Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Моля, помогнете да махна вируса от телефона си!!!
#1

Става дума за ето този модел MPIE M10: http://goo.gl/CvWl0Y
Служи ми 2 години идеално, има всичко от което имам нужда. Но преди месец забелязах, че се държи странно, скайпа спря да работи и не можеше да се преинсталира, после започнаха да се появяват реклами, да се забавя преди стартиране на програма и да се инсталират разни програми, които въобще не съм качвал.

Направих му преинсталация чрез "Factory data reset" но скоро досадните реклами пак се появиха. Реших, че го заразявам с някоя програма, но се оказа, че не е.

Последно открих оригиналният му ROM на http://www.needrom.com/download/mpie-m10/ и го флашнах. Държи се добре докато не пусна връзката с интернет, после отново започват да се появяват гадните реклами на китайски.
Пробвах няколко различни антивирусни програми: Avira, Dr. Web, но не откриват никаква зараза.

Не знам повече какво да правя, моля, дайте предложения!  Kapitulation

Ето програмата, с която го флашнах:
[Изображение: attachment.php?aid=13006]

Ето и систем инфото на телефона:
[Изображение: attachment.php?aid=13007]


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Един вариант е да го рутнеш и с titanium /платения от маркета/ да замразиш всички излишни китайски приложения.При мен това работи на 100%. Явно някои приложения теглят постоянно от нета.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#3

има ли някаква следящата програма, по която да хана кое системно приложение прави тези номера?
Eто capture на екрана - такива реклами ми се появяват.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#4

И така, има успех - сложих му firewall, изтрих от root-a някои съмнителни приложения. Въпроса е, как сега да направя backup на цялата конфигурация, в случай че се наложи да го reset-na?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)