Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за преинсталиране и роот.
#1

Здравейте колеги,
повече от година не съм се занимавал с телефона и съм много назад с материала вече Sad
Последно като го ръчках имаше 2 системи и роот-а ставаше с zip файл, а после се unroot-ваше за ъпдейт... 
минало е време, системата явно е една и нищо не е като преди.
По настоящем съм с стоков китайски RОМ
 MIUI 7.5 ver. 7.5.6.0
Телефона се ъпдейтва сам отдавна и след ъпдейт стават бози с различни приложения...
роот нямам от известно време

Моля да ме ориентирате за РОМ без йероглифи и куп китайски приложения - глобален или многоезичен, а също и как да рутна телефона.

Разчитам на помоща ви !

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Предлагам ти просто да свалиш последния GLobal Stable, който е 7.5.1.0 и също е базиран на Android 6.0.
Преименуваш го на update.zip и го слагаш извън всички папки в телефона.
Ресетваш фабричните настройки през стоковото рековъри и флашваш този Предварително подготвен update.zip.
След това за Root ти трябва TWRP recovery и SuperSu 2.65, Като в тази инструкция:

http://en.miui.com/thread-254954-1-1.html

Иначе за себе си бих предпочел да затрия всичко с Fastboot през МиФлаш, Но не мога да гарантирам, че всичко ще мине по вода заради събраните дялове, затова не бих те въвлякъл в това приключение
Цитирай
#3

благодаря за отговора.
ще пробвам довечера. При глобъл версията инсталират ли се gaps за google приложенията ?

относно събраните дялове и MiFlash какво може да се омаже ? Нали за напред Xiaomi ще работят с един дял т.е. все някога ще трябва да оправя "проблема" за да не се притеснявам при бъдещи инсталации

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#4

ами аз като имах ми 4 и се събраха дяловете не искаше да почва да се флашва, понеже скриптовете бяха за два дяла.
В смисъл не би трябвало да мине инсталацията.
Иначе Global stable Има Google apps вградени и куп езици, сред които след 1-2 седмици вече трябва да има и български.
Не забравяй да ресетнеш само, иначе ще се омажат нещата.
Цитирай
#5

да ресетна...да върна фабрични настройки преди инсталацията или wipe-ванията имаш впредвид ?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#6

Преди инсталацията, защото 7.5.1.0 се води Downgrade и ще се омажат нещата ако не ресетнеш или не Wipe-nesh
Цитирай
#7

ok
благодаря още един път за отделеното време
утре ще пиша какви съм ги натворил Smile

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#8

Пиши ако те притеснява нещо или нещо не си спомняш. На линия сме Smile
Цитирай
#9

Ок
Ще изтърпя йероглифите още седмица докато се прибера, но вчера исках поне да му сложа twrp recovery и да му инсталирам Super SU.
Инсталира ми twrp през adb и ми казва че е ок.
Рестартирам, гася и като вляза в recovery пак си е стоковото MI-recovery....
Накрая директно през adb боотнах twrp и си инсталирах SU по този начин. След което с Flashify инсталирах twrp.img.
Резултата е че сега не иска да влиза в recovery mode а стои на логото.
Иначе телефона работи ок и се рутна...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#10

А щом стои на логото, значи си затрил рековърито Smile
Не съм сигурен защо прави така и не иска да влиза от всеки път.
Като рестартираш от ъпдейта в рековъри вкарва ли те?
Цитирай
#11

Не Smile
И аз мисля че съм го затрил, но за 5-6 дена не е фатално. Като кача Глобъл ще се оправи.
Апропо четох за някакви проблеми с батерията при него. Ти имаш ли ядове?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#12

С глобалния нямам проблеми, а специално за ми 3 няма как да кажа, понеже не съм имал този апарат.
Цитирай
#13

Аз имах проблеми с батерията от зареждането вечерта до сутринта ставаше на 15%. В xiaomi.eu Имаше някаква тема за това. Някакви гимнастики имаше с флашване на китайски дев, след това не се триеше нищо и се качваше някакъв друг ром. Пробвах да флашна китайски дев и през рекавъри и през MiFlash, но така и нестана. Проблема се оправи в крайна сметка. Дължеше се на някакъв процес, който уж държи екрана винаги пуснат, въпреки, че е спрян.

Това е темата https://xiaomi.eu/community/threads/sens...ost-310000
Цитирай
#14

Сега точно качвам Глобъл 7.5.1.0 Developer... ще видим как е..
Апропо тотално ли от Xiomi премахнаха опцията за ROOT ? Качих седмичен Мулти РОМ - последния. И не намерих как да пусна ROOT правата.
SuperSu слагах - само така ли става вече ?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#15

За вграден root трябва да имаш china developer.
Не знам в мулти ромовете как стоят нещата.
Иначе начина е супер су през twrp, Както вече знаеш
Цитирай
#16

Наистина ми омръзнаха йероглифите и приложения, които не ползвам. За това ще съм на Глобул стейбъл.
Явно в мулти ромовете няма роот опция.
Питах за да не омажа нещо със Super SU и за да съм наясно до къде са стигнали чинките.

Благодаря за съдействието. Скоро ще се разделям с Mi3 и ще взимам Mi4s...тогава пак ще ви разпитвам Smile

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#17

Taм вече малко повече зор ще видиш, защото и bootloader имаш да отключваш ако искаш Root
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)