Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер
#76

И ти успяваш да прекараш 100Mbps през 740N ? Да не си учил в хогуъртс и да имаш случайно кръгли очила?
Цитирай
Аксесоари
#77

(2016-12-04, 20:54:05)skiman написа:  Ми на това прилича. Rolleyes  
Как винаги всички интернет доставчици препоръчват рутери, които те продават и с тях всичко работи перфектно? Ама никой не си направи труда да види, че на всичките евтини рутери които предлагат са им сменили фърмуерите? И защо със смяната "отпушват" всички канали и конекции? И защо ли го правят? 

п.с. И аз бях с евтин рутер до преди седмица, ама умря след 5 г вярна служна. И сега съм с Линксис за една торба пари. Ама и аз съм му сменил фърмуера, щото интернет доставчика иска ако може да прекара по един кабел и тъщата на Тръмп до нас. 
Там е проблема.

Вече съвсем не те разбирам. В първия си пост си цитирал един от рутерите, които съм изброил, а във втория съвсем друг.  Unknw_mini
Първо си цитирал LINKSYS EA6350, а след това TP-LINK WR-740N?  Unknw_mini  Последно за кой става дума?

Що се отнася до този от оператора (TP-LINK WR-740N) - не са ми го предлагали и не съм го плащал. Дадоха ми го, защото е част от договора (безплатен за временно ползване). Ако прекратя договора трябва да го върна. Беше абсолютно запечатан и не са ме принуждавали да го ползвам. Видяха, че си имам рутер и просто оставиха в нас кутията и си тръгнаха. Поне месец си седя запечатан, и когато EA6350 ми скъса нервите за пореден път, тогава го извадих за проба и останах впечатлен. Аз лично го обнових до последния възможен фърмуер от сайта на TP-LINK. Честно, не разбирам какво искаш да кажеш.  Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#78

(2016-12-04, 21:33:58)bodonance написа:  И ти успяваш да прекараш 100Mbps през 740N ? Да не си учил в хогуъртс и да имаш случайно кръгли очила?

ЦЪК Мисля, че съм далеч от 45 мегабита ?!
Цитирай
#79

90 на тест по кабел е едно, през wifi второ, а невъзможните 100 съвсем друго. А заветните 12МБ/с торент 25-30гб (за да го натовари повече от 2 -5 мин на макс нещо което добре пропускаш ...) е съвсем друго нещо ... ако си решил да го забиеш пробвай ... Лесно се получава ... Малка печка става, да не говорим, че като му поотвориш малко повечко свързвания и тотално умира ...
Радвай му се щом те кефи, ама не го препоръчвай на други. Не всеки е мазохист.
Цитирай
#80

Да, както си седях на лаптопа си домъкнах рутера, за да пъхна кабела.Изглежда съм учил в хогуъртс и нося кръгли очила.Повече няма да споря.
Цитирай
#81

(2016-12-04, 16:32:43)gospodinov81 написа:  Колеги, матирахте ме!
За да ми е лесно, да избера, посочвам критерии и няколко рутера:
Рутер:
- домашен нет;
- две камери за видеонаблюдение;
- скорост на доставчика: 100Mbp/s , с възможност за 1Gbps.
@gospodinov81 Ако няма да минаваш на по голяма скорост от 100Mbp/s. и не искаш да инвестираш повече
пари в скъп рутер.
Моето предложение е TP-LINK TL-WR841ND с OpenWrt
И става чук от всякъде, просто забравяш за него.
Препоръчвам ти го защото имам опит и наблюдение реално как се държи тази евтина сапунерка. Big Grin
Цитирай
#82

