Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 8 - Global Stable
#1

Здравейте, колеги.
От 23.08 насам поетапно почти всички телефони Xiaomi получават ъпдейт до MIUI 8 под някаква форма - China или Global Stable.
От днес вече ползвателите на Redmi note 2 могат да получат ОТА ъпдейт до MIUI 8 или да си го инсталират ръчно ако са с друг ром.
Ето официалните линкове за сваляне:


Redmi Note 2
Fastboot 1312M
Recovery 1087M
Цитирай
Аксесоари
#2

Ъпдейтнах преди малко OTA.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#3

Колеги с последната 8-ца стабилка, още ли има този проблем, при снимане в landscape режим да се обръщат микрофоните, после да иска рестарт или root + xml fix, или вече всичко работи ток?
Цитирай
#4

Андроида коя версия е?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Цитирай
#5

5.0
Цитирай
#6

А това дали важи за Prime версията, защото я няма в изброените, но пък май при нея различно беше само РОМ-а?
Така или иначе, не съм го получил ОТА, но и малко не смея да ъпдейтвам, да не се окаже, че не става.
Цитирай
#7

Ако си с глобал стейбъл - все някога ще дойде
Цитирай
#8

Ами, уж пише, че съм с глобъл стейбъл, но някаква много стара версия. Последно се ъпдейтна януари или февруари, след това не съм получавал нищо. Почнах да си мисля, че е нещо сготвено от търговеца, но пък в началото си имаше ъпдейти ОТА. Мисля, два или три.
Може и при другите да е така де, не знам.
Цитирай
#9

Може ли screenshot от about phone?
Цитирай
#10

Не знам как се прави, но май разконспирирах, че версията е eu stable. Буквичките са LHMCNCK, а в гугъл това излиза като европейски (или китайски). На about phone пише MIUI by xiaomi.eu 7.1 Stable 7.1.1.0 (LHMCNCK)
Цитирай
#11

Ръчно ще слагаш ъъпдейтите значи. Виж дали си с TWRP recovery
Цитирай
#12

А, здраве да е, засега си работи ОК. Може би по-натам, ако нещо вземе да ме дразни.
Цитирай
#13

Прав си. Ако едно нещо си работи - не се пипа Wink
Цитирай
#14

Дали някой не е изтеглил 8.0 версия MIUI за redmi note 2 от сайта на МИУИ БГ?
Там доколкото си спомням е китайската версия но с български език. Добри ромове, но сайта нещо го няма вече.
И никъде в нета няма информация. защо е така.
Моля помогнете!

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#15

6.9.15/19:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=114272
http://miuif.celogeek.com/6.9.15/

6.9.9:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=108914
http://miuif.celogeek.com/6.9.8/

Stable:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337
Цитирай
#16

@bilikidd отиваш на xiaomi.eu и си ги сваляш от там
Цитирай
#17

Сега тегля от горния пост седмичния и стабилния и ще ги пробвам.
Мисля че не са същите, но ще пиша после.
Благодаря...

ПП: Да обобщя: седмичния РОМ е по-стабилен и по-бърз от Стабле версията. Мисля че са същите като от МИУИ БГ. Стабле версията ми заби тотално телефона... 2 пъти за около 1, 2 часа. Досега не ми се беше случвало замръзване на андроид телефон :Sad

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#18

МИУИ.бг работят с xiaomi.eu. Пуснах директните линкове, а не към xiaomi.eu, защото не знам дали форума няма да редактира линка.
Цитирай
#19

Колеги как е MIUI8 някакъв feedback да дадете как се държи като бързина, батерията как е?
Цитирай
#20

MIUI 8, съм поставил на 3 телефона досега: REDMI 3, 4C, Redmi note 2....
По-красив, малко по-бърз, повече функции, по-плавен... Всичко това е субективно Smile разликата е в рамките на 5-10 % 
На redmi 3 излезе много интересен бъг, основната мелодия не се сменяше, въпреки настройки и допълнителни програми: ringo pro , dzenga ...
все си свиреше MI.ogg, единствено с прекръщаване на желаната мелодия на MI.ogg и поствянето и в system\audio\ring... се получаваше  Tongue

За батерията май не откривам разлика с инсталирани едни и същи лакоми приложения FB, FBMS, Viber, Skype...
Това е съвсем друга тема, но да отбележа че има разлика в батерията при смяна на Андроидите от 5 към 6 в  + посока.

В Redmi Note 2 prime-то също очаквам добри постижения за батерията, но това е защото съм ограничил кернела до 4 ядра на 1,8- да видим какво ще се получи, засега не усещам забавянето в нормалната работа при масовите приложения и при милването Rolleyes тъй де плъзгането, надявам се и греенето да намалее, но мога да кажа това след 1,2 дни поне!

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#21

Здравейте не съм много на ТИ,но качих 8,0,1,0 и стана мармалад половината неща са на китайски от каде мога да си сваля пак версия 7.2.1.0 LHMCNDB на БГ
Цитирай
#22

Как го качи?
Вероятно си свалил китайската вместо глобалната версия...
За български на този етап трябва да свалиш нещо oт xiaomi.eu и да го инсталираш през TWRP - Custom recovery
Цитирай
#23

просто го свалих качих на СД картата и през ъпдета на версията за ЗИП пакет така го направих
Цитирай
#24

Да, ама си свалил китайската вместо глобалната.
А и в двете няма български, така че ако искаш Бг трябва да свалиш от xiaomi.eu стабилен ром и да го инсталираш през TWRP,което е различно от стоковото Рековъри
Цитирай
#25

справих се след 5 часова борба
стана със MiFlash + ром hermes_global_images_V8.0.1.0.LHMMIDG_20160805.0000.29_5.0
следваща стъпка е да разбера кой ром е изцяло БГ защото стария не знам о къде да го намеря 7.2.1.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)