Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Относно новите Meizu устройства (PRO/MX6)
#1

Здравейте колеги,

Реших да пусна тема и да ви попитам има ли някой във форума с нещо по-ново на марката от MX5? Напоследък май само на снимки ги гледаме новите модели? Интересно ми е имате ли информация или някой от новите модели като PRO6/MX6 и всичките M3 разновидности които излязоха? Виваком не ми отговориха нищо конкретно, а сега съм пратил и запитване до TCCM, които бяха и техен основен дистрибутор за БГ, но все още не са ми отговорили. На едно, две места (онлайн) мернах така наречения нелегален внос, но на супер висока цена, а и дори не съм сигурен дали наистина е наличен. Във ФБ страницата на Меизу е същата мистерия. Като цяло не виждам да са направили нещо кой знае колко уникално толкова да ги търся при наличието на толкова алтернативи, но на други китайски марки в нета е пълно с обяви и внос, а тук при положение,че до скоро имаше и още се намират официално бройки ми е странно, защо изведнъж всичко замря така...?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари
#2

В сайта на Мейзу си пише , че официален представител са Амазон. Аз моя от там си го купих с официална 2 годишна гаранция.
Цитирай
#3

co.uk ? Може ли повече инфо за търговец, доставка и прочие, колко ти струваше всичко, какво си купи и заслужава ли си? Странно ми е колко други модели внасят и продават тук, а Меизуто нещо не се радва на интерес. Не ми пречат доставки онлайн, но като не можеш да го видиш първо някъде е малко кофти..

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#4

Ще ти отговоря тук обстойно, но довечера. Лек ден.

Здравей отново. Значи аз бях много голям фен на Моторола. Основно само нейни марки използвах. Но след като си развалиха портфолиото се зачудих,какво да си купя. Това беше пролетта на миналата година. По случайност видях ревюта на М1 Ноте на Мейзу. Допадна ми ,като цяло. Бях на косъм да си го купя,но излезе М2 и везните натежаха в негова полза. Първоначално закупих два от Експанзис, които се явяват или поне бяха представители на Мейзу. Но моя се развали тази година лятото. Върнах го за ремонт,но закъсняха с 3 дни след 30 дневния период и ми върнаха парите. Закупих си същия от Амазон.де. Мислех от амазон ук, но предполагам щяха ми го пратят със зарядно за тяхния стандарт и за това избрах ДЕ. Но то регистрацията за всичките амазон е една. Търговеца от който го закупих беше Амазон самият. Гаранцията е 2 години ,но се заплаща допълнително. Трябва се има това в предвит,като се прави поръчката,защото в основната оферта е само устройството ,без гаранция. Между другото Амазон също са официален представител на Мейзу.
А за другата тема. Според мен все повече ще се набляга на онлайн продажбите. Навремето бяха 5 прозводителя на кръст и всеки с по 5 модела,тогава беше лесно. Сега са десетки производители с мноого модели. Просто физически е трудно да има от всички тел. и модели по магазините. Иначе тук в Бг смартфон.бг и смарттеч.бг продаваха официално Мейзу ,плюс Виваком и те. Даже до скоро май имаха и МХ5.
Четох наскоро една интересна статистика и се оказа,че в Китай Мейзу продават поне половината тел. онлайн.

http://www.meizu.com/en/wheretobuy.html

http://www.gizmochina.com/2016/08/25/sino/

На първия линк са официалните партньори на Мейзу, а на втория продажбите на телефони в Китай. Ще видиш,че повечето продажби са онлайн.

п.п. Мейзу продава почти колкото Самсунг в Китай Smile
Цитирай
#5

Благодаря! Иначе MX4 го имаше и в техно веригите, а днес видях MX5 в Techmart което е пак техно верига. Странно как може амазон да го предлагат официално, а да се доплаща за гаранция... OОтносно амазон като отворя .co.uk си ме препраща директно към .de.
Никога не съм купувал от Амазон като при Али-то ли е? С виртуалната карта ще стане ли? Paypal само за ибей беше, нали? Ии лесно ли е като при OnePlus с безплатна доставка до врата, без да те притеснява нещо?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#6

