Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi note 4 - представен на 25.08.2016
#51

Tелефона е супер за тези пари. Преди около 2-3 седмици дойде от TopOne с инсталиран от xiaomi .eu 6.9.29. На AnTuTu Benchmark изкара 80376т. което за телефон за 400лв. е просто супер. Батерия, бързодействието всичко е ОК.

Имам питане към разбирачите:
Понеже телфона дойде с инсталиран MIUI Weekly ROM 6.9.29 от xiaomi.eu и не знам дали има инсталиран TWRP и дали е отключен bootloader-а, как мога да ги проверя тези неща и  как мога да ъпдейтна телефона до най-новата в момента(19.11.16) версия от xiaomi.eu 6.10.17 ?
Цитирай
Аксесоари
#52

Twrp директно от updater приложението имаш опция reboot to recovery.
Избираш я и ще видиш дали са го оставили.
А за отключения bootloader виж дали в *#*#6484#*#* на check version info имаш нещо от рода на fastboot или bootloader и там ше пише.
Ако няма такова инфо през fastboot се проверява с:
fastboot oem device-info
Цитирай
#53

(2016-11-19, 18:15:09)suffer написа:  Twrp директно от updater приложението имаш опция reboot to recovery.
Избираш я и ще видиш дали са го оставили.
А за отключения bootloader виж дали в *#*#6484#*#* на check version info имаш нещо от рода на fastboot или bootloader и там ше пише.
Ако няма такова инфо през fastboot се проверява с:
fastboot oem device-info

Нещо не можах да схвана. Нито това за "Twrp директно от updater приложението" нито check version можах да намеря след *#*#6484#*#* ?
А това "fastboot oem device-info" къде да го напиша - в телефона в компютъра къде му е на това чудо(телефона) конзолата?
Цитирай
#54

^
От опциите за ъпдейт имаш достъп в recovery, т.е. ако имаш инсталиран twrp ще влезеш в наго, ако нямаш - няма. Проверка.
Аз също съм с този РОМ - нямам twrp, bootloader-а е заключен.
Цитирай
#55

(2016-11-19, 18:57:21)cinizam написа:  ^
От опциите за ъпдейт имаш достъп в recovery, т.е. ако имаш инсталиран twrp ще влезеш в наго, ако нямаш - няма. Проверка.
Аз също съм с този РОМ - нямам twrp, bootloader-а е заключен.

И ако нямам twrp, как да си инсталирам twrp и как да ъпдейтна телефона до последната версия от xiaomi. eu?
Някой ако изпрати някое ръководство ще съм благодарен!
Цитирай
#56

Ръководство няма, а и ти нямаш основни познания по менютата на miui...
1. Имаш приложение Updater, което на български може и по друг начин да се казва. В неговите настройки има опция да се рестартира в recovery
2. Кодът се набира вместо телефонен номер и води до инженерно меню
3. Не мога да го коментирам, без да напиша инструкция
Цитирай
#57

прочети как се флашва със sp flashtool,само по внимателно със отметките и версиите на програмката
Цитирай
#58

https://xiaomi.eu/community/threads/tuto...e-4.35958/ - [ Tutorial ] How To Easy Unbrick / Flash Xiaomi Redmi Note 4
Цитирай
#59

(2016-11-19, 19:37:49)suffer написа:  Ръководство няма, а и ти нямаш основни познания по менютата на miui...
1. Имаш приложение Updater, което на български може и по друг начин да се казва. В неговите настройки има опция да се рестартира в recovery
2. Кодът се набира вместо телефонен номер и води до инженерно меню
3. Не мога да го коментирам, без да напиша инструкция

1. От менюто Updater(Актуализация в БГ менюто ми) като му дам провери и ми изписва, че няма по-нова версия. От опциите в менюто имам:
  Изтегли актуализацията
  Изберете инсталационен пакет - Може би ако си сваля ROM-а на телефона от тук трябва да го избера за да се актуализира?
  Настройки за актуализиране
  Рестартирай в режим "Recovery" - Това ли трябва да ме изпрати в менюто на TWRP?

  Резюме на актуализацията

2. Кода го набрах но никъде не видях check version info
Цитирай
#60

1.да, рестартирай в режим рековъри
2. Какво пише на първите 2 реда?
Все едно ще е за проверка на софтуера
Цитирай
#61

(2016-11-20, 14:33:13)suffer написа:  1.да, рестартирай в режим рековъри
2. Какво пише на първите 2 реда?
Все едно ще е за проверка на софтуера

Ами нищо не се случва като рестартирам ми дава това:
Дава ми картинка на един телефон на който пише Mi и ме подканя да сложа кабела в мини USB-to

След като му сложа кабела и го вържа към компа:
Нищо не се случва!? Просто си стои картинката като кабела вече го дава включен и нищо???
Цитирай
#62

Това означава че нямаш twrp и по всяка вероятност си със заключен bootloader.
Ако беше казал по втора точка дали си намерил нещо можеше да се потвърди информацията и да не се налага fastboot да мъчим
Цитирай
#63

(2016-11-20, 15:39:53)suffer написа:  Това означава че нямаш twrp и по всяка вероятност си със заключен bootloader.
Ако беше казал по втора точка дали си намерил нещо можеше да се потвърди информацията и да не се налага fastboot да мъчим
По втора точка не разбрах кое, къде, какво пише? Разбрах, че трябва да рестартирам и да пиша какво пише на първите два реда, но то няма никакви редове само картинка с телефон.

