Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Крашва и губи настройки
#1

Здравейте,

От около месец телефона се държи странно. Често докато слушам музика се изключва сам. Забелязал съм го със soundcloud и vlc. Има моменти в които преди да се изключи показва удивителна върху батерията. Ако ползвам още някое приложение докато слушам музика започва да грее, изкарва удивителната и се изключва. Батерията не е подута, отварях го наскоро. Често като се изключи, частично губи настройки, на няколко пъти ми затри sense-а. Има случаи след като крашне и го включа, започва да грее страшно, от нищото, без да съм стартирал никакви приложения, след което отново се изключва. При което батерията пада драстично за секунди. Странното е, че грее процесора, а не батерията. Днес около час слушах музика през spotify и батерията не падна дори и с 1%, а процесора не се товареше на повече от 6-7%.

Проблема не е постоянен, появява се периодично. Може да изкара няколко дни като работи нормално, без да ме накара да се усъмня в батерията, едва ли е заминала. Няколко пъти ми се наложи след крашване да връщам заводските настройки, защото ми губи sense и не може да работи. Но това не помага.

Със 6.0.1 съм, без руут. След като ъпдейтнах имаше доста дълъг период в който работеше нормално.

Някой имал ли е подобен проблем, имате ли идеи на какво може да се дължи, дали е софтуерен или хардуерен, да търся ли сервиз. Има ли начин да разбера на какво се дължи. Ще се радвам на всякакви мнения, поне ще опитам да разбера какво му е.
Цитирай
Аксесоари
#2

Случайно да си форматирал картата с памет, като вътрешна?Ако си го правил, твърде вероятно е, от там да идва проблема.Ако не си, опитай да смениш за известно време приложенията с които ти крашва, за да видиш, дали не е от тях проблема.За друго не се сещам....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

Имах съмнения в картата, защото имаше случаи в които не искаше изобщо да зареди ОС когато е сложена. Преди дни видях, че на нея бяха останали файлове от TWRP, когато беше с лолипоп и руут, но уж ги изтрих. И като я извадя пак се държи странно. Не съм я форматирал все още, защото няма къде да си прехвърля файловете, но ще го направя тия дни. А приложенията ги махнах, първо soundcloud, но после крашна и при vlc. Второто работеше много бавно, пуснах му да възпроизвежда папка с около 1000 песни, след няколко минути крашна и пак затри sense-а.
Цитирай
#4

Опитай с друга карта памет, опитай със стоковия плеър за музика (poweramp също е решение).Това че, е имало останали файлове от twrp на картата, едва ли има отношение към проблема.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#5

Изключих варианта да е картата, защото като я извадя също има няколко неуспешни опита да стартира. Сега я форматирах и ще тествам. Имам съмнения за хардуерен проблем, но няма как да го хвана ако е.
Цитирай
#6

При мен проблема е подобен, но доста по - странен. Всичко си беше 6, но преди седмица нещо му стана изгасна и не искаше да се включи доста време. Сега се включва, но при поява на надписа HTC изписва в червено, че софтуера не бил оригинален...
Та идеи как да сложа оригинален та дано се оправи?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#7

@RiseOfTheLycan, дай повече инфо, руутван ли е, качвал ли си къстъм ром. Опита ли да върнеш заводските настройки през recovery? Можеш да влезеш в recovery независимо с какъв ром си и да изтриеш всичко, да го върнеш в първоначалното състояние, ако нещо се е омазало.

Та по моя проблем. Забравих да спомена, че понякога не се зарежда. Може да седи с часове на зарядното, индикира, че се зарежда, но не качава проценти. Снощи пак се случи, седя на зарядно, вместо да качва проценти, те падаха, а процесора не се товареше на повече от 3%. Рестартирах го и като го включих, започна да грее от нищото, като android assistant показа, че процесора е натоварен на около 20%, а RAM на 51%. Според датчика за по-малко от пет минути вдигна 41 градуса, после се оправи сам. И това не го прави всеки път, има случаи в които се стартира нормално, работи нормално и се зарежда нормално.
Цитирай
#8

Не не е рутван...връщах заводските, но не през рекаверито и никакъв резултат

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#9

Започна да крашва дори като не го използвам. Бях го оставил на дивана и го намерих изключен. После не иска да се включи докато не му извадих сд картата. А нея я форматирах вчера, празна е.

Проблема не е от сд картата. Пробвах с друга, пак същия резултат.
Цитирай
#10

И моя не иска вече да се включи...решението е според мен нова инсталация на чисто...

пс: Нищо не стана и с друг софт....надписа от преди това си седи...нещо тоя телефон е яко прецакан...

http://prikachi.com/images.php?images/17/8891017V.jpg

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#11

При мен започна да се рестартира като му сложа сд карта.
Цитирай
#12

Имам същия проблем. Поръчах си нова батерия и ще видя дали ще се оправи.
Цитирай
#13

При мен батерията изглежда и на моменти се държи нормално. Това ме кара да изключа варианта, че е от нея. Не видях от къде мога да купя оригинална, а не бих сложил някаква измислена.
Снощи го отворих, не беше подута изобщо. Но накрайника на кабела на батерията не беше включен добре в платката. Не знам дали така е работил, но е възможно да не е правил добър контакт и да прекъсва на моменти. След като го сглобих, батерията беше на около 20-30%, почти изнасилих телефона, като го натоварих с няколко приложения едновременно и се държа доста адекватно. Загря, но не е крашвал и не е изкарвал удивителната на символа за батерията. Надявам се това да ми е бил проблема.
Цитирай
#14

Не е това. Отново се държи неадекватно на моменти. Не е и от сд картата, защото го прави и без нея.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)