Нямам си на идея защо става така. При мен си се отваря и ук, и де. Иначе за поръчките, навремето брат ми ми поръча тел. от амазон англия. Принципно трябваше да ми дойде до вкъщи,но явно благодарение на Бг пощи или друго стечение на обстоятелствата телефона се загуби по трасето. И амазон ми върнаха парите. Но това беше преди 4-5 години. Сега този телефон,а и други неща които съм си купувал от амазон си ги досатвям до Бг с една фирма,Габко. А за плащането го извършваме с кредитна карта и ако не се лъжа с ПейПал.
А за телефоните в Течмарт, те са внесени от представителя на Мейзу за източна европа TCCM и са със заключен мейзу акаунт. С една дума като си пуснеш тел. имаш си все едно нормален андроид тел. Логваш се с гъгъл акаунта си и толкова.
Цитирай
#7

Приятелката ми си взе Pro 6 и е доста добре. 32GB версия, ако трябва да съм честен май загрява малко повече, а и буксата за зареждане е различна което е леко неудобство.
Цитирай
#8

При ТО в Алито ги има, но ако вземам китайче май ще опитам друга марка. Благодаря ви за инфотоSmile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#9

Няма проблемSmile Успех с избораSmile
Цитирай
#10

Някой с MX 6 , мнения ?
Цитирай
#11

Здравейте!
Може ли някой да помогне? Телефона е Меизу Про6, излезе, че има ъпдейт, изтеглих ъпдейте, дадох му да се инсталира и ми излиза това и не се случва нищо, някакви предложения?
[Изображение: 15203234_1844731009105318_35380966393586...e=58BE39C3]
Цитирай
#12

Кликаш на рестарт и теглиш отново ъпдейта.
Цитирай
#13

Пробвах, пак същото.
Цитирай
#14

А на clear data ? Защо не пробваш там ? Предполагам,че по този начин ще ти инсталира системата ,като след хард резет.
Цитирай
#15

Пробвах всичко възможно, все до тук стига.
Цитирай
#16

Би ли обяснил по подробно, какво се случва рестартира се и после като се стартира пак се появява това.
Това показва че файла е повреден. От къде го изтегли? Къде го сложи след като премести в телефона- трябва да е в главната директория. Пробва ли да го свържеш компютър? Разпознава ли го? Поправка на USB от девелопър менюто беше ли включена?
Ако трябва да ти вадим думите с ченгел не можем да ти помогнем.
Цитирай
#17

Изтеглих го от update центъра, и автоматично искаше да се рестартира и ъпдейтне, стигнах до този екран, след това преместих го в root директорията, стартирам го от там пак не става, стига се до “екрана”. Въведох му заводските настройки, изтеглих пак от ъпдейт центъра новата версия и пак същото. Не съм го свързвал с PC.
Цитирай
#18

Въведи наново заводските настройки и след това с компа си изтегли цялата нова версия на Флайм. Сложи зип-а в главната директория,после разкачаш тел. от  компа и натискаш върху иконата ъпдейт и чакаш да се ъпдейтне.
Цитирай
#19

Въведох заводските настройки, след това изтеглих новата версия от Флейм. Сложих зип-а в главната директория, разкачих телефона от компа , давам му да се ъпдейтва и пак същия екран. Някой сеща ли се какво друго може да се направи или да е имал подобен проблем. На МХ4-ката и на МХ5-цата не ми се е случвало така.
Цитирай
#20

Днес би трябвало да излезе новата версия Flyme 6 с новата опция  "Time Machine". Smile
http://www.gsmarena.com/flyme_6_comes_to...-22457.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#21

Здравейте, опитах да инсталирам новата версия на Flyme 6 на MX5, но след изтеглянето на ъпдейта на телефона, след рестарт на телефона ми изкарва Firmware corrupt
Някой успял ли е да инсталира ъпдейта на MX5 A версията?
Принципно пробвах всичко от гореизброените съвети за инсталация, но не свършиха работа.
Цитирай
#22

Колеги някои да има mx6 да сподели мнение, колебая се дали да си купя втора ръка .

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Имам въпрос. Ако си купя Meizu M5 NOTE модел 621Q мога ли да му кача после G версия на Флайм?
Цитирай
#24

Някой случайно да има PRO 6+ че към края на следващия месец се очаква да падне още цената и му съм се "заканил".
Още повече може би преди нова година ще пуснат и PRO 7 и + -са, се очаква да им падне цената.
Цитирай
#25

Ктоп гледам ревютата доста добри мнения май има за него. А и според мен тел. си заслужава. Единствено мен което лично ме спира е, че е със Супер Амолед екран,а не IPS. Аз предпочитам втория вид екрани.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)