Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD)CyanogenMod/Lineage OS
#1

Някой ползвал ли е? Някакви отзиви? По-добре ли върви телефончето с него, батерията по-добре ли се държи, производителността по-добра ли е? Въпросът ми е дали има смисъл от този ROM или MIUI е по-добър.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвах го няколко часа. Общо взето телефона летеше. Имаше леки забележки, но все пак е в доста начална фаза, дори може да са ги изчистили вече.
За хора харесващи  чист Андроид и тези които са купили RN3 заради хардуера, а не заради МIUI мисля, че е перфектната работа.

п. с. След флашването ми се заключи Bootloader-а
Цитирай
#3

При всяко минаване към андроид М се заключва Bootloader-a.
Не зависимо дали е CM13 или Mokee.
Правете си преди флашване бекъп на EFS дяла, за да не се озовете, като мен, без IMEI Номера, МЕID и Serial number.
Цитирай
#4

И мен ме интересува как се държи батерията. Ако някой има преки наблюдения нека сподели.
Цитирай
#5

Аз ползвам Hexagon rom, базиран на CM13 и Blaze Kernel. Доволен съм много, от 2 седмици ползвам рома, нямам нито 1 произволно рестартиране на телефона до момента, 82к Antutu, 8 часа екран, FP сензора си работи (няма пач за Goodix FP все още, хора с този сензор не могат да го ползват на CM13), буутлоъдъра не се е заключил. От MIUI ми липсва само стоковия браузър,нищо друго Smile
Цитирай
#6

(2016-08-23, 16:57:53)borntorace написа:  Аз ползвам Hexagon rom, базиран на CM13 и Blaze Kernel. Доволен съм много, от 2 седмици ползвам рома, нямам нито 1 произволно рестартиране на телефона до момента, 82к Antutu, 8 часа екран, FP сензора си работи (няма пач за Goodix FP все още, хора с този сензор не могат да го ползват на CM13), буутлоъдъра не се е заключил. От MIUI ми липсва само стоковия браузър,нищо друго Smile

Как товариш телефона, за да изкараш 8 часа екран, на MIUI 8, с който съм от месец някъде, доста трудно мога да изкарам над 5-6 часа дисплей, а не го товаря много много, проверявам Facebook, snapchat  и instagram, и пиша в messengera. Също така искам да те питам, видях че сензора ми е fpc1020, би трябвало да работи на Hexagon, нали?
Цитирай
#7

Стандартно,без игри,браузване,фейсбук, месинджър,вайбър, wifi вкъщи,3G навън. Вчера гледах мача на Лудогорец на тела, после погледнах батерията бил съм 7.30 h на екран и имах още 28 % батерия. По принцип 3/4 G дърпа повече батерията, отколкото wifi, ако ползваш само wifi може и 9-10 часа да изкара,виждал съм шотове и по 11-12 часа. В предния пост съм объркал, писал съм, че с Blaze kernel нямам проблем, а истината е,че с Radon kernela, няма ядове никакви.С Blaze ми се рестартираше тела и го смених с Radon kernel и работата заспа. В Kernel auditor съм настроил darkness governor на ядрата на процесора,защото не играя игри и за запазването на батерията.Тези ,които играят игри за performance, ползват interactive governor. Мисля,че ще работи.Проверяват го в папка root/data дали има goodix папка. Други набирали *#*#64663#*#* и там пишело. При мен FP си работи нормално с CM13 значи не съм с goodix FP sensor :-)
Цитирай
#8

А само да попитам след смяна на Kernel-a, мога ли пак да се върна към обикновения?
Цитирай
#9

Просто флашваш Рома и пак е сток,ако има някъде стоковия кернел може само него да флашнеш
Цитирай
#10

Пробвах Cyanogen 13, но съм много разочарован. Поне десетина приложения дадоха грешка при стартиране, няколко пък изобщо не тръгнаха.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Цитирай
#11

Aз пробвах 14 и съм много доволен. Ако не ви пука за камерата алга версията си върши идеална работа

Boootloader-a се заключи, и не става с ънлокърс
Цитирай
#12

и мен много ме сърбят ръцете за 14,кое от всичките е най добър?после с мифлаш няма ли да се върне сток и отключване?
Цитирай
#13

Ами аз си бях направил бекъп през TWRP alka.
И като си го върнах си беше отключен телефона, но флашнах през фастбуут наново стария ром, защото firmware-a за цианогена ми счупи телефонната услуга и не разбрах точно от кое е, та затова с ми флаш избрах, флаш all save data storage и тръгнаха нещата
Цитирай
#14

Има ли колеги, които използват CM13 или CM14 към днешна дата? Ако може да разбера вашите впечатленията най-вече за стабилност (крашове, ребуутс и тн) и живот на батерията.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#15

