Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с 3G и LTE
#1

Здравейте ! От скоро възникна проблем със сигнала при 3G и LTE. След известно време се губи и като набирам даден номер ми показва, че няма връзка. С мобилните данни е същото. При 2G връзка работи без проблеми.

Мисля, че намерих какъв е проблемът, обаче доста странно ми се вижда. 

Моделът на телефона е C5303, като го свържа към компютъра на PC Companion ми показва, че е C5302 ?!?!

НЯКОЙ НЯМА ЛИ ДА СЕ РАЗМЪРДА ДА ПОМОГНЕ ???????????

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако са могли колегите са щели да дадат съвет. Не е нужно да нервничиш защото никой не е на заплата тук ...

Според мен не трябва да се притесняваш ако проблемът ти се проявява само на определено място (вкъщи, на работа и т.н.); за мен проблема е на операторите, които си оптимизират мрежите. Все пак 4G мрежата е от няколко месеца, което подсказва, че е нужно време докато бъде оптимизирана достатъчно добре.
Цитирай
#3

@acceleron, Също така от подписа ти се изглежда,  че не си със стоковия софтуер, а с Cyanogenmod 11 4.4.4 и навярно отключен буутлоудър.
Не знам какво обаче означава, "Мисля, че намерих какъв е проблемът, обаче доста странно ми се вижда."
Дори и да ти разпознава телефона като C5302, то не би трябвало да има проблем с 3G мрежата.
Също така, не виждам каква работа може да ти свърши PC Companion, поне не и докато буутлоудъра е отключен.
Имаш вариант за ресет през къстъм рекавъри, през което вероятно си инсталирал и къстъм софтуера, а също така и сваляне на стоков фърмуер и префлашване Флаштул и с изчистване на всичко от текущата инсталация в телефона.
Ако откриеш друг вариант, сподели.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Извинявам се за нервите ! Smile  Използвам СМ11 LBL 4.4.4.
За сега положението успях да го закрепя със следните програми:

Инсталирах Xposed Framework за kitkat 4.4.4. : https://indophoneboy.blogspot.bg/2016/05...k-fix.html

След това инсталирах това приложение от Google PLay: https://play.google.com/store/apps/detai....intelli3g
Понеже СМ11 няма опция и трите мрежи да са на едно място, за да може да се сменят автоматично. В това приложение обаче я има.
След като се инсталира горе вдясно се появява иконка с типа мрежа, към която е свързан телефона.
С М-тел вече проведох един куп разговори и ми писна да ми казват едно и също.

edit: проблемът е в телефона
смених сим картите с телефона на приятелката ми и пак не можа да се свърже към 3g мрежа, докато моята карта в телефона на приятелката ми работеше.
Горе написаното работеше за 20 минути и пак започнаха проблемите.

edit x2: Чух се отново със служител на мтел след като разбрах от къде идва проблема. Според него, трябва да си инсталирам оригиналния стоков ROM, понеже не се знае дали тези модове, които слагаме са пригодени за ползване на предлаганата от тях мрежа.
ъъъъ ?!?!?!

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай
#5

Те честотите на телефона са си заложени в него и служителите просто си измиват ръцете с такива изказвания, но можеш да върнеш сток за пробата да видиш дали проблема е в CM.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#6

Добре, че не му казах, че съм инсталирал Cyanogenmod 11 за Xperia SP LBL от XDA Developers, но преди това съм сложил CWM Recovery и съм направил Nandroid backup. Big Grin Просто му казах, че имам мод.

Edit x1: Инсталирах стоков андроид, не нямаше промяна, което означава, че проблемът може да е хардуерен.

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)