Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер

Към марка "Tenda" съм скептично настроен и предполагам, че може би тя е виновника в случая, но няма как да разберем с какви настройки е, има ли проблеми с WAN to LAN при натоварване и други подробности (като криптиране, канал на излъчване, честота и т.н.).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари

Колега,какво общо има Tenda?Прочети по горе темата за какво е.Дискусията е,че при който и доставчик да си ,примерно за план 100 ,никога не ги получаваш напълно.А то причините са известни,дори във всеки договор ти го пише,че не е гарантирана връзка.И дискутираме въпроса на автора,за рутър използвайки Wi-Fi дали ще е по-добре да сложи По-нов рутър при положение, че А1 му дават максимум 50.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

То това е пределно ясно, че няма как да ти гарантират 100 Mbps и не случайно пишат с малки букви "до 100 Mbps".
Вече, ако е обявил до 100 Mbps, а ти "хващаш" примерно 30 - 40 - 50 Mbps ... определено проблема е някъде другаде (по-малко вероятно е да е от доставчика).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Предложете добър двубандов модел рутер (АС) на Linksys. Благодаря.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Преди няколко години си взех: Linksys EA6900 AC1900 Smart Wifi router
Много съм доволен, защото конфигурираш настройките един път и забравяш за рестарти през определено време, забивания при натоварване и т.н. спрямо предишния ми TP-Link WR1043nd.
Скъп е, но спрямо спестени нерви си е избил парите отдавна  Lol
Цената гледам, че е паднала с 30 лв. за 4+ години (тогава го взех 350 лв.), а сега има EA7500 на същата цена.
На 5GHz обхвата е добър, но през дебели стени се смущава, което нормално, докато на 2.4GHz е доста силен, ако нямаш "шумни" съседи наоколо, но открих цаката с една команда през CMD да проверя наоколо кои мрежи на кой канал излъчват и така да си избера възможно най-ниския, който не използват останалите:

Код:
netsh wlan show all

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

За тази цена е ясно, че ще е добър. Търся нещо до 100 лева. Примерно ЕА6100/6200/6350?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

А защо трябва да е специално Linksys? Примерно Tenda AC10U е доста добър рутер за парите си. Също мога да предложа да погледнеш Asus RT-AC1200. (намира се за под 100 лева) Smile

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

Асуса го пробвах за седмица, не е лош но на мен не ми свърши работа. В стята в която е рутера 5гхц е убиец, но през разположението на моите панели 2,4 гхц си работи като стария ми тп линк. Затова го върнах, иначе го взех за 75 лв от ардес.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз имам Asus RT-AC1200G+ и 5ghz обхвата ми е почти колкото 2.4. Целия апартамент обхваща, та даже и на няколко метра пред блока. Разликата не е голяма между двата рутера...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

Аз затова казах как е при мен, сигналът ми трябва да мине около 15 метра през 3 железобетонни стени. При всеки разположението е различно и има различна сила на сигнала.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Малко над 100 лева: Linksys WAP300N
Цитирай

5 GHz през 3 железобетонни стени според мен е почти непосилна задача по принцип. При бюджет от 100лв. е гарантиран провал.

iPhone 14 Pro
Цитирай

За железобетонни стени препоръчвам Xiaomi router PRO 2600. Wifi дистанция при него е над 200м.

 
Цитирай

Би ми се искало да го пробвам, току-така 200 лв не се дават. Аз и за асуса имах надежди, но...

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

А защо не използваш екстендър? Поне вложените пари ще са доста по-малко, двубандовите започват от към 60 лева.
Цитирай

Ползвам, но няма желания от мен ефект.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

А какъв е търсения резултат?

iPhone 14 Pro
Цитирай

Без прекъсване и поне 1/2 скорост от обявената! Получавам 102% от обявената скорост в стаята с рутера, макар и по въздух! С кабел пак така. А същия репитер съм го ползвал по хотели в Европа, проблема ми е в панелката! Отклонихме се от темата малко!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

@pepy1 , значи единственото ти решение е кабел. Но щом досена не си прекарал значи не ти е опция. Остава с Powerline адаптери да пробваш. Уловката е, че трябва да са в едно домакинство, т.е зад един електромер. Оттам има и други изисквания, които може да повлияат на крайния резултат (възраст, качество и състояние на токопреносната инсталация, да не се ползва в разклонител и др.), но това е друга тема.

Ползвам гигабитов модел на TP-Link и получавам 800Mbps в инсталация от 60та някъде, но пък стаите са на един предпазител.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

На този етап си оставам с репитъра! За кабела трябва много стени да пробивам и не ми е вариант. С повече от 5 годишен рутер на тп линк съм, но за четене и онлайн филми чат-пат е доволно. За торенти 3-3,5 мб сваляне.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Вариант без кабел е с двойка powerline адаптери през контактната мрежа. Ползвам Tenda P202 - вършат идеална работа. Гледам IPTV на Виваком в кухнята, за да не прекарвам допълнителен кабел. Включваш репитера с кабел в режим Acces point във втория адаптер (или по-евтин рутер) и имаш и безжично покритие.

П.П. Купувал съм адаптерите от алиекспрес - комплект двойка за около 50лв. В нашите магазини цените им са малко надути, но все пак могат да се намерят и около тази цена.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Преппръка за 4G (lte, със сим карта)рутер. Единственото условие е да работи стабилно на мобилна мрежа!
Цитирай

Ползвам TPLink, но преди десетина дни поръчах от Алито този рутер...
https://www.aliexpress.com/item/40012211...4c4d9R0nA4
По коментарите на закупилите го...добър е...

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

(2020-10-30, 13:33:38)user32 написа:  Преппръка за 4G (lte, със сим карта)рутер. Единственото условие е да работи стабилно на мобилна мрежа!

ZTE MF287 LTE
.jpg 170707_hl_lp_3neo_produkt.jpg Размер: 21.28 KB  Сваляния: 150

Ползвам го от година и нямам забележки Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Благодаря!Ползвал ли си го някакъв период от време само на мобилен нет? Ще се ползва само така.
п.с.За покупка само в алиекспрес го намирам и то използван!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)