 инча сензорни изобщо не са проблем за мен. Свга съм с лг г4 и ми е много удобен.
Просто има няколко версии до колкото виждам. Във Виваком за радост е с 3гб рам и 32гб ром. За 290 лв. си е оферта и много се чудя дали да не го взема за резервен като преподпиша...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#6

При моя K5 NOTE липсва опцията за актуализация на ОС https://postimg.org/image/qzl3elvi7/
Как мога да го обновя до 6,0 ?
Цитирай
#7

Струва ми се още една боза от леново.Един приятел си купи к5,лагава работа.Имах избора и за 500лв си взех Honor 6,макар че ако искатe 5.5 инчов телефон сега асус зенфон 2 с 4те гб рам е толкова,не е оферта за изпускане Big Grin

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#8

Ми моя не е лагав. Пък не знам. И си я има опцията за ъпдейт. Питах и колегата на лично от къде е закупил телефона, ама не ми отговаря.
Тоя Асус за какво ми е? Да тръгват половината приложения с кански кандърми?
Цитирай
#9

Асуса е скъп. К5 Ноут във Виваком ми идва на 290 лв. Ако имаше зенфон 2 за тая цена бих взел него. Приятел е с Асус макс няколко месеца и няма никакви оплаквания.
Тея дни ще взема леновото, надявам се, че няма да има проблеми!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#10

Само при мен ли се случва батерията пада адски бързо - едвам издържа ден и то не е някакво стабилно разцъкване. Ако направя и една игра 15-20 мини е до там .Зареждането ппък става прекалено бавно 3-4 часа до пълно зареждане. С версия 6.0 съм. По горе прочетох че е държелива батерията.
Цитирай
#11

Абсурд. При мен с яко ръчкане изкарваше 3 дена. При по-спокойно и до 4 съм стигал. Имаш някакъв проблем. Или някой процес ти точи батерията или имаш хардуерен проблем с нея. Виж в мениджмънта на батерията кое ти точи батерията, направи един хард ресет за всеки случай и ако не се оправи в сервиз.
Цитирай
#12

Дисплеят точи най-много 30-40%. Приложенията са средно от 1-5%.

Sent from my Lenovo A7020a48 using Tapatalk
Цитирай
#13

От вчера и аз съм собственик на този модел. Много съм доволна засега. За цена от 340 лева взет от виваком е идеалният телефон Smile
Цитирай
#14

Аз чаках една седмица да ми намерят бройка. В края на миналия месец телефонът беше изчерпан, даже го бяха махнали от сайта като ги питах, защо го има там при положение, че в нито един офис го няма. С моя план струваше 290 лв. В крайна сметка си поръчах Asus zenfone max от Китай за 250 лв. С двата договора които преподписах зарадвах двама приятели с нови телефони и така.
Дано нямаш проблеми с модела.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#15

Във Виваком с 32GB ром ли се продава телефона? Защото в техен магазин ми казаха, че се продава само с 16GB ром.
Цитирай
#16

Преди да свърши миналия месец беше с 32. Новата партида може да е с 16. Най-добре провери на място.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#17

И аз се сдобих с въпросния модел. И при мен да отбележа че батерията пада наистина бързо. С разцъкване е невъзможно цял ден да изкара. Буквално виждам как процентите падат и падат. Иначе не е зле телефона .
И при мен не са осветени бутоните.
Цитирай
#18

Аз си взех Lenovo K5,но не Note ! За сега всичко е ОК,върви си доволно,карам 2 дни с батерията, нормално ползване.

Samsung A52s 5G
Цитирай
#19

Бутоните светят след ъпдейт до Андоид 6. И батерията ми караше по 3 дена с него.
Цитирай
#20

Незнам как батерията кара по 3 дена. При мен малко разцъкване, малко фейс, някое клипче в тубата и батерията е на 20 цента до обяд. Да неговоря ако пусна някоя игричка. Общо взето гола вода
Цитирай
#21

Здравейте! Искам да споделя моя проблем с Lenovo K5 Note. Имам го от близо месец. С две карти съм - виваком и теленор. Вивакомската ми е основна и от там провеждам всичките си разговори. На теленорскта ме търсят няколко човека и рядко ми се налага аз да избирам от нея. Много често, значи на ден по няколко пъти, получавам съобщения, че имам пропуснати повиквани, а аз съм в обхват непрекъснато. Съответно на този който ме търси му дава, че телефонът ми е изключен. И в следващия момент веднага може да ме набере. Някой имал ли е подобен проблем. И двете ми картите са нови.
Цитирай
#22

Телефона не е с 2 радиомодула и когато ползваш едната карта, другата се изключва. Напълно нормално е. Това съм забелязал, че става и когато ползваш интернет на 1-та карта и някой ти звънне на 2-та. После се получава СМС с пропуснато повикване.
Цитирай
#23

(2016-10-18, 11:09:35)skiman написа:  Телефона не е с 2 радиомодула и когато ползваш едната карта, другата се изключва. Напълно нормално е. Това съм забелязал, че става и когато ползваш интернет на 1-та карта и някой ти звънне на 2-та. После се получава СМС с пропуснато повикване.

Обаче, аз получавам СМС без да говоря от другата, т.е. не водя разговор.
Цитирай
#24

Точно това ти обяснява колегата!Ти говориш по карта 1(или ползваш нет на нея)-някой те търси по карта 2,на него му дава-"абонатът е извън обхват или е изкл.телефона".Когато спреш да ползваш карта 1,и двете отново са на стенбай и получаваш уведомлението.Това се дължи на факта,че машинката няма два р/модула и 2 антени.Която от картите "изпревари",тя ползва хардуера.
Цитирай
#25

(2016-10-18, 18:49:58)vertexe написа:  Точно това ти обяснява колегата!Ти говориш по карта 1(или ползваш нет на нея)-някой те търси по карта 2,на него му дава-"абонатът е извън обхват или е изкл.телефона".Когато спреш да ползваш карта 1,и двете отново са на стенбай и получаваш уведомлението.Това се дължи на факта,че машинката няма два р/модула и 2 антени.Която от картите "изпревари",тя ползва хардуера.

Или аз не мога да обясня или вие не ме разбирате. Основната ми карта е на виваком - през нея говоря, през нея ползвам интернет. Втората на теленор е само поставена в телефона, не я ползвам, или много рядко на седмицата 2-3 пъти и няма интернет на нея. Получавам СМС за пропуснато обаждане без да ползвам в момента телефона, т.е. не говоря през нито една от картите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)