Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер
#26

Препоръчайте рутер за възможно най-ниска цена и да е 5 GHz.
В момента ползвам tp-link 841N, така че като характеристики да е нещо подобно, но dual band.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

@arrogant на xiaomi малките рутери?

Sent through Hermes

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#28

Хм, мерси, даже си харесах един. Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#29

Ама гледай да не е Nano версията, че е орязана откъм функционала.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#30

Ей този съм харесал
Xiaomi Router Mini AC Intelligent Wifi Dual Band Max 1167Mbps White
https://banggood.app.link/4wE5nrw8xw

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#31

@arrogant, за малко по-евтино може и тук

 
Цитирай
#32

Препоръчайте АС рутер до 100 лв за един приятел.

В момента кара с TP-Link TL-WR841N и колкото и да го настройвам и размествам, сигналът му чезне в кухнята. Ще има свързани 4-5 устройства, връзката му е 100 мегабита. Не му трябват високи скорости, трябва му мощен безжичен обхват. В краен случай включвам и двата и единият рутер ще е с dd-wrt и ще работи като wireless repeater. Предложих му да поръчаме Xiaomi рутерче, ама иска нещо от български магазин.
Цитирай
#33

Xiaomi в случая е добър избор.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#34

Xiaomi Mini заспа, след като му сложих XRMWRT Padavan. В пъти по-стабилна работа от Китайския софт с който беше, да не говорим възможностите който предлага самия софт. Като обхват, не мога да кажа у дома на мен ми върши работа.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#35

Ама приятелчето настоява да го купим от България (за да има гаранция) и иска да го купим до ден-два. Спрял съм се на DLINK dir 860L - емаг го дават за 91 лв. Предполагам, че продават ревизия Б с двуядрен процесор 880 MHz / RAM 128 MB DDR3 / Mediatek MT7621AT / ddwrt supported. Изглежда като черно цилиндърче.

Обхават: през 2 тухлени стени, от рутера до желания сигнал в кухнята по права линия са 20 метра.
Цитирай
#36

И вградените антени, ще направят покупката безсмислена. Бях си купил Linksys EA6300V1, ами махнах го.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#37

Аз съм с вградени антени- стар Linksys 120N и сигналът стига през няколко бетонни плочи до съседите на четвърти етаж. Тъпото е, че закачих моя рутер при човека за проба и сигналът пробива едва-едва с една чертичка и от време на време прекъсва. Той няма много електроуреди и стените уж са тухлени... не знам откъде идат тия смущения?

Ако Dlink-а с вградените не става, тогава да вземам TP Link Archer C50 с външни антени?
Цитирай
#38

Аз съм с Linksys e1200 и съм много доволен. Добър обхват има с Mimo антените. Рутер с външни антени вече дори и не поглеждам.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#39

Не се ли търси двубандов рутер? Аз така разбрах.

 
Цитирай
#40

Ами то само телефонът му поддържа АС, другите устройства са на N стандарт. Така и така цените са еднакви, мисля да взема по-новото и уж с по-доброто покритие - рутер АС стандарт. На теория има полза дори ако се ползва само с N стандарт джаджи.

Щях да му купя старата класика linksys 54gl, ама "умния" телевизор иска N стандарт Sad За момента умувам между Archer C50 AC1200, DLINK dir 860L и Asus RT-AC51U. Да има межа през 2 стени за апартамент 60 м2. Гигабит WAN и USB не са задължителни.
Цитирай
#41

(2016-09-20, 23:50:44)summer-knight написа:  ... не знам откъде идат тия смущения?

Ами то преди да се вземе рутер е добре да се видят какви са тези смущения и за какво иде реч, защото можеш да си купиш нещо, което няма да става отново. 
841 не е чак толкова зле като обхват особено при тухлени стени ... 
Сложи това като за начало на телефончето https://play.google.com/store/apps/detai...yzer&hl=bg и виж колко е населен ефира в тази кухня и дали имам още 10 съседа на същия канал с по голяма сила на сигнала. Огледай за чист канал (в кухнята) и го задай ръчно на рутера. Предполагам предвиждаш посоките на излъчване (омни дирекционални антени) и предполагам си проверил регионализацията и дали има лимитиране в силата на излъчване?
Цитирай
#42

Сканирах мрежите от настолния му компютър (дето е до рутера) и там свободните канали бяха 2,3 и 4 и с тях съм пробвал. Ма наистина да взема с телефона да сканирам кухнята и да видя там как е (има към 6 съседски мрежи там).
А апартаментът е като буква Г, рутерът е в единия край, кухнята е в другия и антените съм ги насочил към нея. За регион имаше 2-3 опции, дал съм Европа.
Пък ще взема да преместя рутера в средната стая да пробвам сигнала и може да му купя антена за настолния компютър. Благодаря на всички. Ще пиша след ден-два как съм решил проблема.
Цитирай
#43

