Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер
#51

Проблемът е решен. Купихме втора ръка рутерче за почти без пари, сложих му ddwrt и го пуснах в режим repeater. От сканирането в кухнята се оказаха 15 мрежи и само с местене на каналите нямаше ефект.
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте пак. Преди малко бях в Техно*олис. Избирах си абсорбатор, та викам....да погледна и рутерите. Служителя ми предложи ето този: 

http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...U/p/561188

Какво ви е мнението? Предполагам, че за тези пари, трябва да е доста добър! Unknw_mini

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#53

Аз в нас имам ASUS RT-N14U и съм много доволен от него.
Минава през три бетонни стени и има сигнал, не прекъсва. От както съм го взел не съм го рестартирал, изключвал съм го само 2 пъти когато бях на почивка за по няколко дни. Закупен е Февруари.
Има на някои места го оплюват (моя), но аз съм си доволен.

Разпределние - горе-долу как е разпределен апартамента и къде се намира рутера.
.jpg Razpredelenie.jpg Размер: 31.43 KB  Сваляния: 61


точка 1 - до далечната стена в спалнята
   

точка 2 - до близката стена в спалнята
   

точка 3 - до рутера
   

За теста е използвам Galaxy S7 с програма: Wifi Analyzer от google play
Цитирай
#54

Цената е в пъти по-ниска. Незнам. Гледах и двата. Незнам наистина. Ще помоля, за още мнения!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#55

От личен опит се убедих, че високата цена не е гаранция за качество. В нас имам 3 рутера и съм най-доволен от най-евтиния. Преди 3 години купих LINKSYS E900 на цена 90 лева (сега е по-евтин) и имах доста проблеми. Миналата година взех LINKSYS EA6350 (250 лева) и откровено заявявам, че това е най-лошия рутер, който съм виждал. Преди 2 месеца си смених интернет доставчика и ми дадоха служебен TP-LINK WR-740N с цена 30 лева... ами с него направо се родих. Адски съм доволен и впечатлен от работата на това мъничко и евтино устройство.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#56

@xn3k, хубав е, ама като не е двубандов - не върши работа, ако ти трябва.

 
Цитирай
#57

Съвем се обърках....
Сега разглеждах сайта на Тех***ис, ето този също ми допадна...А, на вас???

http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...C/p/561169

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#58

@NoMaD
LINKSYS EA6350 е двубандов и какво от това. Работи отвратително и е супер ненадежден, а струва една шапка пари. Не го препоръчвам на никой.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#59

@xn3k, ами не знам - аз си ползвам на Xiaomi. При него сигналът 5G е много стабилен и силен. А и не струва шапка пари.

 
Цитирай
#60

Добре, а не може ли да си го поръчаш онлайн и да го тестваш 2-3 дни и ако не става да го върнеш/
В емаг нали може така.
Цитирай
#61

С емаг, въобще не искам да се занимавам....
Предпочитам физически магазин.
Явно няма да купя днес. Ще събера мнения и мислите си.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#62

емаг го дадох само като пример.
Ако си го вземеш от физически, не знам ще може л ида го върнеш до 7-мия ден. Ако е онлайн можеш да го върнеш до 7-мия ден.
По спомен:
Защото ако се купи от магазин (физически си го вземеш) си видял стоката и си запознат с нещата. Докато е онлайн не си я видял на живо и може да не отговоря на твоите изисквания.
ещо подобно беше. Сега ще потърся закона и ще цитирам.

"Връщане на стока с аргумент, че не допада на потребителя, не е правилен размер или подходящ цвят и пр. не е предвидено в закона, освен в случаите, когато сделката е сключена от разстояние или извън търговски обект. В тази хипотеза потребителят има право да претендира за разваляне на договора в рамките на 14 дни след доставката и връщане на парите. Законодателят предвижда тази опция с презумпцията, че потребителят не е имал възможност да се запознае с реалните характеристики на стоките само по техни снимка или описание. Правото за връщане на стока, закупена от разстояние или извън търговски обект, обаче, е различно от правото за предявяване на рекламация във връзка с установен дефект, независимо от това дали стоката е придобита от традиционен магазин или от електронен такъв.  "

Пълния текст:
https://www.kzp.bg/novini/vrashtaneto-na...azstoyanie
Цитирай
#63

МНОГО БЛАГОДАРЯ!
Все още ще помисля де. Ориентирах се към Asus, но да помисля за модела. Сърдечно благодаря на всички отзовали се! Приемам и още мнения от ВСИЧКИ!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#64

И аз сумати рутери изпотроших докато се убедя в коравината на TP-LINK. Карах допреди година с 740N - железен рутер! В случая искате двубандов и не е лошо да обмислите WR1043N v2. Карам с него от година и няма грешка. Миналата зима седя на 3-4 градуса в големите студове, когато не отоплявам хола от къщата и нищо му нямаше. Когато съм го рестартирал е било, за да се убедя, че проблема в интернета е от доставчика. През 2 бетонени стени и обща далечина от лаптопа около 9-10 метра, мята достатъчно сигнал да тегля с максималната интернет скорост според договора ми. Според мен силата на сигнала е малко по-слаба от Асуса. Дал съм линк от емаг-а за сравнение, има го и по другите магазини.