@Nerdy На този рутер максималната РЕАЛНА скорост по WiFi в най-супер дупер идеалния случай, понеже работи в полудуплексен режим - тези заветни 150 мегабита ги делиш на 2, като от него махнеш и времето за декодиране на връзката и криптиране на сигнала при защитена мрежа ...
Няма рутер който да надхвърля 60% реална скорост от рейтинговата скорост (в случая 150) по тази технология ...
Не ме разбирай грешно ... като за 30 лв си е супер, ама до големите батковци с по вече рейтингова 3200 мбпс е ...
И да определено учиш в хогуъртс за да постигаш такива скорости ... или много лъжеш (теста е по кабел) ...
Цитирай
#83

Аз не съм виждал 90Mbit-а на 841ND, камо ли на 740N. На последния по спомени докарвах около 2,5-3MByte-а, което е около 20-25Mbit-а. 841ND, който се води 300Mbit-а докарвах около 6-7Мbyte-a. В момента само с телефона показва макса на приложението 50MBit-a. Стационарния компютър в момента ми прави 90MBit-а.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#84

Мисля, че казах рутера за 40 лева, а не за 30.Не знам кой ви каза, че съм с 740N.
Цитирай
#85

Кой рутер на TP-Link прави 90MBit-а по Wireless за 40лв? Поне кажи за коя пръчка става дума.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#86

Ами то разликата с 841 не е много голяма ... Само дето към 80 мбит постоянни става печка а не при още 45... Как да е. Чивека иска 100мбита с опция за 1гбит... Та гигабитов рутер му трябва отвсякъде ... Поне няма да го лимитира рутера и ще ползва всичките 100 които му се дават ...

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#87

(2016-12-04, 23:55:46)Nerdy написа:  Мисля, че казах рутера за 40 лева, а не за 30.Не знам кой ви каза, че съм с 740N.
Ако си видял останалите хора в темата, казват за кой модел говорят с ИМЕТО на модела, а не НЯКАКВИ пари... Никой не чете мисли и особено твоите. Също, никой не е длъжен да ти прави разследване с кой модел си и къде си го намерил за 40 лева... Три мнения написа, а от тях и едно смислено не може да се сглоби!

Sent from fuckedUP vps. (:

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#88

А ти ако следиш внимателно темата, ще видиш, че @xn3k е дал линк за 740N за 30 лева, а @centur за 841 -  за 40 лева..За това ЯСНО написах TP-LINK-а за 40 лева.Така че моля да не се изказваш неподготвен, ако обичаш..Благодаря !
Цитирай
#89

Аз мисля, че объркахме колегата още повече от колкото да му помогнем.
Някъде по-назад беше споменал 3 рутера на ASUS, ако някой ги ползва, да изкаже впечатление.
Цитирай
#90

Аз също имам 841N, но мисля да го сменям, защото интернета на телефона умира, когато слушам Bluetooth слушалки. И ми трябва 5 ghz честота. Ако знаете друго решение казвайте.
Но аз също съм постигал скорост над 90 mbit/s с моя и ще проверя довечера дали не пазя скрийншота. От години го имам, като цяло съм доволен, но сигнала слаб ми се вижда. От време на време, рядко иска и рестарт, но не знам дали тук няма вина и доставчикът.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#91

(2016-12-05, 00:12:46)n3tk0 написа:  Кой рутер на TP-Link прави 90MBit-а по Wireless за 40лв? Поне кажи за коя пръчка става дума.
300 мбитовите като няма зашумяване и си близо могат да го постигнат. Спора възникна за това, че колегата подвежда с кой модел е и спора е, че 740 със сигурност го не може ..


(2016-12-05, 00:24:41)Nerdy написа:  А ти ако следиш внимателно темата, ще видиш, че @xn3k е дал линк за 740N за 30 лева, а @centur за 841 -  за 40 лева..За това ЯСНО написах TP-LINK-а за 40 лева.Така че моля да не се изказваш неподготвен, ако обичаш..Благодаря !