(2016-09-21, 14:20:21)summer-knight написа:   антените съм ги насочил

Интересно как "насочваш" антените ? Аз с пиклив тъплинк 740 спокойно покривам моя панелен апартамент от 75м2 + половината жилище до мен и тези под и над мен... 
Извод- не му трябва нов рутер на човека, а добро разполагане на сегашният му 841. Или взимаш още един 841 за смешни пари и го пускаш репийтър...
Цитирай
#44

740 e 2дб антена с кръгово излъчване а 841 в зависимост от версията е с 3 или 5 дб омни дирекционално излъчване, т.е. добре е да се прегледа това https://www.geckoandfly.com/10213/wirele...omparison/ и това http://www.wikihow.com/Make-a-Wi-Fi-Boos...Only-a-Can
Цитирай
#45

Според мен, просто да си прекара рутера в по-централна точка на апартамента, като иска да има добро покритие. За какво му е рутер в единия край и да няма обхват в другия?

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#46

(2016-09-21, 18:32:36)bodonance написа:  ...

И сега какво казваш- да режем кенчета или да слагаме едната антена хоризонтално? Айде стига с простотиите... Искат се 2, САМО две неща за да имаш нормален сигнал- рутерът да е горе-долу в средата на жилището и да НЕ Е на земята или на тавана, а да е сложен на маса, бюро или друга нормално висока (около 1-1,5м.) мебел. И толкова, НИЩО повече не ви трябва- не пипате антени, не режете кенчета, не се занимавате с простотии. 
Моя умрял рутер е върху бюро и като сметна по графиката за 5дби антена след няма и 3м. сигнала удря пода и тавана- схващаш ли резултата? Ако трябва да покриваш къща на 2 или 3 етажа с 1 рутер се налага да си играеш с антените и тогава купуваш модел с поне 3 такива, но за 1 етаж е дори вредно да имаш хоризонтално завъртяна антена- реално губиш покритие така... 


ПС: Един хубав ден мрежата на съседа 2 етажа над мен стана изненадващо силна- оказа се, че е експериментирал и е завъртял една от 3-те си антени хоризонтално. Той разлика в покритието не усети, но го помолих да я остави така и сега си имам стабилна резервна мрежа при срив на моя доставчик- това е максимума който се постига като пипате антени в апартаментите, нищо повече...
Цитирай
#47

Според мен, просто да си прекара рутера в по-централна точка на апартамента, като иска да има добро покритие. За какво му е рутер в единия край и да няма обхват в другия?

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#48

@d_r_a_g_o кое смяташ по графиката с 5дб антена като си с 2 дб антена с сферично излъчване и няма значение на къде е завъртяна освен естетическо такова?
Какъв резултат трябва да схващам е следващия въпрос?
Схемите са да се знае как излъчва омни дирекционалната антена за да се насочи правилно. Кенчето колко и да ти изглежда простотия е работещо решение за случаите когато няма какво друго да се направи по ред други причини. Редно е също да се има предвид.
Пък до колко не трябва да се пипат антените го остави всеки сам да си решава. Сега ще ми кажеш, че с фабричните 3 антени по 5дб имам по добро покритие у дома от колкото с 3те антени по 9дб който съм закачил? Има си случаи и ситуации в които дори и най нелепите неща за теб са работещи и дават търсения резултат ...
Цитирай
#49

Рутерът е в крайна стая, защото там е кабелът от доставчика и там е настолният компютър. Местенето му в средната стая е свързано с прокарване на кабел за нета, евентуално дупчене на стени и местене на мебели и е най-краен вариант. Човекът препочита да вземем по-мощен рутер и ако не се справя сам, старият рутер ще стане рипийтър.
Иначе рутерът е на бюро и съм го "насочил" та лицевата му част и антените да гледат към кухнята. Както казах пробвал съм с 2 различни рутера на няколко различни канала и все гъз - сигналът е една чертичка и прекъсва. Може в една от стените да има колона с много арматура или наистина да има много струпване на мрежи там.
Цитирай
#50

Аз имах подобен проблем вкъщи. Живеем в нова къща и поради многото бетон и желязо беше почти невъзможно да закаран качествен сигнал до 2-я етаж. След множество покупки на рутъри и репийтъри стигнах до извода,че просто ми трябва рутър от друг клас. Минах през всякакви Нетгеар,Линксис и прочие. В крайна сметка реших да си закупя рутър Микротик и съм сигурен,че направих правилния избор. Там проблема е сумата. На мен ми излезна около 260лв рутъра. Съвета ми е да се насочите към професионален или полу-професионален клас рутър. И нещо друго AC стандарта все още е в бета стадий и доколкото съм чел все още не е сертифициран официално. Не се подавайте на маркетингови трикове.
Приятна вечер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)