Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A510 (2016) - Батерия
#1

Здравейте, купих си нов Samsung Galaxy A510F (2016), пиша защото батерията ми пада, докато телефона ми е изключен.

     Като цяло съм доволен от модела и нямам забележки.

     Искам да разбера, дали някой е имал същото наблюдение за батерията на изключен телефон и как може да се оправи?!?

     Обаждах се на К&К сервизи, казаха ми, че не е нормално и може да има софтуерна или хардуерна грешка...


Последният случай който мога да опиша е следният:
Телефона ми остава на 13%, изключвам го и след 20 минути не мога да си го включа(батерията беше паднала, така че не можеше да се включи).
Трябва да отбележа, че тези 15 процента издържат цял ден, докато го ползвам.
Заредих го до 100% на изключен телефон - включих го и го оставих да се зареди още 10-15 минути.
Изключих го на пълна батерия и на сутринта, като го включих беше паднала с 10%...
 

 
      
 

 

 
Търся причини, обичайно ли е за А серията и заслужава ли си да го оставя на сервиз?
Видях че има теми за модела, но на въпросите и съответните теми не ми беше обърнато внимание, освен което никъде не видях конкретна тема за батерията на модела...

try -‘๑’-
Цитирай
Аксесоари
#2

С 3% е паднала батерията през нощта при изключен телефон. Изключих го на 45%, при включването 42%. Предполагам в ниските стойности разликата ще е по-голяма. Това за А500 с Кит Кат.
Цитирай
#3

(2016-09-02, 08:07:06)airbus написа:  С 3% е паднала батерията през нощта при изключен телефон. Изключих го на 45%, при включването 42%. Предполагам в ниските стойности разликата ще е по-голяма. Това за А500 с Кит Кат.

...никой по форумите не се е сблъсквал с този проблем...
"Изглежда ми, че при телефоните със капсулирани батерии това да пада заряда при изключен телефон е нормално..."
...искаше ми се преди да го занеса на сервиз да имам някаква представа какво става...

try -‘๑’-
Цитирай
#4

Това заключение е далеч от истината....

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#5

Когато е включен нямам подозрителен дрейн.
Телефоните трябва, като ги изключиш на 100% батерия да ги включваш на 100% батерия!...

Вмъквам снимки от същото зареждане, телефона ми е съвсем изчистен от излишни приложения, инсталирал съм само вайбър, фейсбук и месинджър...
[Изображение: attachment.php?thumbnail=12920]    
[Изображение: attachment.php?thumbnail=12921]    
[Изображение: attachment.php?thumbnail=12922]   

try -‘๑’-
Цитирай
#6

Eгати неудобството, все ще го дозареждаш на макс, за да няма дренаж. Голям смях! Това е все едно си с телефон със заминала батерия.
Цитирай
#7

При за нощ е падало с най-много 2% ако съм на мобилни и с по 1% ако съм на WiFi. Или въобще не пада. Най-ниското падане от 3% за вечер (22 ч. до 6 сутринта) ми е било на място с 1 черта обхват.
Цитирай
#8

Здр приятели имам следния проблем от 1 год съм собственик на а5 но задния панел почна да се отлепва и батерията не държи от какво може проблема.
Цитирай
#9

Когато телефона остане на около 20% батерията започва да пада много бързо когато съм на мобилен интернет,направо за секунди се стопява с андроид 7 съм, при вас как е

Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#10

(2017-11-06, 22:12:31)nycsan написа:  Когато телефона остане на около 20% батерията започва да пада много бързо когато съм на мобилен интернет,направо за секунди се стопява с андроид 7 съм, при вас как е

До 6% най- много съм падал,но няма проблем.
Телефона все още работи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)