Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли Ромове за нашите телефони ???
#1
Question 

Здравейте , от няколко  дни се чудя дали има ромове за нашите телефони(ако може да ми препоръчате най-добрия) ,ако има някой запознат по темата нека  да де по подробна информация как се слага. Също ме интересува дали ще ми отпадне гаранцията при слагане на ROOT и при слагането на ром.
 
 П.П. С Note 4 SM-N910C съм. 
 
Благодаря Ви предварително !!!

Samsung S Advance GT-I9070 
Samsung Galaxy NOTE 4 SM-N910C
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей,
Като за начало може да почнеш да четеш и да се запознаеш с всички възможни ромове за твоя телефон в XDA форумите.
Там има и написано доста подробно как да си Root-неш телефона, как се качва custom recovery, как се флашва РОМ-а и т.н
Относно гаранцията - да отпада.

Аз съм изтествал почти всичко MM based ромове и съм най-доволен от eRobot ром-а V8.
Любител съм на CyanogenMod 13, там има всекидневни почти ъпдейти и скоро ще излезе и официална версия без абсолютно никакви бъгове.

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#3

Практически този форум свързан ли е с XDA ???
Мисля че ще е по-добре ако някой който разбира направи една тема как се слага и как процедира при слагането на РОМ , както има тема за слагане на ROOT.

След като веднъж се наруши оригиналното състояние на  knox  брояча може ли да се върне пак към оригинално и да важи гаранцията  отново. 

Или при слагането на рома да се запази брояча ,защото съм решил да си слагам eRobot V9

Samsung S Advance GT-I9070 
Samsung Galaxy NOTE 4 SM-N910C
Цитирай
#4

Има си теми за всичко: Рут, Риковери и т.н. просто чети (пин най-отгоре)

Иначе скачай смело на е-робота!

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#5

не съсипвай хубавия телефон с тия глупости! мой познат си руутна нотето 4-ка и финишира....

Big Grin
Цитирай
#6

Аз пък съм руутнал моя от както съм го купил и втора година нее финиширал, а няма и изгледи да стигне скоро до финиша
Цитирай
#7

(2016-09-10, 16:33:18)online87 написа:  не съсипвай хубавия телефон с тия глупости! мой познат си руутна нотето 4-ка и финишира....
Доста крайно изказване и то без личен опит,а някой си как си финиширал телефона.За колегата по-горе ако си прежалил гаранцията,може да се зачетеш във важните теми на нашия раздел има доста подробно какви са процедурите за root и custom recovery.След това остава да си избереш и ром, например от XDA форума където като гледам за нашите машини има общо взето два с доста големи теми и доста къстъмизирани,също така и CM базирани,лично аз си чакам MIUI за MM.Въобще опциите са много,за да си го направиш както ти харесва.
Цитирай
#8

Подкрепям колегите по горе като и аз потвърждавам за актуалната за момента Еrobot v11, доста добро ромче
Цитирай
#9

Като се зачете човек в темата за erobot, толкова бъгове че не е истина просто, едно не работи друго не тръгвало....

Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy S8
Цитирай
#10

При Custom Rom-овете нещата седят по различен начин...
1.Нормално е да се оплакват, че имат бъгове и нещо не работи като повече от 70% от хората не правят чиста инсталация, а само ъпдейтват с новата версия.
2.Различните кернели също оказват влияние за бъговете.
3.Има хора, които слагат инсталация за различна версия на телефона им (визирам 910C-F-H)
4.Titanium Backup Restore - много хора си мислят, че като са си бекъпнали Вайбъра преди 7-8 месеца и го възстановят след нова инсталация на РОМ - той ще работи нормално и без грешки. Затова Титаниума се използва за най-важните апликейшъни, които имат съдържание за възстановяване, а не да се използва просто за инсталация. Google са направили перфектно възстановяването на последните използвани приложения с последните им версии и това е правилния ред.
За времето, в което съм си играл с всички тези ромове, съм разбрал единствено, че трябва да експериментираш, докато не нацелиш правилната комбинация от Ром и кернел
Аз съм с eRobot сигурно вече от 4-5 месеца и съм нямал нито един force close или нещо подобно, освен когато си играх с AirPlay и едно Raspberry.
Като изключим това телефона държи перфектно 2 дена - Facebook, Messenger, Viber, Snapchat, Flashscore, Instagram, Slack, MyMail, Gmail, Google Cards, Photos, GDrive, Evernote - Постоянно включени Wi-Fi и Data ... единствено GPS-a рядко включвам, само като използвам навигацията.

