Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най- добър къстъм Rom за Oneplus3?
#1

Здравейте, 

Въпросът ми е към тези колеги, които вече са си рутнали тройките и са пробвали няколко ром-а различни от стоковият  . 

Говорим като цялостен пакет-батерия, камера, функции, да поддържа даш чарджа , да няма сериозни бъгове. Като цяло по-добрият вариант от стоковият. 

Засега съм се насочил към Resurection Remix.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари
#2

Най-активно разработвания ром в момента е CyanogenMod. Всички останали ползват тях като база и чакат на тях да оправят бъговете. Другите ром-ове просто имат добавени допълнителни благинки и избора е единствено твой, според това какво ти харесва да имаш като вградени опции. Даш чарджа мисля, че вече го има във всички ромове, а ако го няма значи толкова го и разработват и няма смисъл изобщо да го ползваш.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#3

Да, но тъй като не разполагам с време да пробвам всичките по- големи се обръщам към вас, тези потвас които имат реална представа как се представят ромовете на 3та. Знам, че почти всички са на основата на Cyanogen Mod,но това не значи че той е най- добрият вариант в момента за Oneplus 3.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#4

Никъде колега не съм казал, че е най - добър!

През по-голямата част от поста ти питаш за бъговете, не за екстрите. Ако зададеш въпроса си примерно "кой ром има най-много екстри" ще ти отговоря по друг начин.

Както и да е. С поста си имах предвид, че бъговете се оправят първо при CyanogenMod и ако искаш да ги получаваш преди всичко останали къстъм ромове, може да ползваш него. Както казах, другите се избират според екстрите, а ти не си казал какви търсиш.

Аз ползвам CyanogenMod и съм доволен изцяло. Ако колегите са пробвали другите, се надявам да те насочат по-добре от мен.

Лек ден и успех с намирането на перфектния за теб кустъм ром Smile

П. С. - Камерата при всички къстъми е по-зле от стоковия, за сега поне.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#5

А като той Сиано мода е още nightly нали?
Имаш ли представа кога ще излиза Final.
Евентуално дотогава може да го изкарам със рутнат стоков с някой лаунчер и модове, както бях на OneplusOne .

А като SOT как е положението при теб"средно?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#6

Да nightly е. Тъй като устройството е ново, не вярвам скоро да има стабилна версия, но до няколко месеца би трябвало да излезе. Бъгове до сега не съм открил или поне няма нещо което да съм забелязал, а всеки ден излизат фиксове и нещата стават все по - добре според мен.

SoT изкарвам горе долу колкото със стоковите, даже на мобилен Интернет изкарах повече. Средното на WiFi ми е около 7 часа, на мобилен час и нещо на долу.

За да съм по-точен, в момента имам 6:11 на екран и 29% батерия, като играх час на една игра, което обикновено не правя.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#7

Ползвай някой от стоково базираните - OP3Lite или FreedomOS - последният го ползват доста хора и са доволни. Така получаваш най-доброто и от двата свята /но получаваш и бъгчетата в стоковото ядро/.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

Кое точно от двата свята получаваш?

Това е напълно стоков ром с добавки които можеш да флашнеш и без да ползваш точно него, просто са събрани на едно място и е удобно за флаш. Всичко което има вътре може да го ползваш на почти всяко устройство с root и recovery. Няма да получиш абсолютно нищо повече от това и няма да има фикснати бъгове докато от OP не пуснат нов ъпдейт.

Казвам го, защото ползвах скрипта от него за моя debloater скрипт и знам как точно работи и какво се случва. Тогава говорих с разработчика и той беше така учтив да ми даде да ползвам част от неговата работа и даже ме покани да му помагам с рома, но aroma скриптовете не са моята страст Smile

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#9

Май ще насоча към Freedom Os, предимно заради стоковата камера,която липсва при другите ромове. Стоковият рутнат пак не е лош вариант, поне поддръжката ти е сигурна,директно от извора. Просто ръчно трябва да си добавиш вампираи другите работи.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#10

Здравейт, сложих новата Freedom Os и като цяло е добре, има каквото ми е нужно
Въпросът ми е към тези със Къстъм тонов. Като излезенова вверсияна рома и искате да я сложите преди да флашнете зипа кое лайпвате за да не иизгубите приложенията и настройките на Os. Само кеч и далвик кеч или и системата?

Мерси!

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#11

Нова версия на същия ром можеш да флашнеш без никакъв wipe по принцип. Ако има проблеми с приложенията след това, което е малко вероятно ако няма някакви огромни промени, може да се направи wipe на cache и dalvik cache.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#12

Супер мерси. Трябваше да питам,  тъй като от доста време съм ползвал само стокови ромове.

Пп: Искам да спомена, че с  Dolby Atmos и Viper4Android  speaker-а става нереален

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#13

Някой пробвал ли е BluSpark kernel: http://forum.xda-developers.com/oneplus-...970/page52 да даде мнение по-добър ли е от стоковия и Елементал кернела.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)