Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi note 4 - представен на 25.08.2016

Отдавна използвам cofface_twrp_nikel_recovery1124 -  всичко е ок.
Пробвай с него:  https://dl.dropboxusercontent.com/u/3197...ry1124.img
----------
Относно флашването на recovery-то...

adb reboot bootloader
fastboot flash recovery cofface_twrp_nikel_recovery1124.img
fastboot boot cofface_twrp_nikel_recovery1124.img
Цитирай
Аксесоари

Правя го без

adb reboot bootloader

Дали това ми е грешката? Иначе и по другия начин, само с

fastboot boot {file}.img

пак си зарежда в рекавъри и мога да си флашвам руут и другите неща. Така че засега няма да го ръчкам повече поне 2-3 месеца, докато се посъберат няколко неща за обновление или не изтече генерално подобрена версия (например Глобал стейбъл с български език вътре).

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Global stable с български може още след 20ти да има.
Сега поетапно пускат miui 8.2, като първо ъпдейтнаха старите модели, а от понеделник започват и новите. Аз ще се опитам във всяка тема за определен модел да дам линковете и Changelog-a. Но ако сте любопитни можете да следите и тук:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...1&mobile=2
Цитирай

Честит ъпдейт на МТК-о. 8.1.6
Цитирай

Нещо да не си объркал,8.1.6 е старичък
Цитирай

Не. Това не е китайски Wink
Цитирай

При условие че досега официалния глобален е бил 8.0.4.0 - 8.1.6.0 си е напредък Smile
Но сигурно пак е Nightly и другата седмица ще дойде за останалите
Цитирай

Да идват по-често и за всички Smile
Цитирай

Имам следния проблем:
След ОТА ъпдейт телефона, тръгва да се упдейтва(надписа да не се изключва...) зарежда 1/4 , рестартира се и така пак и пак...
С SP_Flash_Tool_v5.1620_Win пробвах няколко различни фирмуера(с отметки на boot, system) 8.1.6, 8.0.3, 8.0.4, и nikel_global_images_7.1.19, с него беше преди това, резултата е същия. Опитах и с всички отметки на отделните image, но тогава ми дава грешка: недостатъчно място за...
Телефона е заключен. Преди месец, пробвах да го отключа с Mi Unlock, но не стана (това устройство не се поддържа), пуснах и заявка до Ми, но все още нямам отговор и тогава му флашнах 7.1.19.
Някакви идеи?

Проблема е решен:
В: Выскакивает ошибка STATUS SEC IMG TOO LARGE
О: Замените cust.img

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай

Колега @bilikidd имам същия проблем - от една седмица - всяка вечер си сваля ъпдейта, тръгва да се ъбдейтва, рестартира се и казва че ъпдейта не е успешен. Ако може да споделиш малко по-подробно как си се справи че от решението на проблема ковто си написал нищо не схванах. И друго ще ми се запазили информацията или телефона ще се нулира като нов? Благодаря предварително!

Xiaomi Redmi Note 4
Цитирай

Здравейте, някой има ли наблюдения защо като проверявам консумацията на батерията и винаги има време, в което гпс е включен и точи батерията, а аз ниъо съм ползвал картите , нито съм пускал гпс-а. Доколкото успях да видя, съм махнал пърмишъни на приложенията да ползват гпс, освен ма мапс и msa и mab, каквото и да е това. Някой има ли идея от какво може да е?
Цитирай

ами като за начало махни ползването от msa и mab.
Тези приложения, по принцип, са системни, но си им идват разни ъпдейти на заден план.
Това е analitycs услугата на xiaomi. (доколкото съм запознат).
можеш да ги спреш допълнително и по начина описан в тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89150 - скрийншота под Battery
Цитирай

Има официалнен глобален 8.2.1.0 с Български

M4 AQUA-
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)