Неподготвен? Хайде ти като си подготвен ми кажи какъв ми е модела на моя тъп линк от 160 лв (цена 2013 като го взимах) ... 
Тук 740 е 38 лева а в линка на @centur 841 е 39 лева ... е ние как да познаем ? Лев разлика във възможните цени ... Не може всички да сме толкова подготвени като теб ... Пък и колкото да съм подготвен тъп линк бих препоръчал само на човек на който имам зъб ... да и аз съм с тъп линк (всеки прави грешки) ама значително по висок клас и го карам с DD WRT 'щот софта им е ... (тука ще се самоцензурирам). 


(2016-12-05, 08:01:57)Belqta написа:  Аз мисля, че объркахме колегата още повече от колкото да му помогнем.
Някъде по-назад беше споменал 3 рутера на ASUS, ако някой ги ползва, да изкаже впечатление.

Е как объркваме. Още преди няколко мнения му писах да взима асус 51цата. По добра машина за тези пари едва ли ще намери. Пък и поне няма да му се налага да сменя софта.

(2016-12-05, 09:47:11)arrogant написа:  Аз също имам 841N, но мисля да го сменям, защото интернета на телефона умира, когато слушам Bluetooth слушалки. И ми трябва 5 ghz честота. Ако знаете друго решение казвайте.
Но аз също съм постигал скорост над 90 mbit/s с моя и ще проверя довечера дали не пазя скрийншота. От години го имам, като цяло съм доволен, но сигнала слаб ми се вижда. От време на време, рядко иска и рестарт, но не знам дали тук няма вина и доставчикът.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ако сигнала на 841 ти се вижда слаб, то се подготви психически за още по слаб при 5 гиги ...
Цитирай
#92

Bodo, този асус гледам, че е двубандов. Няма да сбъркам с него, нали? Говоря за работа на 5 гхц.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#93

(2016-12-05, 12:54:34)bodonance написа:  Неподготвен? Хайде ти като си подготвен ми кажи какъв ми е модела на моя тъп линк от 160 лв (цена 2013 като го взимах) ... 
Тук 740 е 38 лева а в линка на @centur 841 е 39 лева ... е ние как да познаем ? Лев разлика във възможните цени ... Не може всички да сме толкова подготвени като теб ... Пък и колкото да съм подготвен тъп линк бих препоръчал само на човек на който имам зъб ... да и аз съм с тъп линк (всеки прави грешки) ама значително по висок клас и го карам с DD WRT 'щот софта им е ... (тука ще се самоцензурирам). 
Да, неподготвен.И двамата са дали линкове от Технополис, или и това не виждаш ? И двата линка са с ТП-Линкове..Единия - 30 лева, а другия - 40...тоест 841.Заради това написах Тп-линка от 40 лева..По-просто от това не мога да го обясня..
Цитирай
#94

@arrogant като бюджетно решение е ОК, но е компромис. Ако аз сега ще сменям ще търся мултибанд и да има 60 гхц, щот неминуемо се налага заради огромните скорости които се поддържат. Ако държиш на обхват търси hi power версия по възможност с няколко антени на различни db ... Има решения но първо бюджет определи. Аз например се заглеждам по LINKSYS WRT1900AC, RT-AC88U, RT-AC3100, RT-AC5300, и въпреки че са тъпи линкове заглеждам по AC1900 НО варианта му hi power и TP link Talon AD7200 заради 60гхц и добрата цена която е колкото на RT-AC5300 но има и 60гхц бонус ... MU-MIMO не е за пренебрегване в днешно време ако целиш високи скорости на няколко устройства ... и пак опираме до бюджета.

