Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със зареждането на Ми Ноут 3 про
#1

Здравейте, колеги. Имам следния проблем със зареждането : когато телефона все още има някакъв заряд, зареждането е без проблем, НО, когато телефона се изключи се получава следното :
Индикатора си свети в интервал от 1 секунда, телефона отчита някакъв опит за зареждане един вид, но не иска да се включи .. Преди няколко дена ми се случи, седя цяла вечер на зарядно, на сутринта с адски мъки се включи, днес пак не иска да се включи... е, съвети?

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
Аксесоари
#2

На какво го зареждаш?
Цитирай
#3

Здравейте пробвайте на различни зарядни /кабели

Xiaomi redmi note 3 pro
Цитирай
#4

На зарядно вързано към контакта, пробвах вече 2-3 кабела + накрайниците им, няма ефект

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#5

А когато го зареждаш от включено състояние горе-долу колко време отнема да стигне до 100%
Цитирай
#6

не бих си заложил главата, но към час, може би час и 30мин

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#7

Значи влеза ток с повече от два ампера... Остава ромът да е проблемен..
Кой е точно и каква е модификацията на redmi note 3 ?
Цитирай
#8

ако не се лъжа е този : https://m.aliexpress.com/item/3259768469...siteDetail

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#9

A miui версията?
Цифрите и буквите ако може
Цитирай
#10

(2016-09-17, 17:55:37)suffer написа:  A miui версията?
Цифрите и буквите ако може
това е което имам в момента, поне докато не включа телефона


Прикачени файлове
.jpg tmp-cam--2137704974.jpg Размер: 213.83 KB  Сваляния: 62

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#11

Това определено не върши работа. ROMa може да е всякакъв.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#12

стоков е, нищо не съм пипал...

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#13

Ако кутията е била запечатана, тогава може да е бил стоков. Иначе ако има български, значи е сготвен от TO.
Цитирай
#14

е, има българско меню.. съжалявам за непълното инфо, това е, което имам в момента...

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#15

Като запали, кажи пак с кой ROM е, но явно не е стоков. Може да пробваш смяна на ROM-a като за начало, както каза suffer.
Цитирай
#16

цяла вечер на зарядно, но пак греда, индикаторчето горе си мигаше цяла вечер, но пак не иска да се включи.. в такова състояние дали ще го засече лаптоп/компютър?

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#17

Ако го засича, пробвай да заредиш устройството си през него.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#18

Ако го засича като COM Порт - по всяка вероятност телефона влиза сам в Download Mode

в този режим може само да се флашва - зареждането не работи
Цитирай
#19

след два дена стоене на зарядно, също и стоене извън зарядно (с идеята вероятно да се разреди), днес пробвах и да го свържа към лаптоп - ефект НЯМА, индикатора продъжава само да мига, а лаптопа не засича устройството.


п.с - включи се някак си, на 0% батерия, дали е възможно батерията ми да е сдала багажа тотално?


п.с 2 - онтово изключи, дори не успя да зареди 1%

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#20

Преди имах подобен проблем с друг телефон, оказа се че батерията е паднала под минималния ампераж или волтаж нещо такова, когато успееше да запали нямаше проблем със зареждането, но ако изключи беше тежко. Виж варианти как да възбудиш батерията и да си върне нормалните параметри.

П.С. Проблема е във волтажа, когато падне под минимума. За съжаление не виждам как може да се провери с мултицет, след като уж в домашни условия не се отваря. Ходи до някой сервиз.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

HTC DHD, HTC EVO 3D,  SX M2 Aqua, SX M4 Aqua,  Xiaomi Redmi Note 3 SD 3/32 GB
Цитирай
#21

Може би трябва да се отвори задния капак и да се разкачи и закачи наново батерията.
Цитирай
#22

отворих го и разкачих кабелчето, което свързва батерията към телефона, в момента устройството е свързано към лаптопа, но няма видим ефект, индикатора си мига само...

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#23

(2016-09-21, 13:10:42)CosmicGate написа:  отворих го и разкачих кабелчето, което свързва батерията към телефона, в момента устройството е свързано към лаптопа, но няма видим ефект, индикатора си мига само...
Вземи батерията, отиди до сервиза да ти замерят волтажа и ако се налага да я възбудят. Така ще се случат нещата.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

HTC DHD, HTC EVO 3D,  SX M2 Aqua, SX M4 Aqua,  Xiaomi Redmi Note 3 SD 3/32 GB
Цитирай
#24

(2016-09-21, 13:32:07)zl1a написа:  Вземи батерията, отиди до сервиза да ти замерят волтажа и ако се налага да я възбудят. Така ще се случат нещата.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

малко ме притеснява ваденето, не съм вадил до сега такъв тип батерии

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#25

(2016-09-21, 13:37:06)CosmicGate написа:  малко ме притеснява ваденето, не съм вадил до сега такъв тип батерии
Тогава отиди направо с телефона Wink

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

HTC DHD, HTC EVO 3D,  SX M2 Aqua, SX M4 Aqua,  Xiaomi Redmi Note 3 SD 3/32 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)