Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хайде на ъпдейта Flyme 5.1.9.0G
#1

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1
Според използващи го,това е най-доброто което Мейзу някога са правили.
Даунлоуд работи нормално и не препраща.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако нещо не ми допадне, мога ли лесно се върна на 5.1.6.0G ?
Цитирай
#3

(2016-09-06, 21:25:38)shotokanarai написа:  Ако нещо не ми допадне, мога ли лесно се върна на 5.1.6.0G ?

Влизай в скайп и ме намери.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#4

Някой открива ли някакви разлики с 5.1.6.0G? Аз снощи ъпдейтнах,но надградих да го кажа на старата система. Иконите и въобще всичко беше с намален размер. Иконите,буквите в клавиатурата също. Вече са разделили по големина главните и малки букви. И като отиде на малки букви стават много ситни. Сложили са икона за времето,но за жалост няма опция да показва за деня каква ще е. Само моментната и за слдващите 10 дни. и хот апликейшън с 5 приложения на кръст.
Като я инсталирайте дайте отметка wip app data и тогава ще ви инсталира целия флайм на чисто.Аз първо начално не го отпетнах и ми надгради с една дума флайма и се получиха тия проблеми. И батерията с една идея по-малко държеше.След това преинсталирах с тази опции се оправиха нещата. Лошото е,че после трябва си инсталирате всички приложения на ново.
Шрифта и размерите се пооправиха,но се ядосах от целите тези манипулации и си върна 6-та версия. След някой и друг ден,като имам време може пак да си пограя.
Ако някой е сложил 9-та да си каже впечатленията.
Цитирай
#5

Един бърз въпрос задаван сигурно 100 пъти.

Телефона го имам от година и си е с първия FlyMe,не ми излиза нищо от автоматичния ъпдейт.
Когато изтегля файла и го пусна ръчно,ще бъде ли изтрито всичко от телефона.
Имам в предвид снимки и клипове от картата,номерата ми?
Цитирай
#6

Не, от картата всичко се запазва. А за номерата и останалите неща , като настрпйки и смс и т.н.си направи бекъп. Запазват се всички настройки.
Цитирай
#7

(2016-09-07, 18:12:45)shotokanarai написа:  Не, от картата всичко се запазва. А за номерата и останалите неща , като настрпйки и смс и т.н.си направи бекъп. Запазват се всички настройки.
Благодаря за отговора,а как точно се прави този "бекъп"?
Цитирай
#8

Отиваш в настройки,от там всичко за телефона,после в хранилище. Там има опция backup and restore. И там,като избереш тази опция има най отдолу Създаване на резервно копие. Натискаш го и чакаш. После по същия начин, отиваш на същото място и натискаш върху бекъпа и даваш въстановяване ... и така.

Отделно след ,като направиш това ,преди да ъпдейтнеш си спри нет-а и уай фая. По този начин и в гугъл акаунта ти ще се запазят тел. номера. И после с пускането на телефона и влизането в андроид профила ти ,те автоматично ще се качат обратно.
Цитирай
#9

Благодаря!
Цитирай
#10

Моля. Стискам палци всичко да е оки. Пиши после как е минало всичко. Успех.
Цитирай
#11

Здравейте.  Имам няколко въпроса. Взех си телефона преди няколко месеца , беше с китайски РОМ. Успешно сложих 4.5.4.2 I по инструкциите на sunmaster от темата по горе. Телефона го подарих на приятел. Той е ъпдейтнал по ОТА до 5.1.6.0 G. Обаче не му харесва непълният превод на БГ и други неща и ме помоли да направя нещо . Така че да питам:
   1. Как е превода на БГ на 5.1.9.0 G ако го има изобщо.
   2. Всъщност какво е " G" , ако I е интернационална версия
   3. Най главното е слагането на 5.1.9.0 с  Recovery (Power+UP) режим ли става и копираме  в папката Recovery като 4.5.4.2 I
    4. Как стои въпроса с ROOT.Питам защото примерно   програмата LOCALE2 го изискава, евентуално ако няма превод. 
Малко дълго стана , ама искам като взема телефона бързо да се оправя и да го връщам. Дано някой не го мързи много и да драсне нещо Smile
Цитирай
#12

Така:
1.Превода е половинчат. 50 на 50 %
2.G идва от Global, просто замества I ,което е от International
3. Аз го ъпдейтнах по следния начин. Тегля си на компа зип-а от сайта на Мейзу. Слагам го в главната директория на телефона. Откачам го от компа, отдварям си Файл менаджера и там файла се намира под името Упдейт. Натискам го и той се стартира и си прави ъпдейта.
По 4 не мога ти помогна,съжалявам.
Цитирай
#13

Благодаря за бързия отговор. Тия дни ще го взема и ще кача 5.1.9.0 да го пробвам. По твоя начин става ако  качваш по-нова версия предполагам , ама ако връщаш по-стара трябва чрез Recovery. Поздрави Wink .
Цитирай
#14

Аз разбрах, че искаш да качиш на 5.1.9.0G. Както и да е. УспехSmile
Цитирай
#15

Качихте ли 5.1.10.0G?  Аз си го инсталирах, но ми се струва, че батерията пада по-бързо, отколкото с 5.1.9.0G ? Как е при вас?
Цитирай
#16

Имам въпрос към хората с 5.1.12Г. как си инсталирахте Гугъл услугите и маркета?
На старите версии излизаше от hot apps гугъл сървис да се инсталира. А тук няма такова нещо.
Цитирай
#17

(2016-12-27, 19:37:35)shotokanarai написа:  Имам въпрос към хората с 5.1.12Г. как си инсталирахте Гугъл услугите и маркета?
На старите версии излизаше от hot apps гугъл сървис да се инсталира. А тук няма такова нещо.

GMS installer
Цитирай
#18

БлагодарскоSmile
Вече го оправих.
Цитирай
#19

Как ви е батерията с 5.1.12.0 G? Струва ми се, че пада по-бързо от предната версия. Впечатления?

п.п. ЧНГ на всички Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)