Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за батерия на Sony Xperia Z
#1

Привет на всички. До вчера имах Sony Xperia L C2105 който го продадох, и оригиналното му зарядно с което е закупен остана в мен, тъй като момчето което го купи, каза че има абсолютно същото, и с него ще си го зарежда.

Аз от утре ще имам Sony Xperia Z, и искам да попитам проблем ли ще е него да го зареждам със оригиналното зарядно на Sony Xperia L C2105, и може ли като се използва това зарядно нещо да се повреди батерията или да възникнат други проблеми?

Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

@spunki, Няма причина да не можеш да използваш това иначе оригинално заряднио, за да зареждаш и евентуално бъдещият ти телефон.
Ако се случи нещо с батерията, то едва ли причината ще е това зарядно, а по-скоро вече амортизацията на самата батерия до момента.
Самото зареждане, може да има разлика във времето до пълно такова, ако има разлика в изходната мощност на самото зарядно в милиампери, (като предполагам това на Xperia Z, е с по високи стойности), иначе напрежението е едно и също,
С няколко думи, зареждане на батерия с по-голям капацитет, но със зарядно с малка мощност, ще е за сметка на времето.
Зареждай си го спокойно, едва ли това зарядно ще е причина за проблем, стига да работи коректно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Да, коректно работи но е доста старо явно, тъй като на него най-отгоре пише Sony Ericsson, модел: EP800.

Явно няма да е оригиналното зарядно това на C2105.

Ето как изглежда:

http://prikachi.com/images.php?images/294/8897294y.jpg
Цитирай
#4

Всъщност така е, старичко е,  но и Xperia L не е много нов.
Модел на над 3 години и 6 месеца, също както и Xperia Z.
Изходните стойности обаче на зарядното, изглежда да са едни и същи с тези за модела Xperia L. Не се вижда добре на снимката.
5V - 850mAh - Тези са и на оригиналното зарядно за L.
Както споменах,  не е проблем,  но ще е за малка сметка на времето за зареждане. Важно е изходното напрежение от 5V, а то е еднакво.
Батерията на Xperia Z 2330mAh
Батерията на Xperia L 1750mAh

П.п. Само за информация и сравнение, но един обикновен Usb порт на компютър, отговоря на 5V - на до 500mАh и също не е проблем да се зарежда през него.
Въпроса обаче е, че батерия с капацитет като на Xperia Z, 2330mAh, ще се зарежда от такъв порт за около 4,5 часа, смисъл още по-бавно, отколкото зарядното, което имаш.
Не се притеснявай.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Мони, всъщност объркал съм снимката за което се извинявам. Така изглежда:

http://prikachi.com/images.php?images/312/8897312K.jpg

Исках да кача новата снимка тук направо, но не мга да разбера как се прикачва снимка към коментар.

И мисля че изходните стойности на зарядното което имам, явно не са едни и същи с това на Xperia L.

Аз Xperia L докато я имах, повечето пъти през USB 2.0 порта на компютъра я зареждах, и според мен не зареждаше много бавно. За около час и половина светваше зелено, и беше на 100% заредена батерията. Ако и Xperia Z така я зарежда - повече не ми трябва. Пък и малко повече време да я зарежда, ще чакам какво да правя - не ми се дават июзлишни пари за ново зарядно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)