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#11

Току що му сложих порт на Note7 
Нов телефон все едно имамимам

Samsung Galaxy Note4 Android 6.0.1
Note 7 port
Цитирай
#12

(2016-09-23, 09:50:39)dottysbb написа:  При Custom Rom-овете нещата седят по различен начин...
1.Нормално е да се оплакват, че имат бъгове и нещо не работи като повече от 70% от хората не правят чиста инсталация, а само ъпдейтват с новата версия.
2.Различните кернели също оказват влияние за бъговете.
3.Има хора, които слагат инсталация за различна версия на телефона им (визирам 910C-F-H)
4.Titanium Backup Restore - много хора си мислят, че като са си бекъпнали Вайбъра преди 7-8 месеца и го възстановят след нова инсталация на РОМ - той ще работи нормално и без грешки. Затова Титаниума се използва за най-важните апликейшъни, които имат съдържание за възстановяване, а не да се използва просто за инсталация. Google са направили перфектно възстановяването на последните използвани приложения с последните им версии и това е правилния ред.
За времето, в което съм си играл с всички тези ромове, съм разбрал единствено, че трябва да експериментираш, докато не нацелиш правилната комбинация от Ром и кернел
Аз съм с eRobot сигурно вече от 4-5 месеца и съм нямал нито един force close или нещо подобно, освен когато си играх с AirPlay и едно Raspberry.
Като изключим това телефона държи перфектно 2 дена - Facebook, Messenger, Viber, Snapchat, Flashscore, Instagram, Slack, MyMail, Gmail, Google Cards, Photos, GDrive, Evernote - Постоянно включени Wi-Fi и Data ... единствено GPS-a рядко включвам, само като използвам навигацията.
Колега,коя версия на Е-робота ползваш и с кой кернел?Също ми е интересно какво избираш от Арома-та?На 5.1.1 бях с версия14.4 и останах много доволен сега съм с 6.0.1 и Hani Base рома + Експозед,което си е почти стоково.Насочил съм се пак към Е-робота,но като чета оплакванията в XDA и се спирам,за мен е важна камерата,С-пен,мейл и ГПС да работят коректно,че са ми свързани с работата.
Цитирай
#13

Аз съм с Nemesis v3 и mod_nemses_by dooola доволен съм за сега чакам electron team да пуснат ditto n7

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#14

Виж тук: http://android-recovery.info/1/filter/ma...r/Samsung/
Цитирай
#15

Някой знае ли за какво беше последния update от днес и има ли ефект върху батерията?
Цитирай
#16

По-скоро попитай тук .В тази тема мисля,че повечето са с къстъм ромове и не получаваме ъпдейти.
Цитирай
#17

(2016-09-23, 09:50:39)dottysbb написа:  При Custom Rom-овете нещата седят по различен начин...
1.Нормално е да се оплакват, че имат бъгове и нещо не работи като повече от 70% от хората не правят чиста инсталация, а само ъпдейтват с новата версия.
2.Различните кернели също оказват влияние за бъговете.
3.Има хора, които слагат инсталация за различна версия на телефона им (визирам 910C-F-H)
4.Titanium Backup Restore - много хора си мислят, че като са си бекъпнали Вайбъра преди 7-8 месеца и го възстановят след нова инсталация на РОМ - той ще работи нормално и без грешки. Затова Титаниума се използва за най-важните апликейшъни, които имат съдържание за възстановяване, а не да се използва просто за инсталация. Google са направили перфектно възстановяването на последните използвани приложения с последните им версии и това е правилния ред.
За времето, в което съм си играл с всички тези ромове, съм разбрал единствено, че трябва да експериментираш, докато не нацелиш правилната комбинация от Ром и кернел
Аз съм с eRobot сигурно вече от 4-5 месеца и съм нямал нито един force close или нещо подобно, освен когато си играх с AirPlay и едно Raspberry.
Като изключим това телефона държи перфектно 2 дена - Facebook, Messenger, Viber, Snapchat, Flashscore, Instagram, Slack, MyMail, Gmail, Google Cards, Photos, GDrive, Evernote - Постоянно включени Wi-Fi и Data ... единствено GPS-a рядко включвам, само като използвам навигацията.

Здрасти можели да опишеш точно как се инсталира eRobot рома че нещо неги разбирам в xda форума благодаря
Цитирай
#18

(2016-09-23, 13:49:41)aaatso написа:  Току що му сложих порт на Note7 

Къде има описано как се прави

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#19

По спомен...
1. Root,
2. TWRP като е добре да си правиш през него пълен бекъп и си го копираш (бекъпа) на външен източник за всеки случай,
3. Дърпаш и инсталираш ERobot v.12 през TWRP

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#20

Здравейте колеги и за много години.Да повдигна малко темата.След половингодишно застояване на почти стоков ром тези дни реших да флашна някой порт на Ноут7 и понеже бях много доволен от E-Robot при Lolipop-a реших пак да се доверя на същия екип.Флашнах си V17 от тази тема в XDA цък.За рома мога да се изкажа само положително доста бърз и мазен.Всичко което ползвам за сега работи без форс клоуз и други неприятни изненади.От арома инсталера съм избрал всичко от Note7 и само камера на Note4,че камерата в телефона ми е важна,а тази работи без грешка.Като бъгове съм забелязал,че темите не са напълно функционални искам да кажа,че се променят само иконите.Пръстовия отпечатък не е напълно функционален,трябва друго приложение за заключен екран за да ползвате пръстов отпечатък, аз ползвам CM-locker.За батерията още не мога да кажа,но първите ми впечатления са много добри.Все още не съм инсталирал Xposed,но и това сигурно ще стане най-вече заради flat style bar indicators-модула.
Та така колеги,ако ви се иска да си подновите стария Ноут4,този ром е доста добра опция.
Цитирай
#21

Инсталирах Erobot V17, все едно съм със Ноут 7, избрах камерата на Ноут 4 - има ли начин да сложа на Ноут 7 без да преинсталирам отново. Забелязах, че доста от стоковите приложеня са премахнати, което много ме радва. Страничната едж лента си работи перфектно

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#22

По-добре си остани с камера на Ноут4,другата е леко бъгава и някои от режимите не работят.
Цитирай
#23

Колега @TNTKZ ако не ти е проблем би ли описал по стъпки как инсталира порта на Note 7, че нещо се надъхах и аз да си обновя телефона. И без това до Note 8 има още доста време пък взе да ми омръзва вече 4-ката.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#24

Рутнах със cf autoroot, после инсталирах twrp от телефона, качих рома на външната карта и също го инсталирах оттам
https://forum.xda-developers.com/note-4/...c-t2977933
https://forum.xda-developers.com/note-4/...b-t3357271
тези 2 теми много ми помогнаха

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#25

Колега благодаря за инфото.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)