Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли Ромове за нашите телефони ???
#51

Нещо не можах да го флашна качествено и сложих временно стоков ром. Иначе видях, че има иконите на S8

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз съм с v.19 erobot, никакви проблеми, само когато иска разрешение да използва хранилище, камера или каквото и да е ми излиза че не мога да дам разрешение защото имало екранно наслагване и винаги трябва да рестартирам телефона което си е доста неприятно. Иначе никакви други забележки.
Цитирай
#53

Tо за screen overlay  си имаше фикс - виж в XDA или сайта на e-Robot

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#54

Днес тествам един друг ром и мога да кажа че е 2 пъти по щадящ батерията от Erobot.

Ето този.

С час и половина разговори и 1 час екран съм на 70 %. Което досега не съм постигал.
Цитирай
#55

батерията е доста по добре кара ми по 3 часа на екран а е на 2г и 6 месеца

Samsung S Advance GT-I9070 
Samsung Galaxy NOTE 4 SM-N910C
Цитирай
#56

(2017-03-31, 13:13:33)bulgaran написа:  Днес тествам един друг ром и мога да кажа че е 2 пъти по щадящ батерията от Erobot.

Ето този.

С час и половина разговори и 1 час екран съм на 70 %. Което досега не съм постигал.

Аз опитах да карам със Simplrom v6 няколко дни, но положението беше ужасяващо! Само за протокола - направих full wipe, след като го инсталирах.

Първо, има някакъв ултра орязан тъчуиз, който се предполага, че е "подобрен за бързодействие", което аз така и не усетих. На всичко отгоре няма infinite scroll в App drawer-a (който пък е адски орязан и няма възможност за скриване на апликации например)...

После, батерията се топи като сняг през месец Май, и тези 8 часа SOT не виждам кой и как ги е постигнал. Смятам, че използвам телефона сравнително "леко", спрямо потреблението на хора, които по цял ден ръчкат нещо, но повече от 5 часа не успях да докарам. А въпросните 5 часа успях да ги направя, докато четох книга вечерта, без включен Wi-Fi или мобилни данни,  а толкова успявах да направя и със Stock без root при подобни обстоятелства.

Вярно е, че докато спеше не харчеше кой знае колко, но това според мен се дължеше на Greenify, който бях инсталирал, иначе сигурно щеше да е още по-зле ситуацията.

Това, което ми допадна е възможността за native запис на разговорите, което се оказа скрита настройка, която може да се включи.

Добре, че си бях направил бекъп през TWRP на стоковия ром точно след руута. Върнах се към него.
Отключих си възможността за запис, през Developer Options спрях всички анимации, през Lucky patcher оправих YouTube да мога да слушам музика, без екрана да ми е включен, деинсталирах приложенията и сървисите, които не ми трябват и сега съм повече от доволен. Ако някой иска още по-издържлива батерия може да си сложи Greenify. 

Общо взето, руут плюс малко донастройване поне на мен ми дава бързина и издържливост на батерията по-добра, отколкото на този ром.

Що се отнася до eRobot, все още не съм го пробвал, защото нямам достатъчно време да го тествам. Може би ще го сложа да видя  с него как ще е, но за сега по-добро от Stock + Root и настройки по желание не виждам как ще ме грабне.

Ако някой сподели своите наблюдения + добри практики и софтуер, който използва след като е root-нал ще съм му благодарен, а и не само аз предполагам.

Успех на всички!
Цитирай
#57

Да, и аз не изкарах много с Simplrom v6, изведнъж започна да яде батерията. Върнах се на eRobot v21, и мога да кажа че сега съм доволен.
Цитирай
#58

Някой да знае Ром Сток 4файлов?
Може и да не е 4файлов, нещо в гугле драйв някой да има?
Мерси!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)