Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер

(2021-09-21, 22:40:05)Константинов написа:  До колкото видях въпросния китаец ползва 12w захранване. Ако приемем, че производителността на останалите компоненти не са пряко свързани с тока, който потребяват, което съвсем не е вярно, то радиото е пряко свързано с този ток. За сравнение Асуса дърпа около 33w от стената.
Бъркаш за консумацията. Не е показателна за пърформанса на рутера. Твоят чипсет е 40nm, този в AX1800 е 14nm, ти имаш да храниш и USB hub и други броудкомски модули... А реално AX1800 харчи 5 до 7 вата от контакта. Радиото грам не е свързано с консумацията - позволените мощности на излъчване при нас са до 100/200 mWSmile. В Китай например максимумът за 5Ghz domestic е 500mW, затова китайските версии са толкова по-добри.
Просто асусът е с много по-добре написан фърмуер и с много повече функционалност. Xiaomi в глобалната версия не са много читави за съжаление. Huawei също не са, а отделно имат и хардуерна резачка на излъчването.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
Аксесоари

(2021-09-21, 22:29:22)stenlius написа:  @airbus - на каква скорост се връзва S20-ката към рутера когато тестваш телевизията, дай скрийншот.

Нямам представа. Вчера и друго ми направи впечатление. Като гледам клипче от тубата дори с ниско качество 1080@60,  при превъртане напред , зареждането не се случва веднага. Става бавно/лаг без значените дали е свързан на 2.4 или 5G. На кабел лети.
Исках да ги махна тези кабели, но......... За жалост не се получи.
По-натам ще взема нещо по-висок клас устройство за тест. Дано с него да стане.
Благодаря Ви за насоките и отделеното време. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Като влезеш в списъка с wifi мрежи на телефона и цъкнеш зъбното колело в дясно от мрежата, на която си вързан вътре пише. Дай направо скрийншот.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2021-09-22, 09:41:44)stenlius написа:  Като влезеш в списъка с wifi мрежи на телефона и цъкнеш зъбното колело в дясно от мрежата, на която си вързан вътре пише. Дай направо скрийншот.

Абсолютно!!!   Storstark
Ето пример
[Изображение: IjC3dSDzngyT4XtUtJPTCS2m0GcTZfTKI669dca9...authuser=0]
Рутера е слаб, телефона е слаб, ама ...

Но това е ДО рутера. А speedtest-а едвам стига до 30.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Ето го

[Изображение: Screenshot-20210922-112637-Settings.jpg]

[Изображение: Screenshot-20210922-112719-Settings.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102115 Колко пари бихте отделили за рутер, който иска, да гласува.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте, бихте ли предложили рутер за домашна употреба който е обслужва два тв бокс-а, телефони и лаптоп за около 80 кв.м. ? Имах два бюджетни тп-линка и сякаш загряват или нещо друго се случва и се налага рестартиране всеки ден.
Цитирай

А сумата предвидена за нов рутер?

1916 
Цитирай

Честно казано не съм мислил, но около 120-150 лева за домашен рутер за горепосочените нужди мисля, че е нормална. Ако имате друго виждане споделете търся инвестиция в дългосрочен план. Поздрави!
Цитирай

Меш система ,примерно TP-Link Deco E4 AC1200 (2-pack) .Ако искате wifi 6,бюджетът трябва да се вдигне значително.
Цитирай

Извинявам се за невежество си, но wifi6 какво предлага повече от посочения от Вас рутер?
Цитирай

Ето една статия за избор на рутер https://www.kaldata.com/%d1%85%d0%b0%d1%...68135.html

Huawei P30
Цитирай

Много благодаря, прочетох я и видях, че има достъпни wi-fi 6 рутери, но кой не забравя при почти постоянно гледане на телевизия?
Цитирай

(2021-10-21, 18:14:43)jaklamata написа:  Честно казано не съм мислил, но около 120-150 лева за домашен рутер за горепосочените нужди мисля, че е нормална. Ако имате друго виждане споделете търся инвестиция в дългосрочен план. Поздрави!

Може би TP-Link Archer AX20 за около 120-130лв. Ако го позиционираш в центъра на апартамента би трябвало да нямаш проблем
Иначе бих ти предложил TP-Link Archer AX73 от който съм много доволен, но значително надвишава бюджета ти
Цитирай

С AX23  съм от няколко седмици. Добър е за ползването, но през втора стена губи 5Ghz. На 2.4Ghz на разстояние 4-5 метра губи 20% от интернет скоростта.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Аз съм с D-Link DIR-859 и 2 повторителя, сигурно е вече старичък, но като нов не беше от бюджетните. Та нещо от този клас, понеже квадратурата е сходна. Общо захранва към 17 устройства, не е рестартиран с месеци.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

А забива ли при по-постоянно ползване примерно гледане на телевизия? Питам за Ax23.
Цитирай

(2021-10-21, 21:29:19)jaklamata написа:  А забива ли при по-постоянно ползване примерно гледане на телевизия? Питам за Ax23.

Пускал съм стрим на два телевизора и два лаптопа и телефон едновременно за тест. Забиване нямаше. Мерих  и с някакъв термоментър външната температура на кутията, която показа 30 градуса отгоре и 35 отдолу където са решетките.
Смятам го за добро рутерче.В Емаг наскоро беше 105 лв с някакъв код и 30 дни право на тест.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Гледам че в plasico.bg е 99 лева TP-Link Archer AX23 AX1800

Huawei P30
Цитирай

Аз го взех от olx за 50лв втора употреба без гаранция.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

А само теоретично да попитам възможно ли е да има несъвместимост между рутера и тв бокс-а или с с някой телефон или лаптоп?
Цитирай

Не, и теоретично и на практика. Въпрос на настойки е, може би.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

А да попитам някой има ли наблюдения върху рутер Mercusys MR70X, случайно попаднах на ревюта и го хвалят. Но питам за опит с него!
Цитирай

Личен опит с него нямам, четох че това си е жив тп линк, който обаче се е доказал в годините. С Медиатек процесор е. Няма функция за впн клиент. Руснаците имат интересни отзиви. За 70-90 лв е добър. Ако искаш да го пробваш , вземи го онлайн, но го запази с фолиото върху него, за да го върнеш ако не ти върши работа.Руснаците казват, че има лесна настройка, но не се обновява софтуера често. Няма възможност за закачане на стена.
https://www.gdgtme.com/gadgets/mercusys-mr70x-review/
https://www.blacktubi.com/review/mercusys-mr70x/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Общо взето се спрях или на този или Archer Ax23. На кое да заложа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)