@Nerdy никой не иска да го напишеш по-просто а най-просто, което означава вместо тъп линк от 40 лева да напишеш тъп линк 841Н ... Голямо сложно е да напишеш модел нали? Щеше да спестиш спор и 20-30 излишни мнения по темата.
Цитирай
#95

(2016-12-05, 13:01:05)arrogant написа:  Bodo, този асус гледам, че е двубандов. Няма да сбъркам с него, нали? Говоря за работа на 5 гхц.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

5GHz след първата стена обхвата е на половина. Много зависи и от устройството, което ще "приема", че стария S4 често ми губеше връзка в другата стая, където го ползвам, а новия (от подписа) е доста стабилен и не губи връзка.
Отделно има значение как са разположени антените, че за най-добро покритие дават 2-те антени отстрани да са под ъгъл 30 градуса, а третата (средната) 90 градуса.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#96

@centur по спонем ти нямаше ли тъп линк 4300? Колкото до антените ... то добре за 3те антени ама ASUS RT-AC51U е с 2 антени. Там какво правим? Както писах компромис е. С 3 антени е по добре, с 6 още по-добре ... Въпрос на бюджет и избор, но асус са железни в софтуера поне. При мен например имам чипсет на атерос управляван от DD WRT ... и от тъпия линк остава корпус и сглобка, 'щот и антените съм сменил с малки 39,5 сантиметрови ...
Цитирай
#97

(2016-12-05, 13:18:00)bodonance написа:  @Nerdy никой не иска да го напишеш по-просто а най-просто, което означава вместо тъп линк от 40 лева да напишеш тъп линк 841Н ... Голямо сложно е да напишеш модел нали? Щеше да спестиш спор и 20-30 излишни мнения по темата.

Ами щом сте такива специалисти, помислих, че ясно ще ме разберете.Аз откъде да знам, че мислите, че съм с 740..?! И накрая изкарваш, че аз съм сгрешил, при условие, че макар и недоразбрали ми скочихте 3-ма човека в убеждение, че съм лъжел и не знам си какво..Май някой друг е в грешка, и не иска да си я признае..
След като всичко се изясни, мисля, че е време да сложим край на спора..
Цитирай
#98

(2016-12-05, 13:30:25)bodonance написа:  @centur по спонем ти нямаше ли тъп линк 4300? Колкото до антените ... то добре за 3те антени ама ASUS RT-AC51U е с 2 антени. Там какво правим? Както писах компромис е. С 3 антени е по добре, с 6 още по-добре ... Въпрос на бюджет и избор, но асус са железни в софтуера поне. При мен например имам чипсет на атерос управляван от DD WRT ... и от тъпия линк остава корпус и сглобка, 'щот и антените съм сменил с малки 39,5 сантиметрови ...

Не, бъркаш се. Имах преди TL-WR1043ND, но с последното DD-WRT го убих и от 2 години насам съм с Linksys EA6900 AC1900.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#99

@Nerdy нищо лично, но помисли реално как можем да свържем твоето мнение с линкове в 4 мнения преди твоето, като последвалите го 3 променят насоката на дискусията ... Има си похвати с които да елиминираш недоразумението, като например да цитираш мнението с линковете или да напишеш модела на рутера конкретно а не да даваш цената му ... После другите виновни, че не познали с какъв рутер си и т.н. Ами нормално е пише bodonance а не Vanga нали така. След това няколко пъти ти писах, че КОНКРЕТНО 740 (мнение 76) това не го може, но ти си мълчиш, че модела е друг и спориш вместо да напишеш, че сме в грешка и задълбаваш спора в мнение 78, че даже и ми цитираш мнението което съдържа конкретен модел ... Е или го правиш нарочно да подклаждаш спора или ... във всички случаи не е колегиално ... Иначе съм 100% съгласен с "След като всичко се изясни, мисля, че е време да сложим край на спора." и от моя страна това приключва ...

@centur да в грешка съм ...
Цитирай

@bodonance попринцип като коментираш гледам да не се включвам, ама прекали. Всеки твой коментар, който чета е все едно дошъл Бог да обясни на простосмъртните. Надявам се някой ден да допуснеш, че на тоя свят може и да има по-умен от теб или поне да не се подиграваш на простия юзър. Тук сме да си помагаме. Човека иска рутер. Предложи му твоя рутер-месия както аз му предложих тъп линк и толкова.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)