Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung ще продава и телефони втора употреба
#1
Rainbow 

Пазарът се оценява на 17 млрд. долара годишно

[Изображение: item_samsunggalaxys63.jpg]

Южнокорейският производител Samsung смята да предлага смартфони втора употреба – пазар, който се оценява от анализаторите на 17 милиарда долара годишно, съобщава Ройтерс, като цитира информирани източници.
През 2017 г. компанията ще стартира програма за продажби на употребявани премиум смартфони. Samsung ще изкупува устройства от потребителите, ще ги ремонтира – например, заменяйки батерията и корпуса – и продава на занижена цена.
Засега няма информация за планирания обем на продажбите, пазарите и отстъпките. Известно е обаче, че от подобни предложения ще могат да се възползват потребители с абонамент за годишна програма за обновяване в страни като САЩ и Южна Корея.
По данни на BNP Paribas, цената на iPhone след една година употреба пада до 69% от първоначалната. Флагманските смартфони на Samsung обаче губят повече от стойността си – около половината.
Deloitte прогнозира, че през 2016 г. продажбите на употребявани смартфони в света ще достигнат 120 млн. броя на обща стойност над 17 млрд. долара, което съответства на 8% от целия пазар. Някои анализатори очакват дори, че продажбите на смартфони втора употреба ще нарастват по-бързо, заради липсата на нови технологии, пише Technews.bg.
Програмата за продажби на употребявани смартфони може да помогне на Samsung да заздрави позициите си на развиващите се пазари, коментира Ройтерс. Освен това подобна инициатива ще позволи на компанията по-успешно да конкурира китайските производители.

Източник: Economic.bg

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари
#2

Да речем че дам $1,349 за Note 7.
Дойде време за смяна, Samsung го купят от мен за НИЩОЖНА цена $200-300 най-много. Те го ремонтират и продадът за $700-800.
Е, каква ми е на мен файдата? Пак те си печелят! Затова в ebay Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

Не знам защо си решил, че Самсунг ще направят това , за да има "файда" за клиента. Напротив, сам си описал схемата съвсем точно.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#4

Аз не знам да има някаква "фирма" която да произвежда нещо за да има файда клиента.Винаги файдата е за "фирмата".

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай
#5

Че то, ако клиента няма полза, тогава не виждам как компанията ще продава каквото и да е. Разбира се, това важи за времената, когато хората не са били манипулирани с маркетинг, който да създава несъществуващи нужди. Сега много хора са просто консуматори, които повтарят това, което някой маркетингов специалист е успял да насади в съзнанието им.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#6

Ами нормално е Самсунг да изкупят от клиента си устройство за 200 лева и после да го продадат за 700-800 лева и то успешно, защото първо, устройството ще е реновирано , ще е като ново и ще има гаранция.

Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S7 edge
"Само идиот може да си помисли че пътува,когато се вози на въртележка"-Е.Д.
Cam
Цитирай
#7

Дано догодина тази инициатива на Самсунг стигне и до България. При този нисък доход на българина устройства от такъв тип ще се харчат като топъл хляб.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)