Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Активен дисплей по време на разговор
#1

Здравейте,


Проблемът е от началото на лятото. При разговор, въпреки че дисплеят си гасне докато ми е на ухото, той пак е активен. Когато привърша разговор, ако не съм затворил случайно или несъм пуснал високоговорителите съм влязъл в 100 настройки и съм нацъкал още толкова приложения с ухо, буза или каквото и да е там. Четох за проблема, но главно се оплакват хора със Samsung, но не и с HTC. Те споделят за някакъв сензор за близост - такова животно при HTC няма.

Калибрирах G-сензора 100 пъти и пак нищо. Bu Bu  Bu 

Този проблем си спомням, че го имах и при Sensationa-а ми преди време след втория ъпдейт на андроида.

Забелязах, че това се появи откатко позлвах HTC Dot view кейса. Не знам дали има връзка. Ще се радвам да помогнете  Smile

| Phone: HTC One M8 | ROM: Android Stock 6.0 | Sense 7.0 | Status: S-ON |
Цитирай
Аксесоари
#2

Ооо имам същия проблем. От доста време, ходи и на сервиз, но нищо. Изключва ми алармите, приключва профилите и най най най досадното е, че ми намаля звука на разговор докато говоря...

Sent from my HTC M8 using Tapatalk
Цитирай
#3

(2016-08-29, 15:50:04)Iztrebitelo написа:  Те споделят за някакъв сензор за близост - такова животно при HTC няма.

Естествено, че и при НТС има. Благодарение на него екранът гасне, когато го приближиш до нещо.


(2016-08-29, 15:50:04)Iztrebitelo написа:  Калибрирах G-сензора 100 пъти и пак нищо. Bu Bu  Bu 

Напълно нормално. Този сензор има отношение към съвсем друго.


(2016-08-29, 15:50:04)Iztrebitelo написа:  Забелязах, че това се появи откатко позлвах HTC Dot view кейса. Не знам дали има връзка.

Едва ли има връзка.

---

След като екранът ти гасне, когато го приближиш до ухото, значи сензорът за близост работи нормално. Това означава, че проблемът ти идва от друго място и е много вероятно да е софтуерен. За да изключиш вероятността някое приложение да предизвиква това поведение, направи хард ресет и тествай без да инсталираш абсолютно нищо. Ама абсолютно! В тази връзка се увери, че по време на първоначалния сетъп си махнал отметката от Google Backup - защото, ако му я оставиш, ти само ще си мислиш, че нищо не си инсталирал, а той ще си възстановява разни неща.
Успех  Wink
Цитирай
#4

При мен го прави при различни ромове така, че надали е софтуерен проблема.

Sent from my HTC M8 using Tapatalk
Цитирай
#5

Като го прави при всички ромове, опита ли това, което Боби казва, да не инсталираш нищо?А случайно да ти е активиран ambient display в ромовете, които ползваш?
Опитай със сток ром и виж дали ще го прави.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#6
Bug 

Започнах да отмятам едно по едно. Първото и най-лесно нещо което направих - махнах абсолютно всички gestures опции... Оставих единствено активирането на дисплея при двойното докосване на екрана. Оттогава не съм имал проблема. ЗАСЕГА. Това е втори-трети ден. Странно е, защото преди го нямаше този проблем и е възможно наистина да е софтуерен проблема. Android Android Android

| Phone: HTC One M8 | ROM: Android Stock 6.0 | Sense 7.0 | Status: S-ON |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)