Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дисплея
#1

Добър вечер!Телефона ми е Sony xperia Z 6603.Напоследък имам някакъв странен проблем с дисплея.От известно време насам дисплея ми размазва снимките и все едно трепти.

   
   
   
   
 
Отначало го правеше само на снимки във facebooka после започна и на снимки правени с телефона,а сега забелязах,че вече замазва и началния екран с иконите..Когато отворя някоя размазана снимка от галерията и приближа снимката със zoom размазването изчезва,но върна ли снимката в нормалното си състояние отново е замазана.Ако някой може да ме насочи къде да търся проблема
Цитирай
Аксесоари
#2

Добър ден,

Опитахте ли да направите някаква калибрация на дисплея?
Цитирай
#3

Не съм правил калибрация на дисплея.Как да направя това нещо?
Цитирай
#4

Не съм правил подобно нещо, просто гадая, може да опитате с нещо от Google Play - https://play.google.com/store/apps/detai...alibration

Фабрични настройки опитвали ли сте да върнете на телефона?
Цитирай
#5

Пробвах да го калебрирам с това приложение,но нищо не стана.По-късно ще пробвам да върна фабричните настройки да видя какво ще стане.

Върнах фабричните настройки и отново няма резултат.

Може ли проблема да е в дисплея,защото е сменян преди 7-8 месец?Макар,че като влезна в сервизното меню и направя тест на дисплея няма признаци за изгорели пиксели или нещо подобно,уж всичко изглежда наред с него.Забелязвам,че когато телефона се натовари повечко и му пусна няколко приложения замазването на дисплея става доста по-голямо.Да не би нещо с процесора да е,как мога да проверя това ?
Цитирай
#6

Тук някой запознат с хардуера на телефона трябва да се намеси или да отидете в сервиз за компетентно мнение.
Цитирай
#7

Не ми се влиза отново във филм със сервизите след последните премеждия.От единия сервиз ми казаха,че проблема е или дисплея или процесора,но можело да се разбере след като се отвори и се пробвало с друг дисплей.Чудя се ако го свържа към телевизор или таблет,т.е. да дублирам дисплея и ако на телевизора всичко се вижда нормално значи проблема е в дисплея,но не знам дали така наистина може добие представа.
Цитирай
#8

Занесох телефона в няколко сервиза и общо взето всеки ми казва различно.Едните,че е от дисплея,други от процесора трети,че е софтуерен проблем и трябва да се преинсталира.Преинсталирах го и резултат нямаше.Все още не знам как да разбера дали проблема е в дисплея тъй като нямам друг дисплей да пробвам с него.Реших да пробвам със screenshot на екрана.

Ето това виждам на началния екран на дисплея си-размазани надписи под иконите.
   

Правя screenshot на началния екран и след като сваля снимката на компа всичко се вижда нормално.
   

Същото е положението и със снимките.На дисплея повечето ги виждам размазани,но сваля ли ги на компа всички са добре.Пускам камерата и понякога и тя дава размазано,правя снимка после снимката в галерията съответно пак е размазана,но сваля ли ги на компа не са размазани.Това означава ли че проблема е в дисплея?
Цитирай
#9

Поне вероятно не е в софтуера, след като и с преинсталиране няма резултат.
След като проблема е видим само на самото устройство, явно наистина касае дисплей или модул свързан с него.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

В единия сервиз ми казаха,че може да е управлението на дисплея и трябва да се смени целия дисплей и не си заслужавало.Не знам къде се намира това управление и се боя  да не стане,така че да си сменя дисплея и пак да остане този проблем.Другите пък казаха,че сигурно е процесора ,но и на идея си нямам как да ги проверя тези 2 неща,за да съм сигурен къде е проблема.Наистина най-лесно щеше да се разбере ако имах друг дисплей за да пробвам с него ,но за съжаление нямам и сега гадая за проблема.
Цитирай
#11

Може да има фабричен дефект. Щом веднъж е сменян дисплея и отново прави проблем - по-добре да го продадете за части или да го размените за ваучер от ТехноМаркет или други, които предлагат подобен вариант и да си вземете нещо ново.

Моя вече е на 3 години ползване и не е имал никакъв проблем с нищо.
Цитирай
#12

Ами първия път сменях дисплея,защото беше счупен.След смяната не съм имал проблеми с дисплея до преди няколко седмици,когато започна да замазва.Поръчах си нов дисплей и дано всичко се оправи след като го сменя.Ако не се оправи явно ще трябва да сменя цялата платка,но дано не се стига до там.Сега ще почакам 1 месец докато ми дойде дисплея,иначе в сервизи съм се отказал да си давам телефона,че те оправят едно нещо,а развалят още 3 неща и накрая все стигаш до ситуацията сам да си го оправиш.
Цитирай
#13

Проблема ми се оказа в дисплея.Дойде този от ebay,но цветовете са много бледи и не ми харесват,а и беше пукнат.Китаеца ми върна парите,но сега се чудя от къде да си поръчам хубав дисплей.Някой може ли да ми предложи от къде да си намеря.
Цитирай
#14

Този твърди, че му е Original - http://www.ebay.co.uk/itm/New-LCD-Displa...Swa81XSmsX
Цитирай
#15

Те всички така твърдят Smile.Точно такъв розов взех и са му много бледи цветовете.Не знам дали и този е от тях,но предполагам е същия.Сега се чудя за ето този:

http://www.ebay.com/itm/181461072939?_tr...EBIDX%3AIT

Не ми се рискува пак с розов,не че този е гаранция че ще е е по-хубав.
Цитирай
#16

Ето този със сигурност е оригинален http://www.witrigs.com/replacement-parts...-black-oem
Цитирай
#17

Късно ти видях поста и вече бях поръчал.Чесно казано не знам как да ги разпознавам оригиналните,но си поръчах  такъв лъскав отзад както този,който си ми показал.Като пристигне ще пиша какво е качеството.
Цитирай
#18

И аз не знам как да ги познавам, но от този сайт това което пише OEM си е оригинално.
Цитирай
#19

Получих дисплея.Цветовете са добре,но тъч скрийна не работи.Работи само 1/3 от лявата част на дисплея.Препоръката ми е никога да не си взимате нищо от ebay,вече 2-ри дисплей ми идва с проблем.Направо ми писна от тези дисплеи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)