Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер
#1

Здравейте!
След няколко години, в които ползвах само мобилен интернет, реших да си "прекарам" и домашен.
Рутера който мисля да закупя, ще е втора употреба. Спрял съм се на тези двата:

http://www.olx.bg/ad/otlichen-ruter-d-li...6ezik.html

http://www.olx.bg/ad/wireless-g-ruter-54...6ffvQ.html

Не желая някакъв супер мощен. Ще е ползва предимно в стаята, в която ще е поставен. Доставчика, който ще ползвам /Бергон Добрич/, е с оптична интернет връзка. 
Приемам и други предложения, до около 20-25 максимум!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих изхвърлил и двата рутера. Купи си по-добре един TP-Link WR740N. Big Grin

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#3

Още един глас за тп-линка, кораво копеле е. Аз дори апартамент съм пълнил с него. Под този рутър недей да падаш.
Тези дето си ги посочил... Как да ти кажа. Петко дори е бил доста "благ".

Choosing...
Цитирай
#4

А, този:
http://www.olx.bg/ad/wifi-ruter-tp-link-...65CxA.html
Предполагам ще се навие на 15 лева...

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#5

Трябва да кажеш колко Мегабита ще ти е скоростта, за да може да се види рутера дали ще е със 100мб или гигабитови портове и после трябва да видим скоростта, която ще можеш да си докарваш безжично(теоретично).
Предложението ми също е за този тп-линк WR740N
Но имай предвид, че по кабел през него максимума е 100 мегабита, а безжично.. не повече от 60-70, което зависи от приемното устройство, зашумяване от съседи, разстояние между устройствата и т.н
Цитирай
#6

Като гледам на човека бюджета и виждането му за рутърите, мислиш ли, че ще го бърка това? Той ясно иска нещо да пръска в стаята и това е. Ако може за 3 лева, най-добре.

Choosing...
Цитирай
#7

Няма проблем да е по-бавен, т.е.  да тегля филм, не за 5 минути, а за 10...
Това, на което държа, да е стабилен, средна хубост.
Пък и няма да се позлва много. На работа съм от 9 до 19. В Събота до 17. Една Неделя.

П.П. 20MBit-та ще е. Сега погледнах скоростите и цените.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#8

В такъв случай който и да вземеш ще ти свърши работа.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#9

Послушай Петко и другите колеги за ТР-линка. Цената е чудесна, ще го ползваш много години. Ако спестиш 10лв сега, след някоя година ще даваш пак пари...

Имам ТР-линк WR340G от 2010та. Работи много добре, и въпреки че нета ми е 70 мбита, не го сменям щот е герой! Рестарти првя 1-2 пъти годишно сигурно...
Цитирай
#10

И от 2010 г. колко пъти досега е получавал ъпдейт?

Sent from my MI5

 
Цитирай
#11

NoMaD, от 2010 до сега какво се е променило при b/g стандарта? Или при 54Mbps мрежи? Човека не иска N, не иска AC или AD. Иска евтин рутер, ама толкова евтин, че после да си купи друг.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#12

Въпросът ми бе за поддръжката на конкретния модел рутер, а не какъв рутер си търси колегата. Кое не стана ясно в случая?

Sent from my MI5

 
Цитирай
#13

Не стана ясно, какъв е проблема с подръжката на рутера, ако всичко си му работи, не забива, какви Update-и да пускат? Няма промени в стандарта, в който би му свършил работа. Човека пуска 20Mbps, което е близо до 2.5MB. WR340G държи скорост на трансфер около 1,6-1,9, 740N може да стигне до 3-4, според ревизията и други критерии.

Та пак да питам, какъв е значение има дали някой си рутер има update-и или от 2010 на сам?

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#14

http://www.olx.bg/ad/wifi-ruter-tp-link-...65CxA.html

За този, какво ще кажете?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#15

Само ще ти покажа това: TP-Link TL-WR740N

Същия рутер 100% нов. Ти си решаваш. OLX-а е уж същия.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#16

@NoMaD - аз телефона не ъпдейтвам, ти рутър искаш...
Ако пък си чок, има къстъм софтуерчета за тп-линкове, които го карат да лети, да снася айця, после ти свири една песен и си ляга...

Choosing...
Цитирай
#17

НоМаД,
Жиуотното работи, не забива, вързани към него вечер скромно са 2 телефона, 2 таблета, 2 лаптопа и домашен компютър с кабел. Хвърлен е под дивана в хола (буквално)....
Няма да го барам! Щом работи, значи е добре, не бараййй!!!
Безжично свалям/ъплоудвам с 17+ мбитс, жично с 48-51. Рахат! Взех го за 35лв тогава.

За протокола, веднъж, преди 100 години, като бях ентусиаст, теглих и ъпдейтвах фърма! Cool
Цитирай
#18

+1 ТР линк. Имам същия- закачени са 2 компютъра, 2 телефона и един лаптоп, сигнала е добър.
И да добавя, че го държа на терасата- 2 пъти е прогизвал от дъжд, изсъхва и продължава да работи.
Цитирай
#19

Offtopic
RedAlert - Кой си държи рутера на терасата? Big Grin Все едно аз да си оставя принтера на терасата/банята...
Малко съм скептичен към евтините TP-Link за това колко устройства и трафик издържат едновременно, особено ако са със стоковия фирмуер...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#20

Явно, ще търся около 30 лева, модела, който ми препоръчахте. Все пак, рутер, не се купуеа всеки ден!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#21

(2016-09-02, 18:40:01)zdravko959 написа:  Offtopic
RedAlert - Кой си държи рутера на терасата? Big Grin Все едно аз да си оставя принтера на терасата/банята...
Малко съм скептичен към евтините TP-Link за това колко устройства и трафик издържат едновременно, особено ако са със стоковия фирмуер...

Ами очевидно аз. Деля интернета със съседа, за скоростта мога да кажа, че си е на ниво. Другата причина поради която е на терасата, е че през по-голяма част от времето съм на двора и искам по добър сигнал на wifi (това му е единствения минус-сигнала). А ти иначе, ако искаш и животни си гледай на терасата. 
ПС: Извинявам се за оф топика...
Цитирай
#22

Аз съм с TP-LINK TL-WR841N от почти 2 години.
Купен е от Емаг на черния петък.
В момента го има обаче предлаган от Ардес: http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-tp-l...D04MX3BBM/ за 32 лева.
Със стоковия софтуер, през няколко дена трябваше да го рестартирам, защото интернета забиваше.
Сложих му едно DD-WRT и рутера направо литна Big Grin Big Grin .
Нямам никакви проблеми! Нито се налага до го рестартирам, нито нищо. Просто работи!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#23

Колега, аз имам същия. Кажи от къде да сваля DD-WRT и като обикновен ъпгрейд през менюто ли се инсталира?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#24

(2016-08-31, 17:46:58)NoMaD написа:  И от 2010 г. колко пъти досега е получавал ъпдейт?

Sent from my MI5

Ако нещо не е счупено, не го поправяй. Стара инженерна мисъл.
Моя TP-Link хвана паяжини вече. Нямам идея от кога не е бърсан дори праха в/у него.
Не мърда.
Цитирай
#25

А какво ще ми кажат специалистите относно Belkin F5D7231-4?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)