Аз съм с CM14, различните ромове естествено са с различна стабилност. За 2 дни ползване имам 2-3 краша (рестартирания). Животът на батерията (специално за този ром който ползвам) не може да се сравнява с този на stock-oв ром и все пак не е толкова зле. По скоро ще имаш проблеми с камерата, почти във всеки CM14 ром е бъгната (ако въобще тръгва). До тук с минусите, телефона е страшно пъргав + чистият android е доста красив (анимации/нотификации..)
Цитирай
#16

Аз съм флашвал най-различни ромове, без CM14, поради липсата на Xposed подръжка. Най-доволен съм от Hexagon Rom , базиран на CM13 и Exodus Rom, който е AOSP. В момента съм с Exodus, никога съм нямал рестартирания или крашове с тези 2 рома. Ползвам ги с Radon kernel. Батерията и на двата черпи 8-9 макс. 10 % за 1 час на екран на Wifi , без игри.
Цитирай
#17

(2016-11-15, 18:26:50)Anastasia123 написа:  Има ли колеги, които използват CM13 или CM14 към днешна дата? Ако може да разбера вашите впечатленията най-вече за стабилност (крашове, ребуутс и тн) и живот на батерията.
Има снапшотове, които би трябвало да са стабилни.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай
#18

(2016-09-28, 15:29:12)Joro711 написа:  Пробвах Cyanogen 13, но съм много разочарован. Поне десетина приложения дадоха грешка при стартиране, няколко пък изобщо не тръгнаха.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
И аз по същия начин 0820 снапшот. В ХДА ме посъветваха да флашна Радън кърнъл, ама още не съм се занимавал.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай
#19

Гледах днес клипче един демонстрира как Кензо с ЛОС15 се рестартира за 10 сек.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай
#20

То ЛОС 15 май все още го няма официално за KENZO?? Иначе аз карам с LOS 14.1 но съм леко разочарован... Доста сериозни бъгове имах... Единия от които не ми позволяваше да провеждам каквито и да било разговори макар че се реши с редакция на един ред в build.propa. Сега пък не ми работи програмата за запис на разговори. Да не говорим за качеството на звук през слушалки още немога да докарам качеството на MIUI enhancer-а. Качих го най-вече за теста и да изпробвам портнатата Google Camera с HDR+.... която бтв прави уникални неща ...а бях отписал камерата на този модел o още когато му направих Preorder... Само вижте закаква разлика говоря:


[Изображение: JYGvXRb.jpg]
https://i.imgur.com/JYGvXRb.jpg


[Изображение: t1AeZLK.jpg]
https://i.imgur.com/t1AeZLK.jpg
[url=https://i.imgur.com/t1AeZLK.jpg][/url]
Цитирай
#21

(2017-09-30, 07:52:51)Stormrage написа:  То ЛОС 15 май все още го няма официално за KENZO?? Иначе аз карам с LOS 14.1 но съм леко разочарован... Доста сериозни бъгове имах... Единия от които не ми позволяваше да провеждам каквито и да било разговори макар че се реши с редакция на един ред в build.propa. Сега пък не ми работи програмата за запис на разговори. Да не говорим за качеството на звук през слушалки още немога да докарам качеството на MIUI enhancer-а. Качих го най-вече за теста и да изпробвам портнатата Google Camera с HDR+.... която бтв прави уникални неща ...а бях отписал камерата на този модел o още когато му направих Preorder... Само вижте закаква разлика говоря:


[Изображение: JYGvXRb.jpg]
https://i.imgur.com/JYGvXRb.jpg


[Изображение: t1AeZLK.jpg]
https://i.imgur.com/t1AeZLK.jpg
[url=https://i.imgur.com/t1AeZLK.jpg][/url]
И 4к видео снима. 15 била свръхзвукова в сравнение с нугата. Не е офишъл още ама и оплакванията са само от сорта на : "Не ми работи Волтито на Сим 2". Аз за съжаление смених устройството и няма да мога да разбера.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай
#22

ЛОС = LineageOS?

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#23

Да. Ще сменя и заглавието
Цитирай
#24

Аз от няколко месеца съм с LOS-а и Radon kernel и засега съм се отказал от MIUI . ЛОС-а си работи много добре , батерията държи повече и т.н. Сложих за проба новия MIUI 9 , но си върнах LineageOS след няколко часа. На мен LineageOS с Radon kernel и Nova launcher най-много ми допада.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#25

Аз съм от 3 седмици с Oreo НитрогенОС, засега е бета , но всичко което ми трябва е наред. Батерията държи около 6часа СОТ, което е по-малко от МИУИ , но бързината и работата е несравнима. Пробвах МИУИ9 , издържах около 3 часа с нея.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)