Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

6 GB Misc данни Леново P1
#1

Здравейте,

Отдавна не бях обръщал внимание на мястото в телефона си, защото си мисля, че 16 gb са си предостатъчни, заедно с картата ми. Да, ама днес изпищя, че оставали само 1gb и половина, поразчистих малко излишни приложения и стигнах до това ниво.
Въпросът ми е какви са тия 6 gb глупости след като вече имам 4 gb OS?
Някакви идеи как мога да ги поизчистя? Като тапна върху папката виждам само около 500 mb от тия файлове.  Bu


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Случайно да имаш сложена навигационна програма с повече карти?
Цитирай
#3

На Lenovo S90 по същия начин ми се запълни. Оправя се само с reset, с времето пак ще се запълни. Колкото повече теглиш приложения от Play, толкова повече се трупа от там и не се трие. Изтеглих GTA San Andreas, и от 2GB Misc станаха 4.24GB. (колкото е играта отгоре с 2.24GB). Изтрих я, чистих, какво ли не правих - останаха си там. Лошото е, че тия lenovo нямат и опция за формат на вътрешната потребителска памет, защото не се свързват като USB, ами като MTP и там няма опция за Format.

Направи reset и ще се оправи проблема. Но пак ще се появи. Просто е с времето и колкото повече теглиш и инсталираш приложения, там се трупа нещо, което не се трие. Lenovo.....
Цитирай
#4

Ако е от приложенията, тогава да види папката Android и подпапките и.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

(2016-09-18, 09:21:41)alisali1234 написа:  Направи reset и ще се оправи проблема. Но пак ще се появи. Просто е с времето и колкото повече теглиш и инсталираш приложения, там се трупа нещо, което не се трие. Lenovo.....

Дори и да няма опция за форматиране на вградената памет при ресет винаги могат да се изтрият всички папки ръчно, закачваш на компа, маркираш и триеш.Това MISC според мен са всички файлове, които не попадат в известните категории като снимки, музика ...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#6

Проблема е, че нали вградената памет е разделена на две - тази, която е за потребителя и е със свободен достъп, появява се като MTP и като sd02 във File Manager. А вече sd01 е другата част от вътрешната, за Android. Там без root не може да се трие и това е проблема, при мен беше същото. Само,че аз и с root, и с SD Maid, и с какво ли не търсих, просто не успях да намеря какво и как изяжда тази памет. Вградената памет буквално я оставих чисто празна, и пак ги имаше тези заети. Ако иска да пробва root с Kingo, и със SD Maid да провери кои са големите файлове, но не знам дали Maid изобщо проверява в sd01, или само потребителската sd02. Освен с reset, не знам с друго да се оправя. То това е капка в морето от бъгове на тия lenovo...
Също в потребителската в папка Android, и по-специално при obb, ако свалял игра, пък като си я изтрил да е останл .obb там, той уж се трие, ама нали е lenovo, та провери...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)