Не мога ли от тук да го ъпдейтна телефона:
1. От менюто Updater:
  Втората опция е -->  Изберете инсталационен пакет - Ако си сваля ROM-а от xiaomi. eu на телефона и от тук го избера за да се актуализира какво ще стане?

А ако ми е заплючен bootloader и нямам TWRP трябва да следвам инструкцията която колегата "cinizam " ми даде:
https://xiaomi.eu/community/threads/tuto...e-4.35958/
Цитирай
#64

По втора точка въвеждаш кода и виждаш на кой от редовете има нещо свързано с проверка на софтуера - ако трябва дай скрийншот, за да ти кажем къде да влезеш.
Както казах и по-горе - нямаш нужните знания, за да се опитваш да влезеш във фастбуут - инструкцията дадена от Cinizam е да можеш да си флашваш ромове с флаштул при заключен bootloader
През менюто за ъпдейт няма да стане. - то е за стокови, подписани зип файлове
Цитирай
#65
Photo 

(2016-11-20, 17:57:06)suffer написа:  По втора точка въвеждаш кода и виждаш на кой от редовете има нещо свързано с проверка на софтуера - ако трябва дай скрийншот, за да ти кажем къде да влезеш.
Както казах и по-горе - нямаш нужните знания, за да се опитваш да влезеш във фастбуут - инструкцията дадена от Cinizam е да можеш да си флашваш ромове с флаштул при заключен bootloader
През менюто за ъпдейт няма да стане. - то е за стокови, подписани зип файлове

[Изображение: Screenshot_2016_11_20_14_10_30_432_com_longcheer.png]

[Изображение: Screenshot_2016_11_20_14_10_38_360_com_longcheer.png]


pc screenshot
Цитирай
#66

Аз само да кажа, че в темата на Note 4 в en.miui масово хленчат от бъгове с глобален и китайски РОМ за телефона, бързо изчерпване на батерията и т.н. и дават за пример xiaomi.eu РОМ-а и добра му работа с батерията... Защо ще ги правиш тия гимнастики при условие, че не може да откриеш начин за проверка на bootloader-а?
Цитирай
#67

(2016-11-20, 19:37:47)kras1001 написа:  [Изображение: Screenshot_2016_11_20_14_10_30_432_com_longcheer.png]

Software version
Цитирай
#68

(2016-11-20, 21:43:16)suffer написа:  Software version

Малко се забавих с ден два но за Software version ми дава това:
[Изображение: Untitled_2.jpg]

Качвам директен линк за всеки случай:
https://s13.postimg.org/jk268bj1j/Untitled_2.jpg
Цитирай
#69

Отключен си.
Виж fastboot lock state
Цитирай
#70

(2016-11-22, 19:53:25)suffer написа:  Отключен си.
Виж fastboot lock state

И аз така си помислих но видях, че на друго място пише otp lock state - lock и не знаех това за какво е.
Сега какво следва от тук нататък как мога да си инсталирам най-новата версия от xiaomi. eu?
До колкото чета трябва да инсталирам TWRP през Fastboot mode, и след това да инсталирам ROM-а?
Интересно ми е тези от TopOne как да инсталирали xioami.eu ROM-a без да инсталират TWRP?
Цитирай
#71

Boot-нали са в TWRP без да го инсталират...

Сега си сваляш TWRP И го инсталираш през Fastboot
Цитирай
#72
Smile 

(2016-11-22, 21:08:14)suffer написа:  Boot-нали са в TWRP без да го инсталират...

Сега си сваляш TWRP И го инсталираш през Fastboot

Мерси,
ще попрочета малко и като се престраша(до месец[Изображение: smile.png]) ще инсталирам. Ако има проблем ще пиша.
Сигурно е че ми е отключен bootloader-a нали?
Цитирай
#73

ако имаш руут,направо с flashify
Цитирай
#74

Някой да ползва навигация IGO за xiaomi redmi note 4 pro ако може да каже от къде да си я изтегля предварително благодаря
Цитирай
#75

(2016-11-22, 21:33:44)Wild bear написа:  ако имаш руут,направо с flashify

Мисля, че нямам руут, а и не знам как да го руут-на този телефон, ако ме ориентираш ще съм ти благодарен?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)