Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неактивен дисплей по време на разговор
#1

Здравейте. След като обстойно прегледах форума и открих няколко теми с подобен на моя проблем, но неактивни от повече от година и с неадекватни решения, си позволявам да започна нова и да споделя един, явно не много рядко срещан, проблем, с надежда този път да има някакво решение Smile

Историята сама по себе си е малко дълга, но ето за какво става въпрос. Мъжът ми си взе нов Sony Xperia Z5, използваше го без протектор, тества всички възможни сензори и те си бяха ок, но проблемът си беше факт - по време на разговор, след като отдалечи телефонът от ухото си, екранът не светва, остава черен. Съответно не може да прекрати разговора (освен ако не използва power бутона...). Но прекратяването на разговора реално не е такъв проблем. При тъмен екран не може да се използва менюто, а ако говориш с някой кол център и искат от теб да натиснеш цифра от менюто, за да избереш какъв проблем имаш, комуникацията е реално невъзможна. Също така не можеш да извадиш никаква информация от телефона си. Тъй като телефонът му беше служебен, той го върна, за да се изпрати на сервиз, но още няма отговор оттам. 
По същото време аз се сдобих със Sony Xperia Z3, докато той имаше този проблем, при мен всичко беше наред. Малко след като неговият телефон бе върнат, същият проблем се започна да се появява и на моя телефон и то без да съм ъпдейтавала нова версия на android, или пък да съм слагала протектор. Не беше всеки път и точно щях да го нося на сервиз и проблемът спря. Но ето че вчера, след като телефонът ми се ъпдейтна към версия 6.0.1, екранът отново е черен при всяко обаждане. Да, успявам да прекратя разговорите с power button, но това далеч не е ок. И да, към момента имам протектор на екрана, но той не беше там, когато проблемът за първи път се появи, стоеше на екрана ми доста време преди проблемът отново да се повтори, затова не мисля, че присъствието му е релевантно в случая.

Всякакви идеи са добре дошли.... Bu Bu Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

И при мен беше така z5 ама след ъпдейт като направя формат се оправи.

Sent from my C2105 using Tapatalk
Цитирай
#3

И аз имам този проблем, забелязах го може би преди около десетина дни. Не мога да прекратя разговора, след приключване! Днес ресетнах телефона, не се оправи. Дадох софтуер поправка, през ПЦ програмата на сони и пак същата глупост... Не знам какво го причинява, но ще се радвам, ако се намери решение.

Освен това ми се появи и друг проблем, - не мога да слайдвам надолу нотификейшън бара, при отключен телефон! Адски дразнещо. А още по дразнещо е, че при заключен телефон си се слайдва надолу БЕЗ ПРОБЛЕМ...

Дано пуснат скоро ъпдейт на софтуера и тез драми да се оправят.

Sony Z3 | Sony Z3 Tablet Compact | Android Addicted
Цитирай
#4

Аз имам същия проблем. Радвам се че има такава отворена тема. Моят телефон е z3. Интересното е че на жена ми телефона , който също е z3 няма такъв проблем и двата са с андроид 6.0.1 . Ме съм пробвал все още никакви варианти с фабр.настройки и т.н.,защото се надявам че някой с повече разбирания в тази сфера ще подскаже решение. Действително много неприятен проблем.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)