Цитирай
#65

@noxpire, това че си държал рутера на хладно е по-добре от колкото да го държиш на 30 градуса в стаята, защото разбираш ли това е електроника и има чипове които греят. TP-Link 840N след 3 години служба даде багажа в жегите. Наложи ми се да го ползвам за backup за 3 дни на климатик, ами пак забиваше. Xiaomi Mini Wifi го ползвам с Padavan, което е порт на ASUS-ски софтуер, Работи безгрижно, преди това не беше толкова стабилен. Имах и EA6400, ами голяма пръчка е, 5-те гига бягаха след първата стена, а 2.4 изчезваха след 3-тата. Сегашния държи по-добре.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#66

Колеги, матирахте ме!
За да ми е лесно, да избера, посочвам критерии и няколко рутера:
Рутер:
- домашен нет;
- две камери за видеонаблюдение;
- скорост на доставчика: 100Mbp/s , с възможност за 1Gbps.
Рутер:
- http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...N/p/561167
- http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...C/p/561169
- http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...U/p/561188

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#67

Този има доста добър обхват макар, че е с 2 антени само: http://www.tp-link.com/en/products/detai...R841N.html
Линк: http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...N/p/565811
Вече, ако държиш непременно да е гигабитов рутер тогава трябва да посочиш цена, но поне 3 цифрена, ако искаш нещо сносно.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#68

Този, 
http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...C/p/561169
  ще ми свърши ли работа? 

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#69

(2016-12-04, 12:26:15)xn3k написа:  @NoMaD
LINKSYS EA6350 е двубандов и какво от това. Работи отвратително и е супер ненадежден, а струва една шапка пари. Не го препоръчвам на никой.

А зададе ли си въпроса защо оператора ти е предложил точно този рутер и защо с Линксис-а(който е превъзходен рутер м/у другото) с този оператор имаш проблеми?
Цитирай
#70

@skiman
Не ми го е предлагал оператора. Къде го прочете това? Unknw_mini Този го взех на своя глава с презумпцията, че щом е скъп значи е хубав. Да, ама не. С този рутер смених 3 доставчика и с всички се държи еднакво зле. Ако не се рестартира поне по 2-3 пъти на ден просто спира да работи.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#71

Твърдо за TP-LINK-а от 40лв.Може и да е грозен, но до сега не съм чул някой да се оплаква (напротив, много го хвалят) и върши перфектна работа.Няма смисъл да се дават пари за по-скъп.И аз като теб се дърпах от него, но се оказа доста добър.
Цитирай
#72

Хах ами и аз да го похваля тогаз тоз тъп линк за 40 пари ... Като му видиш трансферите ван>лан и ти иде да си скъсаш договора за високоскоростния нет ... Има само едно нещо с което става и това е доброто излъчване и то като разстояние ... ама като скорости и до него е бавно и след 3 стени пак е бавно ... Някои пишат, че не забивал, ама явно над 45 мегабита не са му пускали за повече от 2 мин ... Обобщено останалото освен обхвата му е плачевно освен ако не си мазохист ...
Естествено винаги можеш да случиш и на проблемен скъп модел, ама такива при асус няма ...
Грабвай асус 51цата (който им е някакъв супер бюджетен) и не го мисли, да не говорим за 66U и нагоре или AC1200 и нагоре моделите им ... Машини отвсякъде. 88U и АС3200 са едни от най добрите домашни ... естествено след LINKSYS WRT1900AC ...
Цитирай
#73

(2016-12-04, 12:09:15)xn3k написа:   Преди 2 месеца си смених интернет доставчика и ми дадоха служебен TP-LINK WR-740N с цена 30 лева... ами с него направо се родих. 
Ми на това прилича. Rolleyes  
Как винаги всички интернет доставчици препоръчват рутери, които те продават и с тях всичко работи перфектно? Ама никой не си направи труда да види, че на всичките евтини рутери които предлагат са им сменили фърмуерите? И защо със смяната "отпушват" всички канали и конекции? И защо ли го правят? 

п.с. И аз бях с евтин рутер до преди седмица, ама умря след 5 г вярна служна. И сега съм с Линксис за една торба пари. Ама и аз съм му сменил фърмуера, щото интернет доставчика иска ако може да прекара по един кабел и тъщата на Тръмп до нас. 
Там е проблема.
Цитирай
#74

И аз съм със модела на тп-линк по-горе.От над година не съм го рестартирал нито веднъж Smile Доволно за рутерче от 40 лева.
Цитирай
#75

(2016-12-04, 20:38:24)bodonance написа:  Хах ами и аз да го похваля тогаз тоз тъп линк за 40 пари ... Като му видиш трансферите ван>лан и ти иде да си скъсаш договора за високоскоростния нет ... Има само едно нещо с което става и това е доброто излъчване и то като разстояние ... ама като скорости и до него е бавно и след 3 стени пак е бавно ... Някои пишат, че не забивал, ама явно над 45 мегабита не са му пускали за повече от 2 мин ... Обобщено останалото освен обхвата му е плачевно освен ако не си мазохист ...
Естествено винаги можеш да случиш и на проблемен скъп модел, ама такива при асус няма ...
Грабвай асус 51цата (който им е някакъв супер бюджетен) и не го мисли, да не говорим за 66U и нагоре или AC1200 и нагоре моделите им ... Машини отвсякъде. 88U и АС3200 са едни от най добрите домашни ... естествено след LINKSYS WRT1900AC ...

Не е нужно да се правим на професори.Човекът търси рутер, който да му върши добра работа, а не да снабдява  целия квартал, нали ?
Не знам за какви 45 мегабита ми говориш.Аз съм на Булсат, пакет Премиум 100Mbps и никога не ми е падало под обещаните скорости.Не ми се е налагало  да го рестартирам.Към рутера имам вързани настолен компютър, 2 лаптопа и телевизия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)