Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации P9 Standart L09/L19

Аз си седя още на b386 на eva-l19!
Въобще ще дойде ли друг OTA ъпдейт?
Цитирай
Аксесоари

Вече не вярвам P9 да види ъпдейт до 8.0. Поне не по нашите географски ширини. Харесвах тая марка и жалко, че няма да си ъпдейтнат модела, с който дръпнаха толкова напред. Поредния пример, за поредната фирма, която хич не си слуша потребителите а само ламти за кинти.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Samsung Galaxy S IV BE  GT-I9515, Android 5.0.1
Prestigio PMP 5780D DUO, Android 4.1.1
Цитирай

И аз изгубих надежда за Андро 8.0 да видя за Р9, но до Нова година все се надявам да стане нещо. А тръбяха че ще има.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-09-28, 10:56:54)blastedcow написа:  Вече не вярвам P9 да види ъпдейт до 8.0. Поне не по нашите географски ширини. Харесвах тая марка и жалко, че няма да си ъпдейтнат модела, с който дръпнаха толкова напред. Поредния пример, за поредната фирма, която хич не си слуша потребителите а само ламти за кинти.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Аз за това го разкарах още миналата година другата причина беше слабата батерия. Сега има евтини телефони с добри параметри така че продавай го и взимай друг
Цитирай

(2018-09-29, 10:17:31)esil2 написа:  Аз за това го разкарах още миналата година другата причина беше слабата батерия. Сега има евтини телефони с добри параметри така че продавай го и взимай друг
Ами аз лично много го харесвам тоя модел и за сега ми върши добра работа. Верно батерията е куцичка, ама зареждам когато, както може и с един пауър банк нещата са в ред. Батериите на всички са куци, виж с галакси с8 кво е положението. Трагедия. Относно камерата-от телефон качество голямо няма как да очакваш, та и тя не е критерии. Остана скорост и дисплейче. За това ще зачакам да видя с мейт 20 кво ше е положението.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Samsung Galaxy S IV BE  GT-I9515, Android 5.0.1
Prestigio PMP 5780D DUO, Android 4.1.1
Цитирай

А обещаха:
Huawei обявиха още 7 смартфона, които ще получат ъпдейт до Android 8.0 Oreo. Това са Huawei Mate 8, Huawei P9, Huawei P9 Plus и четири устройства с марката Honor: Honor 8, Honor V8, Honor Note 8 и Honor 6X. Китайците вече пуснаха актуализацията за миналогодишните си флагмани Mate 9 и P10. Заедно с новата версия на операционната система споменатите телефони ще получат и интерфейса EMUI 8.0, който носи допълнителни подобрения във функционалността. За момента за всичките седем телефона текат бета тестове на територията на Китай, а версиите им за другите пазари ще получат окончателната версия на софтуера през следващите седмици.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Не издържах и си взех P20 Pro, там си има всичко, а стария ще го подаря на сина и без това му имаше мерак отдавна.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Чакам го !
Цитирай

B505 вече е approved във FF. Пише, че има подобрения в мрежата, надявам се да мога да използвам VoLTE-то на Виваком Big Grin
За Орео-то смятам да ребрандна след известно време към китайския ако за европейския не излезе дотогава, да си инсталирам Орео, след което и един Treble ром на OpenKirin, защото без това поддържат hi3650 чипсета. В XDA има и фиксове за мрежата и nfc-то след ребранд.
Между другото, Хонор-а вече има B562...

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Няма ли да ни актуализират?. Мисля че ни забравиха. Все още не губя надежда но ще видим
Цитирай

За 8 не знам, аз обаче сложих актуализация b504 преди 2-3 месеца и gps умря. Преди най-честото което слушах от навигацията беше "Превишавате ограничението на скоростта", сега е "Няма GPS сигнал". Хелп? От навигацията не е, защото няколко пробвах и си е все тая. 99% съм сигурен , че е от актуализацията, но нито знам как да я махна, нито от това FF /където има б505/ знам кое да изтегля от сичките работи.
Цитирай

Хм, аз съм с В504 и навигацията работи добре. Да не би проблема да е другаде? Иначе вече се убедих, че п9 орео няма да види Sad

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Samsung Galaxy S IV BE  GT-I9515, Android 5.0.1
Prestigio PMP 5780D DUO, Android 4.1.1
Цитирай

Какви са тези ъпдейти от FF for huawei ?[Изображение: 13eb567a8b83a2702cfa02baec37ee00.jpg][Изображение: af3c701776964214cf8a54c38c861798.jpg]

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз пък реших да дам 8лв и да ребрандна. В момента съм с OpenKirin LOS, прясно инсталиран Big Grin Засега не мога да кажа нищо лошо. Само NFC няма, но не е болка за умиране.[Изображение: d42d43c9c7f5cba5ca064c27e8be9ebf.jpg]

Sent from my EVA-AL10 using Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Смених локацията в Hi Care от България на Китай. Актуализацията до Орео пак не стана...
Цитирай

Хора, защо не пробвате през компютър и HiSuite? Аз така си ъпдейтнах до официална версия Honor 8 - цата, а те са от едно време. Закачате го към HiSuite и му давате  - Ъпдейт. Той си го ъпдейтва и после сте готови. Даже може да си направите и бекъп и да си го възстановите докато е закачен на компютъра. Всичко става за 20 мин.
Цитирай

За Хонор си има официален ъпдейт. За П9 няма. Поне не за европейската версия. Това, че са от едно време нищо не значи. Колкото и да го закачаш на комп пак няма да излезе нищо
Цитирай

Аз съм с китайско орео и ми харесва как работи. Батерията издържа повече. От 100% до 20% правя 4 часа екран. Сега съм с B539, който не е approve-нат във FF и заради това трябваше да руутна и да си сменя фингърпринта на устройството (нещо като build number е) с такъв от P20 Pro, за да ми изпише, е устройството е сертифицирано. Доста съм доволен засега!

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

А как точно направи всичко??? Минаване към Орео, смяна на фингърпринт от п-20 pro ? Пусни една тема за това ако можеш за да се възползват желаещите???
[-] 1 потребител изказва благодарност на gero802 за това мнение:
  • modor
Цитирай

Фингърпринтът е нещо като идентификатор за самия модел. Телефонът трябва да е с идентификатор от одобрена версия във Firmware Finder, за да бъде сертифициран в приложения като Плей Стор. Понеже последния фърмуер (B539) не е все още одобрен, а аз бързах да го сложа, трябваше да си сменя "фингърпринрта". Ако фърмуерът е одобрен - тогава няма нужда от такива упражнения за смяна. Може даже да не се руутва ако искате да получавате OTA актуализации.

В XDA всичко е обяснено подробно, ако има желаещи за ребранд, могат да погледнат там. ЛИНК  
Ако има хора, които не са добре с английския, мога да пусна тема тук, но не мога да обещая, че ще помагам при проблеми, защото не съм се занимавал чак толкова с телефона.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Аз също отдавна се заглеждам в тази тема но ми се щеше човека да беше направил нова версия на (MagicRainbow) на база "Орео". Е, явно няма да стане и за това още се чудя дали да го направя. Това Китайско "Орео" има ли (KangV-Settings )? Защото това е може би единственото нещо заради което слагам Custom Rom.
Цитирай

Ореото е официално, само че е за китайската версия на телефона, така че няма никакви добавки, освен ако не си ги инсталираш сам.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Ще се пробвам и аз да видя какво ще стане. Писах в темата там във въпросния форум дали ще има Custom с "Орео" и човека ми отговори че скоро ще имало но пак трябва да мина първо на китайския иначе няма да мога да го инсталирам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)